Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz zmusi Dudę do decyzji. Ma gotowy projekt

Antoni Macierewicz chce się rozliczyć z żołnierzami, którzy służyli w armii w PRL. Na pierwszy ogień poszliby Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Z najnowszych informacji wynika, że jest już gotowy projekt ustawy w tej sprawie.
Share
Antoni Macierewicz ma gotowy projekt datowany na koniec września
Antoni Macierewicz ma gotowy projekt datowany na koniec wrześniaŹródło: PAP
d1249xo

Onet dotarł do projektu ustawy degradacyjnej, poufnie przygotowywanej w resorcie obrony pod okiem Antoniego Macierewicza.

Chodzi głównie o odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. Wielokrotnie zapowiadał to szef MON Antoni Macierewicz.

Jeśli wejdzie w życie, wywoła wstrząs w całej armii. Cały czas służą tam oficerowie z przeszłością w czasach komuny.

d1249xo

- Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe - mówił Macierewicz 13 grudnia 2016 roku.

Stopnie będzie można stracić pośmiertnie.

Zobacz także: "Opozycja pochowała Jaruzelskiego z honorami i maszeruje z SB-kami pod rękę"

Kto byłby odpowiedzialny za degradacje żołnierzy? Prezydent miałby w swojej "opiece" generałów i admirałów, a szef MON "pozostałych oficerów oraz podoficerów". Czyli, jeśli dojdzie do pozbawienia stopni gen. Jaruzelskiego i Kiszczaka, to decyzję w tej kwestii podejmie Andrzej Duda.

d1249xo

Jak pisze Onet, to bardzo niewygodna sytuacja dla prezydenta, bo szef MON w ten sposób zmusi Andrzeja Dudę do wyraźnego opowiedzenia się po jednej ze stron w konflikcie dotyczącym przeszłości.

Zobacz także:

d1249xo

Podziel się opinią

Share
d1249xo
d1249xo
Więcej tematów