Trwa ładowanie...
d2o3jcd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Beata Szydło: dziś nie ma projektu ws. JOW-ów; obóz prezydenta panikuje

Nie dzielimy Polaków i ich głosów na ważniejsze i mniej ważne, Andrzej Duda zabiega o głos każdego wyborcy - powiedziała szefowa sztabu wyborczego kandydata PiS Beata Szydło. Według wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego poparcie Kwaśniewskiego dla Komorowskiego "to gol samobójczy". Szydło zaprezentowała również nowy spot wyborczy Dudy, w którym narratorką jest jego żona - Agata. Tymczasem kandydat PiS na prezydenta spotyka się z mieszkańcami Krakowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda podczas wizyty w Sochaczewie 11 maja
Andrzej Duda podczas wizyty w Sochaczewie 11 maja (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2o3jcd

Szydło była pytana o spekulacje, że sztab Dudy będzie zabiegał o spotkanie kandydata PiS z Pawłem Kukizem, który uzyskał trzeci wynik w niedzielnym głosowaniu. Odpowiedziała, że Andrzej Duda "zabiega o głos każdego wyborcy i każdego Polaka".

- Po to jest druga część kampanii, żebyśmy przekonali jak najwięcej osób. I zależy nam na głosach zarówno tych wyborców, którzy oddali w pierwszej turze głosy na pana Pawła Kukiza, ale i na pozostałych kandydatów. Naszym celem jest zdobycie jak największego poparcia, by wygrać - powiedziała Szydło.

Zapowiedziała, że kandydat PiS będzie w drugiej części intensywnie podróżował po Polsce. - Ruszamy w Polskę, na tym nam zależy. Tych, którzy nie poparli Andrzeja Dudę, ale chcą zmiany zmiany Polski, prosimy o głos. Bronisław Komorowski jest zabetonowaniem układu, który jest w tej chwili - mówiła Szydło.

d2o3jcd

Poproszona o komentarz do tego, że kontrkandydatowi Dudy, Bronisławowi Komorowskiemu poparcia udzielił we wtorek b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, stwierdziła: "powiem tak, że my nie dzielimy Polaków i głosów Polaków, wyborców, na głosy ważniejsze i mniej ważne, dla nas każdy głos wyborcy jest ważny i Andrzej Duda zabiega o poparcie wszystkich Polaków".

- Będziemy zabiegać również o głosy elektoratu, który ma wrażliwość społeczną, lewicową. Nasz program społeczny, socjalny jest zbieżny z tym, o czym myślą ludzie, którzy nie znaleźli swojego kandydata w I turze - powiedziała Szydło.

Według wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego poparcie Kwaśniewskiego dla Komorowskiego "to gol samobójczy".

- I tura pokazała, że większość Polaków chce zmian, jest przeciwko establishmentowi, który rządzi Polską. Aleksander Kwaśniewski jest jego twarzą, ikoną, symbolem zrośnięcia się życia politycznego, biznesowego, niejasnych powiązań polityczno-gospodarczym. On zawsze patronował tego typu układom - powiedział Kamiński.

d2o3jcd

- Wszystkie inicjatywy, którym patronował Aleksander Kwaśniewski kończyły się polityczną katastrofą. Myślę, że zaszkodzi Bronisławowi Komorowskiemu - dodał.

Szydło była też pytana o propozycję prezydenta ws. JOW-ów. - Tych zmian nie ma i nie będzie. To jest zapowiedź obliczona tylko na to, żeby uzyskać poparcie elektoratu, który oddał głos na Pawła Kukiza. Prezydent Komorowski przez pięć lat w ogóle nie interesował się inicjatywami obywatelskimi.(...) Jeżeli projekt będzie złożony, będzie przedmiot rozmowy. Dzisiaj go nie ma, jest kampania i panika w obozie Bronisława Komorowskiego - powiedziała szefowa sztabu kandydata PiS.

Szydło przedstawiła też we wtorek nowy spot wyborczy. Na tle wspólnych zdjęć kandydata PiS i jego żony słychać wypowiedź Agaty Dudy z ubiegłotygodniowej konwencji podsumowującej kampanię przed głosowaniem 10 maja.

- Będę głosowała na Andrzeja nie tylko dlatego, że jest moim mężem, ale dlatego, że go świetnie znam. Kiedyś mu zaufałam - było to 20 lat temu i nigdy się na nim nie zawiodłam. Gdy Andrzej obiecuje godne życie w bezpiecznej Polsce, to nie jest to pusta obietnica, on ją na pewno spełni - mówi żona kandydata PiS.

d2o3jcd

Podziel się opinią

Share

d2o3jcd

d2o3jcd
Więcej tematów