Trwa ładowanie...
d1foou0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dania przedłużyła kontrole na granicy z Niemcami do 2 czerwca

• Decyzją duńskiego kontrole będą prowadzone o 30 dni dłużej
• Poinformowała o tym minister do spraw imigracji Inger Stoejberg
• Uzasadniła to utrzymywaniem kontroli granicznych przez Szwecję
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejście graniczne między Niemcami i Danią.
Przejście graniczne między Niemcami i Danią. (AFP, Fot: Claus Fisker/Scanpix Denmark Scanpix)
d1foou0

- Jeśli ubiegający się o azyl bez odpowiednich dokumentów nie mogą jechać dalej do Szwecji, to istnieje wciąż poważne ryzyko, że wielu uciekinierów i migrantów może utknąć w naszym kraju - głosi wydany przez Stoejberg komunikat.

Zaznacza również, że w Niemczech przebywa duża liczba niezarejestrowanych uchodźców, którzy mogliby udać się do Danii, a "taki napór mógłby zagrozić porządkowi publicznemu i bezpieczeństwu wewnętrznemu w Danii".

Dania podjęła wyrywkowe sprawdzanie dokumentów tożsamości na granicy z Niemcami w reakcji na postępowanie Szwecji, która w obliczu znacznego napływu migrantów wprowadziła na początku stycznia kontrolę paszportową osób podróżujących przez cieśninę Sund.

Reżim ten przedłużano następnie o kolejne miesiące. W ubiegłym tygodniu zarejestrowano w Danii 45 nowych wniosków o azyl.

d1foou0

Podziel się opinią

Share

d1foou0

d1foou0
Więcej tematów