Trwa ładowanie...
d3u8hrj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ban Ki Mun naciska na Rosję i USA w sprawie w Syrii

• Sekretarz generalny ONZ uważa, że Rosja i USA powinny zacieśnić współpracę na rzecz przerwania walk w Syrii
• Oba te kraje muszą podwoić swoje wysiłki, by zawieszenie broni w Syrii było znowu respektowane - powiedział w Nowym Jorku Ban Ki Mun
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ban Ki Mun
Ban Ki Mun (AFP, Fot: Miguel Medina)
d3u8hrj

Sekretarz generalny ONZ wyraził "głębokie zaniepokojenie" ponowną eskalacją przemocy w Syrii. - Fiasko rozejmu przyniesie tylko więcej przemocy, śmierci i zniszczeń. Osłabi wysiłki na rzecz pokojowego zakończenia konfliktu - powiedział Ban Ki Mun.

Eskalacja walk w Syrii była w poniedziałek tematem rozmowy telefonicznej szefów dyplomacji Rosji i USA. Siergiej Ławrow i John Kerry zaapelowali do stron konfliktu syryjskiego o przerwanie walk i respektowanie zawieszenia broni.

Kerry zwrócił się do Rosji, by nakłoniła reżim prezydenta Baszara el-Asada do przerwania ataków lotniczych na pozycje rebeliantów w Aleppo.

d3u8hrj

Przebywający w Genewie John Kerry ostrzegł, że sytuacja w Syrii wymyka się spod kontroli.

- Obie strony: i reżim i opozycja przyczyniły się do chaosu. W najbliższych godzinach będziemy intensywnie pracować, próbując uzyskać porozumienie, nie tylko aby na nowo wprowadzić zawieszenie broni, ale także aby stworzyć sposób działania, dzięki któremu rozejm potrwa dłużej niż dzień albo dwa - powiedział Kerry.

Sekretarz stanu USA spotkał się w Genewie z oenzetowskim wysłannikiem ds. Syrii Staffanem de Misturą a także szefem saudyjskiej dyplomacji Adilem ibn Ahmadem ad-Dżubeirem.

Wznowieniem walk w Syrii zaniepokojony jest także szef brytyjskiej dyplomacji. Podczas wizyty w Meksyku Philip Hammond powiedział, że konieczna jest nowa inicjatywa w celu przywrócenia dialogu politycznego w Syrii.

Hammond wyraził nadzieję, że bez względu na wynik wyborów prezydenckich, USA pozostaną krajem zaangażowanym w sprawy świata.

d3u8hrj

Podziel się opinią

Share

d3u8hrj

d3u8hrj
Więcej tematów