Trwa ładowanie...

Bałtyk. Dzik na plaży! Przerażenie plażowiczów

Najpierw płynął w morzu, później wyskoczył na plaże i uciekł w stronę lądu. Plażowicze w niemieckim kurorcie Schoenhagen nad Bałtykiem przeżyli chwilę grozy. Gdy dzik wyskoczył z wody, jeden z mężczyzn próbował go odepchnąć łopatą.

Share
Bałtyk. Dzik wyskoczył z wody na plaży w Niemczech
Bałtyk. Dzik wyskoczył z wody na plaży w NiemczechŹródło: Wikimedia Commons, Fot: Dave Pape
dqew6xn

Bałtyk. Szok turystów

Takiego obrotu spraw, podczas wypoczynku nad Bałtykiem, plażowicze chyba nie spodziewali się. Do sieci trafiło nagranie, na którym turystów w Niemczech wystraszył dzik.

Na początku wideo widać jak zwierzę płynie w morzu i zbliża się do lądu. Po wybiegnięciu dzika z wody, łopatą próbował go odepchnąć jeden z mężczyzn. Zwierzę było bardzo przestraszone i zaczęło uciekać w głąb plaży. Sami plażowicze również mocno wystraszyli się. Co działo się na plaży w kurorcie Schoenhagen możesz zobaczyć poniżej:

Bałtyk. U Niemców jak w Polsce

W Niemczech to nie pierwszy przypadek, kiedy dzik straszy na lądzie. Niedawno zwierzę można było spotkać biegające po ulicach Berlina. Tym samym u naszych zachodnich sąsiadów sytuacja zaczyna wyglądać jak w Polsce, gdzie w wielu miastach można już spotkać dziki na ulicy.

dqew6xn

- Dziki zaczęły penetrować miasta już dawno, to są inteligentne zwierzęta. Z reguły buszowały w nocy. Teraz, być może dlatego, że jest mniejszy ruch, wychodzą także w ciągu dnia - mówi Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego zoo, cytowany przez eska.pl

Dziki umieją pływać. Pamiętajmy, że kiedy spotkamy go już na swojej drodze, to starajmy się zachować spokój. Nie atakujmy go, nie odpychajmy. Dzik nie powinien zaatakować, jeśli nie damy mu do tego powodu.

źródło: eska.pl

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

dqew6xn

Podziel się opinią

Share
dqew6xn
dqew6xn
Więcej tematów