Trwa ładowanie...
ycipk-3g9a3h

Sławomir Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu PO-KO

Sławomir Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu PO-KO. Ma to związek z taśmami opublikowanymi przez TVP Info. - Przyjmujemy to do wiadomości. To jest jego osobista decyzja - powiedział rzecznik PO Jan Grabiec w rozmowie z Wirtualną Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera z taśmami. Sławomir Neumann podjął decyzję
Afera z taśmami. Sławomir Neumann podjął decyzję (East News)
ycipk-3g9a3h

"W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" - napisał Sławomir Neumann na Facebooku.

Wcześniej Neumann w rozmowie z dziennikarzami tłumaczył, że nagrania opublikowane przez TVP Info to "odgrzewany kotlet, który ma odwrócić uwagę od problemów PiS". Podobnie twierdzi Jan Grabiec pytany o decyzję byłego już szefa klubu PO-KO.

- Owszem, jest to odgrzewany kotlet, ale Sławomir Neumann uznał, że wypowiedziane przez niego słowa nie są ani jego wartościami ani wartościami PO - powiedział Jan Grabiec w rozmowie z Wirtualną Polską. - Przyjmujemy to do wiadomości. To jest jego osobista decyzja - dodał.

ycipk-3g9a3h

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Grabiec podkreślił również, że o tym, kto zastąpi Sławomira Neumanna, zdecyduje klub parlamentarny. - Jeszcze za wcześnie, by mówić, kiedy do tego dojdzie - podkreślił rzecznik PO.

- Prezentujemy i wymagamy od siebie wysokich standardów nie tylko w kampanii wyborczej, ale też na co dzień. Proszę zauważyć, jak długo uwikłany w skandale marszałek marek Kuchciński bronił stanowiska, Marian Banaś wciąż jest szefem NIK, a Adam Glapiński pozostał prezesem NBP, mimo, że jego udział w aferze dotyczącej łapówki na 40 milionów, nie został wyjaśniony - tłumaczył Jan Grabiec WP.

ycipk-3g9a3h

Przypomnijmy: w piątek TVP Info opublikowało nagranie z spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa z 2017 r. "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k.. bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p...., rzygam Tczewem", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka" - to tylko niektóre z nagranych wypowiedzi szefa klubu PO-KO.

- W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce Sławomir Neumann, komentując taśmy opublikowane przez TVP Info. Przeprosił też członków KOD za sformułowania, które padły.

ycipk-3g9a3h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3g9a3h

ycipk-3g9a3h
ycipk-3g9a3h
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów