Trwa ładowanie...

Chciał sprzedać nerkę, usłyszał zarzuty

Chciał sprzedać swoją nerkę do przeszczepu, usłyszał zarzuty. Oszust-recydywista dobrowolnie poddał się karze.
Share
Chciał sprzedać nerkę, usłyszał zarzuty
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
d653pvr

Dariusz M. miał plan, by szybko się wzbogacić. W sierpniu 2013 roku zamieścił w Internecie ogłoszenie „sprzedam nerkę potrzebującemu. PILNIE!!!”

- To jest ogłoszenie o odpłatnym zbyciu narządu w postaci nerki w celu jego przeszczepienia, dlatego jest to przestępstwo z art. 43 Ustawy z dnia 1 lipca 2005 roku o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek narządów – mówi Wirtualnej Polsce Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej.

W zamieszczonym ogłoszeniu oskarżony podał bardzo szczegółowe informacje, w tym: jaki jest jego stan zdrowia, grupa krwi oraz cenę i dane kontaktowe.

d653pvr

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dariusz M. przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, wyjaśniając, iż wszystko miało być głupim żartem, którego nie traktował serio i wyrzucił z pamięci. Nadto złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej, który został uwzględniony – dodaje Marcinkowska.

Dariusz M. jest doskonale znany wymiarowi sprawiedliwości. W przeszłości trzykrotnie karany sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu, a nowe zarzuty usłyszał w więzieniu - obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za oszustwo.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d653pvr

Podziel się opinią

Share
d653pvr
d653pvr
Więcej tematów