Trwa ładowanie...
ds9k6nu
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Białoruś: pojawił się wniosek o delegalizację "Nocnych Wilków"

• Do białoruskiej Prokuratury Generalnej trafił wniosek ws. "Nocnych Wilków"
• Autorzy zawiadomienia domagają się wydania zakazu działania tego klubu motocyklowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś: pojawił się wniosek o delegalizację "Nocnych Wilków"
(AFP, Fot: Mikhail Klimentyev)
ds9k6nu

Białoruska opozycja skierowała do Prokuratury Generalnej wniosek o uznanie klubu motocyklowego "Nocne Wilki" za organizację ekstremistyczną i wydanie zakazu jej działalności.

Powodem stały się słowa lidera i założyciela klubu Aleksandra Załdostanowa o tym, że Białoruś w istocie stanowi część Rosji. Padły one w trakcie przejazdu "Nocnych Wilków" przez terytorium Białorusi i zdaniem wnioskodawców godzą w suwerenność Białorusi.

Motocykliści "Nocnych Wilków" jak co roku przemierzają trasę z Moskwy do Berlina w celu uczczenia rocznicy zakończenia II wojny światowej. Władze polskie odmówiły w tym roku rosyjskim motocyklistom zgody na przejazd tłumacząc tę decyzję troską o bezpieczeństwo.

ds9k6nu

"Nocne Wilki" to nacjonalistyczny klub motocyklowy, zaprzyjaźniony z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Członkowie klubu nie zostali wpuszczeni do Polski również w kwietniu 2015 roku, gdy brali udział w rajdzie upamiętniającym 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Polskie MSZ uzasadniało wówczas, że przyczyną odmowy wyjazdu był brak niezbędnych informacji dotyczących pobytu grupy w Polsce, które niezbędne były do zapewnienia należytego bezpieczeństwa uczestnikom rajdu i odpowiedniej organizacji przedsięwzięcia. Trasa ich rajdu miała wówczas prowadzić z Moskwy, przez Białoruś, Warszawę, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau i Karlshorst do Berlina.

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów