Trwa ładowanie...
d707j95

Antoni Macierewicz zmusi Dudę do decyzji. Ma gotowy projekt

Antoni Macierewicz chce się rozliczyć z żołnierzami, którzy służyli w armii w PRL. Na pierwszy ogień poszliby Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Z najnowszych informacji wynika, że jest już gotowy projekt ustawy w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz ma gotowy projekt datowany na koniec września
Antoni Macierewicz ma gotowy projekt datowany na koniec września (PAP)
d707j95

Onet dotarł do projektu ustawy degradacyjnej, poufnie przygotowywanej w resorcie obrony pod okiem Antoniego Macierewicza.

Chodzi głównie o odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. Wielokrotnie zapowiadał to szef MON Antoni Macierewicz.

Jeśli wejdzie w życie, wywoła wstrząs w całej armii. Cały czas służą tam oficerowie z przeszłością w czasach komuny.

d707j95

- Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe - mówił Macierewicz 13 grudnia 2016 roku.

Stopnie będzie można stracić pośmiertnie.

Zobacz także: "Opozycja pochowała Jaruzelskiego z honorami i maszeruje z SB-kami pod rękę"

Kto byłby odpowiedzialny za degradacje żołnierzy? Prezydent miałby w swojej "opiece" generałów i admirałów, a szef MON "pozostałych oficerów oraz podoficerów". Czyli, jeśli dojdzie do pozbawienia stopni gen. Jaruzelskiego i Kiszczaka, to decyzję w tej kwestii podejmie Andrzej Duda.

d707j95

Jak pisze Onet, to bardzo niewygodna sytuacja dla prezydenta, bo szef MON w ten sposób zmusi Andrzeja Dudę do wyraźnego opowiedzenia się po jednej ze stron w konflikcie dotyczącym przeszłości.

Zobacz także:

d707j95

Podziel się opinią

Share
d707j95
d707j95
Więcej tematów