Trwa ładowanie...
szkoła

Część przedmiotów zniknie z matury

Z maturalnego kanonu zniknie prawdopodobnie historia muzyki, historia sztuki i wiedza o tańcu, a być może także informatyka i filozofia - informuje "Dziennik Polski".

Share
Część przedmiotów zniknie z matury
Źródło: PAP
d3i84ok

Maturzysta ma obecnie do wyboru 12 przedmiotów maturalnych. Do tego dochodzą obowiązkowe dla wszystkich język polski, matematyka i jeden z dziesięciu języków obcych. Zdaniem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej to stanowczo za dużo.

CKE chętnie wykreśliłaby z tej listy przedmioty, z których egzamin każdego roku zdaje zaledwie garstka maturzystów, a których przygotowanie sporo kosztuje. Chodzi m.in. o historię sztuki, historię muzyki, wiedzę o tańcu, a także informatykę, czy niedawno dopisaną do listy filozofię.

d3i84ok

- Im mniej będzie przedmiotów maturalnych, tym lepiej - mówi Krzysztof Konarzewski, szef CKE. - Na liście powinny znaleźć się wyłącznie przedmioty, których uczeń uczy się w szkole przez minimum sześć lat. Jest nonsensem robienie matury z przedmiotów, które nauczane są np. przez dwa lata. To marnowanie pieniędzy podatnika.

Jak zauważa Krzysztof Konarzewski, matura służy przede wszystkim uczelniom, które na podstawie jej wyników wybierają najlepszych studentów.

d3i84ok

Podziel się opinią

Share
d3i84ok
d3i84ok
Więcej tematów