Trwa ładowanie...
d29frdo

Fakty TVN: Grzegorz Schetyna dostał propozycję zostania ministrem spraw zagranicznych i nie odmówił

Grzegorz Schetyna dostał propozycję objęcia stanowiska szefa MSZ i nie odmówił - dowiedziały się Fakty TVN. Sam Schetyna mówił wcześniej w TVN24, że nie wyklucza wejścia do rządu. - Jeśli pojawi się oficjalna propozycja, to ją rozważę. Jestem gotów pomóc PO, jeśli zajadzie taka potrzeba - zaznaczył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fakty TVN: Grzegorz Schetyna dostał propozycję zostania ministrem spraw zagranicznych i nie odmówił
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d29frdo

W środę wieczorem doszło do spotkania Kopacz z Grzegorzem Schetyną. Podczas rozmowy miało dojść do porozumienia. Kopacz zaproponowała Schetynie powrót do rządu. Ma on być ministrem, ale bez teki wicepremiera.

W zamian Grzegorz Schetyna miał złożyć deklarację, że nie będzie protestował przeciwko zmianie szefa klubu parlamentarnego. Zagwarantował też Ewie Kopacz swoją lojalność.

W czwartek odbyła się druga tura rozmów Ewy Kopacz z ministrami. Jeszcze przed środowymi spotkaniami Kopacz mówiła dziennikarzom, że chce dowiedzieć się, co się dzieje w resortach i jakie są plany. Nazwiska nowych ministrów są już w mojej głowie - zapewniła.

Skład rządu Kopacz ma przedstawić w piątek rano; w czwartek wieczorem pozna go prezydent Bronisław Komorowski. Nowy rząd ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w sejmie expose.

Źródło: Fakty TVN, PAP

d29frdo

Podziel się opinią

Share
d29frdo
d29frdo
Więcej tematów