Trwa ładowanie...
d3l2dak
d3l2dak

Chciała podjąć pieniądze, ale uprzedzili ją... bankowcy

Zarzuty przywłaszczenia 1 miliona 100 tys. zł na szkodę dwunastu klientów banku postawiła Prokuratura Rejonowa w Olkuszu dwóm mężczyznom: obecnemu i byłemu pracownikowi banku. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3l2dak

- Zarzuty przywłaszczenia dotyczą okresu od 2000 do 2012 roku. Podejrzani przyznali się do nich. Prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie obu podejrzanych na trzy miesiące - powiedział prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak wyjaśnił, jeden z podejrzanych w chwili zatrzymania był pracownikiem banku, drugi pracował w banku do listopada 2011 roku.

Zdaniem prokuratury, obaj mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu w celu przywłaszczenia pieniędzy klientów.

d3l2dak

Na potrzeby śledztwa zabezpieczono dokumentację oraz mienie podejrzanych. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podawała małopolska policja, sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z klientek banku chciała podjąć pieniądze, ale okazało się, że nie ma ich na koncie.

Pracownik banku, który zakładał lokatę tej klientki, poproszony o wyjaśnienia przyznał, że przez ostatnie 10 lub 12 lat, wraz z byłym już pracownikiem oddziału banku, przywłaszczył sobie około miliona złotych.

d3l2dak

Podziel się opinią

Share

d3l2dak

d3l2dak
Więcej tematów