Trwa ładowanie...
d44s6ig

Degradacja gen. Jaruzelskiego do stopnia szeregowca? MON odpowiada

• Resort obrony nie komentuje w rozmowie z WP doniesień Telewizji Republika o możliwym pośmiertnym odebraniu gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu stopnia wojskowego
• Mówił o tym rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych dr Jerzy Bukowski
• Z informacji Telewizji Republika wynika, że MON "przychyla się do koncepcji" degradacji Jaruzelskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Wojciech Jaruzelski
Gen. Wojciech Jaruzelski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d44s6ig

- To na razie wyłącznie informacje medialne - taką odpowiedź na pytanie o możliwość degradacji gen. Jaruzelskiego do stopnia szeregowca słyszymy w biurze prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej. - Nie ma takiego stanowiska resortu, jeśli będzie, na pewno oficjalnie poinformujemy o tym media - podaje biuro prasowe MON.

O pomyśle Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych doniosła Telewizja Republika. "W związku z awansem Ryszarda Kuklińskiego, skupieni w POKiN kombatanci apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o wzięcie pod rozwagę wysuniętą kilka lat temu propozycję zdegradowania do stopnia szeregowego generała Wojciecha Jaruzelskiego, który był zdrajcą polskiej racji stanu, wiernie służącym Związkowi Sowieckiemu" - donosi Telewizja Republika, dodając: "nieoficjalnie wiadomo, że szefostwo Ministerstwa Obrony Narodowej popiera ten pomysł. Problemem jest jednak brak procedur".

"Człowiek przez całe życie świadomie i dobrowolnie działający przeciw polskiej racji stanu, nie wahający się wypowiedzieć wojny własnemu narodowi w imieniu imperialnych interesów Związku Sowieckiego, któremu wiernie służył, nie zasługuje na to, aby przed jego nazwiskiem widniało słowo 'generał'" - czytamy w oświadczeniu POKiN.

d44s6ig

Podziel się opinią

Share

d44s6ig

d44s6ig
Więcej tematów