Trwa ładowanie...
d175zjy

Dolny Śląsk: sześć osób usłyszało zarzuty w związku ze śmiercią 32-latka

Prokuratura przedstawiła zarzuty osobom, które w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie) w nocy z soboty na niedzielę wzięły udział w bójce, której skutkiem była śmierć mężczyzny. Jeden z zatrzymanych został podejrzany o użycie broni palnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolny Śląsk: sześć osób usłyszało zarzuty w związku ze śmiercią 32-latka
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d175zjy

W poniedziałek informowaliśmy o zatrzymaniu przez policję sześciu osób, które mogły mieć związek z awanturą, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, z 25 na 26 lipca przed jednym z klubów przy ul. Parkowej w Dzierżoniowie. W wyniku zajścia śmierć poniósł 32-letni mężczyzna. Pojawiły się wówczas przypuszczenia o strzelaninie oraz mafijnych porachunkach właścicieli nocnych lokali.

Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci mężczyzny był postrzał z broni palnej.

- Przyczyną zgonu okazały się obrażenia wewnętrzne powstałe w wyniku postrzelenia. Zatrzymane w sprawie nocnej awantury osoby usłyszały zarzuty udziału w bójce, a jeden z ujętych mężczyzn – zarzut udziału z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w tym przypadku broni palnej – mówi Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

d175zjy

W sprawie 23-latka podejrzanego o użycie broni palnej, prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe jego aresztowania. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania 23-latka, policja zabezpieczyła ponad 20 tabletek ecstasy.

Wciąż nie są ujawniane motywy działania podejrzanych osób. Lokalne media donosiły, że zabójstwo może mieć związek z porachunkami właścicieli lokali nocnych w Dzierżoniowie i okolicach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d175zjy

Podziel się opinią

Share

d175zjy

d175zjy
Więcej tematów