Trwa ładowanie...

Czy to koniec internatu przy Ułanów? Uczniowie protestują przeciwko przeniesieniu

• Uczniowie i pracownicy protestują przeciwko przeniesieniu internatu przy ul. Ułanów 9
• W tym miejscu mają urzędować pracownicy Zespołu Ekonomiki Oświaty
• Podczas ŚDM będzie ono przeznaczone dla policjantów

Share
Czy to koniec internatu przy Ułanów? Uczniowie protestują przeciwko przeniesieniu
Źródło: WP, Fot: Paweł Kozioł
dy84qii

Obecnie trwa remont internatu przy ul. Ułanów 9 w Krakowie, ale po jego ukończeniu mieszkańcy prawdopodobnie nie wrócą do swoich pokoi.

Decyzją urzędników miejsce, gdzie obecnie mieszka 133 uczniów, zmieni się w nowe biura dla pracowników Zespołu Ekonomiki Oświaty. Wcześniej, w trakcie Światowych Dni Młodzieży, schronienie mają tu znaleźć policjanci zabezpieczający imprezę.

dy84qii

Włodarze tłumaczą, że internat będzie "przeniesiony". Jednak już wiadomo, że w nowym budynku nie starczy miejsca dla wszystkich.

- Zagwarantowane są miejsca dla osób z "Meliorka" (Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie - przyp. R.K.). Jeśli ktoś jest z ZS Chemicznych, nie będzie miał gdzie wrócić. Internat nie obciążał bardzo kieszeni rodziców, a wynajęcie mieszkania to już poważny koszt - mówi Ola, uczennica.

- Są propozycje, żebyśmy przenosili się do różnych internatów, ale na razie brakuje konkretów - dodaje Ola.

Dlatego młodzi mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i ogłosili protest.

dy84qii

- Tylko 80 osób będzie mogło przejść do sąsiedniego internatu, a co z resztą naszych kolegów i koleżanek? Nie chcemy, żeby likwidowano nasze miejsca zamieszkania. I to tylko dlatego, żeby urzędnikom było wygodnie. Żyjemy w stresie - kontynuuje Ola.

Urzędnicy tłumaczą, że protest powstał z inicjatywy pracowników internatu, którzy obawiają się o swoje stanowiska pracy.

- Nikt nie zostanie bez miejsca w internacie. Młodzież będzie przeniesiona do bursy nr 3 albo do innych placówek. Remontujemy budynek przy ul. Ułanów, ponieważ to poprawi warunki pracy kilkuset urzędników - komentuje Katarzyna Król, wiceprezydent Krakowa.

Mimo protestów, urzędnicy nie chcą zmienić zdania w sprawie przyszłości placówki.

dy84qii

- Internat Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji nie jest likwidowany, tylko przenoszony z budynku przy ul. Ułanów 9 do budynku przy ul. Ułanów 5, położonego na sąsiedniej nieruchomości - przekazał w sprostowaniu Jan Machowski z biura pasowego UMK.

- Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji kontynuujący naukę w tej szkole w przyszłym roku szkolnym i zamieszkujący obecnie w internacie przy ul. Ułanów 9, a także wszyscy nowi zrekrutowani uczniowie tej szkoły, którzy wyrażą wolę zamieszkania w internacie, mają zagwarantowane miejsca w lokalizacji przy ul. Ułanów 5. Uczniowie innych szkół zamieszkujący w internacie przy ul. Ułanów 9 i planujący kontynuować naukę w przyszłym roku szkolnym znajdą miejsca w bursach lub w innych internatach położonych niejednokrotnie znacznie bliżej tych szkół - dodał Machowski.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dy84qii

Podziel się opinią

Share
dy84qii
dy84qii
Więcej tematów