Trwa ładowanie...
18-09-2014 13:59

Fakty TVN: Grzegorz Schetyna dostał propozycję zostania ministrem spraw zagranicznych i nie odmówił

Grzegorz Schetyna dostał propozycję objęcia stanowiska szefa MSZ i nie odmówił - dowiedziały się Fakty TVN. Sam Schetyna mówił wcześniej w TVN24, że nie wyklucza wejścia do rządu. - Jeśli pojawi się oficjalna propozycja, to ją rozważę. Jestem gotów pomóc PO, jeśli zajadzie taka potrzeba - zaznaczył.

Share
Fakty TVN: Grzegorz Schetyna dostał propozycję zostania ministrem spraw zagranicznych i nie odmówiłŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dxhfit7

W środę wieczorem doszło do spotkania Kopacz z Grzegorzem Schetyną. Podczas rozmowy miało dojść do porozumienia. Kopacz zaproponowała Schetynie powrót do rządu. Ma on być ministrem, ale bez teki wicepremiera.

W zamian Grzegorz Schetyna miał złożyć deklarację, że nie będzie protestował przeciwko zmianie szefa klubu parlamentarnego. Zagwarantował też Ewie Kopacz swoją lojalność.

W czwartek odbyła się druga tura rozmów Ewy Kopacz z ministrami. Jeszcze przed środowymi spotkaniami Kopacz mówiła dziennikarzom, że chce dowiedzieć się, co się dzieje w resortach i jakie są plany. Nazwiska nowych ministrów są już w mojej głowie - zapewniła.

Skład rządu Kopacz ma przedstawić w piątek rano; w czwartek wieczorem pozna go prezydent Bronisław Komorowski. Nowy rząd ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w sejmie expose.

Źródło: Fakty TVN, PAP

dxhfit7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhfit7
Więcej tematów