Trwa ładowanie...
d1iqnnx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Fakty TVN: Grzegorz Schetyna dostał propozycję zostania ministrem spraw zagranicznych i nie odmówił

Grzegorz Schetyna dostał propozycję objęcia stanowiska szefa MSZ i nie odmówił - dowiedziały się Fakty TVN. Sam Schetyna mówił wcześniej w TVN24, że nie wyklucza wejścia do rządu. - Jeśli pojawi się oficjalna propozycja, to ją rozważę. Jestem gotów pomóc PO, jeśli zajadzie taka potrzeba - zaznaczył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fakty TVN: Grzegorz Schetyna dostał propozycję zostania ministrem spraw zagranicznych i nie odmówił
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1iqnnx

W środę wieczorem doszło do spotkania Kopacz z Grzegorzem Schetyną. Podczas rozmowy miało dojść do porozumienia. Kopacz zaproponowała Schetynie powrót do rządu. Ma on być ministrem, ale bez teki wicepremiera.

W zamian Grzegorz Schetyna miał złożyć deklarację, że nie będzie protestował przeciwko zmianie szefa klubu parlamentarnego. Zagwarantował też Ewie Kopacz swoją lojalność.

W czwartek odbyła się druga tura rozmów Ewy Kopacz z ministrami. Jeszcze przed środowymi spotkaniami Kopacz mówiła dziennikarzom, że chce dowiedzieć się, co się dzieje w resortach i jakie są plany. Nazwiska nowych ministrów są już w mojej głowie - zapewniła.

Skład rządu Kopacz ma przedstawić w piątek rano; w czwartek wieczorem pozna go prezydent Bronisław Komorowski. Nowy rząd ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w sejmie expose.

Źródło: Fakty TVN, PAP

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów