ycipk-2inws1
ycipk-2inws1

Chciała podjąć pieniądze, ale uprzedzili ją... bankowcy

Zarzuty przywłaszczenia 1 miliona 100 tys. zł na szkodę dwunastu klientów banku postawiła Prokuratura Rejonowa w Olkuszu dwóm mężczyznom: obecnemu i byłemu pracownikowi banku. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2inws1

- Zarzuty przywłaszczenia dotyczą okresu od 2000 do 2012 roku. Podejrzani przyznali się do nich. Prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie obu podejrzanych na trzy miesiące - powiedział prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak wyjaśnił, jeden z podejrzanych w chwili zatrzymania był pracownikiem banku, drugi pracował w banku do listopada 2011 roku.

Zdaniem prokuratury, obaj mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu w celu przywłaszczenia pieniędzy klientów.

ycipk-2inws1

Na potrzeby śledztwa zabezpieczono dokumentację oraz mienie podejrzanych. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podawała małopolska policja, sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z klientek banku chciała podjąć pieniądze, ale okazało się, że nie ma ich na koncie.

Pracownik banku, który zakładał lokatę tej klientki, poproszony o wyjaśnienia przyznał, że przez ostatnie 10 lub 12 lat, wraz z byłym już pracownikiem oddziału banku, przywłaszczył sobie około miliona złotych.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1