Trwa ładowanie...

Sławomir Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu PO-KO

Sławomir Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu PO-KO. Ma to związek z taśmami opublikowanymi przez TVP Info. - Przyjmujemy to do wiadomości. To jest jego osobista decyzja - powiedział rzecznik PO Jan Grabiec w rozmowie z Wirtualną Polską.
Share
Afera z taśmami. Sławomir Neumann podjął decyzję
Afera z taśmami. Sławomir Neumann podjął decyzjęŹródło: East News
d4kj3p2

"W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" - napisał Sławomir Neumann na Facebooku.

Wcześniej Neumann w rozmowie z dziennikarzami tłumaczył, że nagrania opublikowane przez TVP Info to "odgrzewany kotlet, który ma odwrócić uwagę od problemów PiS". Podobnie twierdzi Jan Grabiec pytany o decyzję byłego już szefa klubu PO-KO.

- Owszem, jest to odgrzewany kotlet, ale Sławomir Neumann uznał, że wypowiedziane przez niego słowa nie są ani jego wartościami ani wartościami PO - powiedział Jan Grabiec w rozmowie z Wirtualną Polską. - Przyjmujemy to do wiadomości. To jest jego osobista decyzja - dodał.

d4kj3p2

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Grabiec podkreślił również, że o tym, kto zastąpi Sławomira Neumanna, zdecyduje klub parlamentarny. - Jeszcze za wcześnie, by mówić, kiedy do tego dojdzie - podkreślił rzecznik PO.

- Prezentujemy i wymagamy od siebie wysokich standardów nie tylko w kampanii wyborczej, ale też na co dzień. Proszę zauważyć, jak długo uwikłany w skandale marszałek marek Kuchciński bronił stanowiska, Marian Banaś wciąż jest szefem NIK, a Adam Glapiński pozostał prezesem NBP, mimo, że jego udział w aferze dotyczącej łapówki na 40 milionów, nie został wyjaśniony - tłumaczył Jan Grabiec WP.

Przypomnijmy: w piątek TVP Info opublikowało nagranie z spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa z 2017 r. "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k.. bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p...., rzygam Tczewem", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka" - to tylko niektóre z nagranych wypowiedzi szefa klubu PO-KO.

- W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce Sławomir Neumann, komentując taśmy opublikowane przez TVP Info. Przeprosił też członków KOD za sformułowania, które padły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kj3p2

Podziel się opinią

Share
d4kj3p2
d4kj3p2
Więcej tematów