Trwa ładowanie...

Amstaff zagryzł 12-latka. Prezydent Przemyśla zabrał głos

Po tym, jak w Przemyślu amstaff zagryzł 12-latka, głos zabrał prezydent tego miasta, Wojciech Bakun.

Share
Amstaff zagryzł 12-latka
Amstaff zagryzł 12-latkaŹródło: pixabay.com
d3bkomp

Amstaff zagryzł 12-latka. Jest reakcja prezydenta miasta

Nie udało się uratować 12-letniego chłopca pogryzionego dotkliwie przez dwa amstaffy kolegi. Chłopiec przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego stan nie pozwalał na przeprowadzenie koniecznej operacji. 12-latek zmarł.

Głos w tej sprawie zabrał prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun. Na stronie Urzędu Miasta opublikowano kondolencje, jakie prezydent złożył rodzinie12-latka.

d3bkomp

"Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci młodego przemyślanina zaatakowanego kilka dni temu przez psa. Informacja o tych wydarzeniach wstrząsnęła mną, jak wieloma mieszkańcami miasta. Składam wyrazy głębokiego współczucia dla całej rodziny chłopca, jego bliskich i przyjaciół. To bardzo trudne chwile dla Państwa i jestem w tym czasie myślami z wszystkimi, których dotknęła ta tragedia" - przekazał prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Amstaff zagryzł 12-latka. Prokuratura wszczęła śledztwo

Policja prowadzi śledztwo ws. pogryzienia 12-latka przez dwa amstaffy. Jak powiedziała w rozmowie z "Życiem Podkarpackim" prokurator Anna Szczerba, szefowa Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, przesłuchiwani są świadkowie.

Jak wyjaśniła, obecnie nikomu w śledztwie nie postawiono zarzutów. Do tej pory prowadzone jest ono m.in. w ramach artykułu, który mówi o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia. Teraz jednak prawdopodobnie nastąpi zmiana kwalifikacji czynu i właścicielowi psów będzie postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi do 5 lat więzienia.

Ostre słowa o prześladowaniu osób LGBT. "Jest margines ludzi, którzy leją swoje żony"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bkomp

Podziel się opinią

Share
d3bkomp
d3bkomp
Więcej tematów