Trwa ładowanie...
d28hvlq

Burza wokół taśm. Sławomir Neumann zabrał głos

Wybory parlamentarne już za tydzień. Kampanię zdominowały "taśmy Neumanna". Polityk zrezygnował z funkcji szefa klubu. - Podjąłem decyzję wczoraj sam. Nie ma czasu, żeby tłumaczyć wyjęte z kontekstu słowa. Trzeba było to przeciąć - tłumaczy. - Przepraszam, że w nieparlamentarnych słowach opowiadałem o kolegach - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Neumann tłumaczy się z taśm
Sławomir Neumann tłumaczy się z taśm (East News)
d28hvlq

TVP Info opublikowała kolejną część "taśm Neumanna", które również pochodzą sprzed ok. dwóch lat. Tym razem rozmowy nagrano nie tylko w Gdańsku, ale także w Tczewie. Polityk w niecenzuralnych słowach mówił o wyborach samorządowych i kandydatach opozycji. Mówił między innymi, że "w Tczewie są same p...".

W niedzielę polityk rezygnował z funkcji szefa klubu PO-KO.

- Mówiłem o sytuacji PO w Tczewie. Ale załatwiliśmy to. Dzisiaj tych ludzi w PO już nie ma. (...) Tczew znał te sprawy. Poradziliśmy sobie - komentował Sławomir Neumann w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. - W Tczewie wszyscy wiedzą, czego dotyczyła ta rozmowa - dodał. Polityk jest przekonany, że PO-KO wygra w Tczewie.

d28hvlq

- To były słowa, które padały w emocjach na prywatnym spotkaniu działaczy naszej partii, trochę opisujące ich sytuację. Żałuję - mówił Neumann.

Neumann tłumaczył, dlaczego nie przyszedł na konwencję PO-KO. - Nie wszyscy muszą być na wszystkich konwencjach - stwierdził. Podkreślił, że nie zamierza rezygnować z wyborów.

Co Sławomir Neumann mówił na taśmach?

– My, jako odpowiedzialna opozycja, chcemy wygrać 102 miasta prezydenckie i nie możemy przeciwko prezydentom, którzy tam urzędują nastawiać innych kandydatów. Nie będzie innych kandydatów, nie będzie na to żadnej zgody. Będziemy popierać nawet takich, którzy nam się nie podobają. Tak jak Majchrowskiego w Krakowie – mówił Sławomir Neumann.

d28hvlq

– To są, k...a, trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku...cy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory. Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę, k...a, wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch..., one są ważne, ale to jest ch..., mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych. Nie ma nas, k...a, i PiS rządzi drugą kadencję - mówił były już szef klubu PO-KO.

– Kampania ogólnopolska, to będzie kampania PiS-u i zjednoczonej opozycji, k...a. Będzie referendum przeciwko PiS-owi, pierwsze referendum i będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe g...a - dodał Neumann.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów