Trwa ładowanie...
d430e45
d430e45

Mariusz Kamiński

Najnowsze informacje
2.1
(35 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sochaczew

Mariusz Kamiński
WP.PL nie jest potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku.
Mariusz Kamiński

Polski polityk, poseł, historyk, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, minister bez teki w rządzie Beaty Szydło ur. 25 września 1965 roku w Sochaczewie.

Wykształcenie i początki kariery politycznej Mariusza Kamińskiego

Mariusz Kamiński jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W czasach PRL był aktywnym działaczem opozycyjnym (skazany na pobyt w zakładzie poprawczym, areszt za stawianie oporu, działalność w strukturach NZS-u). Był wiceprezesem partii Przymierze Prawicy. Po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych w roku 2005 został mianowany sekretarzem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Mariusz Kamiński jako szef CBA

Rok później zrezygnował z mandatu poselskiego i członkostwa w partii PiS, by objąć szefostwo w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Odwołany ze stanowiska w roku 2009 w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień i popełnienia przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów związanych z aferą gruntową. Od roku 2011 Mariusz Kamiński ponownie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tego ugrupowania zdobył mandat poselski. Cztery lata później z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W listopadzie 2015 roku mianowany przez Beatę Szydło ministrem bez teki. Mariusz Kamiński odpowiedzialny jest obecnie za koordynowanie prac polskich służb specjalnych.

d430e45
d430e45

d430e45
d430e45
Więcej tematów
d430e45