Trwa ładowanie...
ycipk-2mr3dy

Były wiceminister w rządzie PO-PSL zatrzymany? Michał Królikowski dla WP: nie zostałem aresztowany, nic o tym nie wiem

Adwokat Michał K. miał zostać aresztowany w związku z działalnością mafii paliwowej. Informacje podał "Nasz Dziennik". Ale tego zatrzymania nie potwierdza prokuratura ani sam zainteresowany. - Nic nie wiem o moim aresztowaniu. Właśnie jadę samochodem do pracy. Będę domagał się odszkodowania od gazety - powiedział WP mecenas Michał Królikowski, który ostatnio doradzał prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Królikowski będzie domagał się odszkodowania
Michał Królikowski będzie domagał się odszkodowania (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-2mr3dy

O aresztowaniu byłego wiceministra sprawiedliwości napisał "Nasz Dziennik". Gazeta podała, że oskarża się go o pranie pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa ma dotyczyć domniemanych wyłudzeń VAT.

Nasz Dziennik
Podziel się

"Wiceminister w areszcie. Dlaczego Michał K., wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO - PSL, został aresztowany?" - można przeczytać na pierwszej stronie w papierowym wydaniu "Naszego Dziennika". Informacja o zatrzymaniu Michała K. pojawiła się także na stronie internetowej.

ycipk-2mr3dy

Ale materiał z wydania online już został usunięty.

Nasz Dziennik
Podziel się

"Nic o tym nie wiem, właśnie jadę samochodem do pracy"

Ale mecenas Michał Królikowski w rozmowie z WP zaprzeczył informacji o aresztowaniu. - Nic o tym nie wiem, właśnie jadę samochodem do pracy. Będę domagał się odszkodowania od "Naszego Dziennika" - powiedział. Dodał, że nie był nawet przesłuchiwany w tej sprawie.

ycipk-2mr3dy

Słowa prawnika potwierdził rzecznik prokuratury. "Adwokat Michał Królikowski nie został ani zatrzymani ani aresztowany - wyjaśnił w rozmowie z Polskim Radiem. Wyjaśnił także, że nie są prowadzone czynności z jego udziałem

Mecenas Michał Królikowski to były wiceminister sprawiedliwości w latach 2011-2014. Wcześniej był dyrektorem Biura Analiz Sejmowych. Ostatnio blisko współpracował z prezydentem Andrzejem Dudą w związku z projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

ycipk-2mr3dy

To wojna Ziobry z Dudą?

O sprawie Michała Królikowskiego pisaliśmy już wcześniej. Adwokat sam przyznał, że prokuratura przygotowuje atak na niego. Miała to być próba zdyskredytowania prezydenta Dudy oraz jego reform. W tle sprawy jest karuzela podatkowa i wyłudzenia VAT, milionowe przelewy i poważne zarzuty. Tutaj wyjaśniamy, o co w tej sprawie chodzi.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2mr3dy

ycipk-2mr3dy
ycipk-2mr3dy