Trwa ładowanie...

Donald Tusk rusza w Polskę. Które regiony odwiedzi?

Po ponownym objęciu kierownictwa w Platformie Obywatelskiej Donald Tusk ruszył w objazd po Polsce. W poniedziałek odwiedzi północno-zachodnią część kraju. W Szczecinie spotka się m.in. z przedsiębiorcami, a w Goleniowie z organizacjami pozarządowymi. W planach są też rozmowy z sympatykami PO.

Share
Donald Tusk rusza w Polskę. Które regiony odwiedzi?
Donald Tusk rusza w Polskę. Które regiony odwiedzi?Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI
d1s3mic

W sobotę Borys Budka złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Na jego miejsce Rada Krajowa partii wybrała Donalda Tuska do prezydium ugrupowania. Zgodnie ze statutem PO, jako najstarszy z wiceszefów Platformy, Tusk pełni obowiązki przewodniczącego. Budka został z kolei jednym z wiceprzewodniczących.

Były premier zapowiedział, że w poniedziałek rozpocznie objazd kraju. - To jest taki restart mojego objeżdżania kraju i się bardzo z tego cieszę, jestem bardzo podniecony - dodał. Z kolei podczas niedzielnej konferencji mówił, że chce być "w nieustannym kontakcie z ludźmi".

Dziś w towarzystwie Budki Tusk odwiedzi Pomorze Zachodnie. Spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Goleniowie ma być zamknięte dla mediów. Stamtąd były premier uda się do Szczecina, gdzie będzie rozmawiał z przedsiębiorcami z Północnej Izby Gospodarczej i Business Clubu Szczecin.

d1s3mic

Zobacz też: Koalicja Kaczyńskiego rozbije się o Czarnka? "Osobliwa sytuacja"

W stolicy województwa zachodniopomorskiego zaplanowano też złożenie kwiatów przed pomnikiem Czynu Polaków z okazji 76. rocznicy ustanowienia polskiej administracji w Szczecinie.

Na zakończenie wizyty na Pomorzu Zachodnim odbędzie się konferencja prasowa Tuska i Budki. Obaj będą odpowiadać na pytania dziennikarzy po godz. 15 na Placu Orła Białego, skąd udadzą się zamknięte spotkanie z wyborcami Platformy Obywatelskiej.

d1s3mic

Politycy PO objeżdżają Polskę

Poniedziałkowa wizyta Tuska na Pomorzu to część akcji PO odbywającej się pod hasłem "Kierunek Przyszłość". W jej ramach w czerwcu Borys Budka odwiedził województwa lubuskie, małopolskie i podkarpackie.

Sam Tusk mówił w niedzielę, że chce odwiedzić wszystkie regiony. - Do wyborów może jest szansa, że odwiedzę wszystkie powiaty. Bardzo chętnie i naprawdę z dużą radością odwiedzę większość tych miejsc, w których byłem jako premier, żeby usłyszeć wszystko to, co mam usłyszeć, nie tylko dobre rzeczy - powiedział.

Liderom PO w objeździe po kraju mają też towarzyszyć inni politycy Koalicji Obywatelskiej. W poniedziałek należący do niej parlamentarzyści odwiedzą też Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i Dębno.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1s3mic

Podziel się opinią

Share
d1s3mic
d1s3mic
Więcej tematów