Trwa ładowanie...
d28hvlq

Grzyby z targowiska przyczyną tragedii

Grzyby sprzedawane na targowisku we Wrześni jako kanie i gąski okazały się muchomorami sromotnikowymi. Ich spożycie zakończyło się tragedią. Sprawę bada policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzyby z targowiska przyczyną tragedii
Grzyby z targowiska przyczyną tragedii (Dawid Lasocinski / Forum, Fot: RM, Dawid Lasocinski / Forum)
d28hvlq

Dwie osoby zmarły po spożyciu grzybów zakupionych na targowisku we Wrześni (woj. wielkopolskie). Według ustaleń Radia Zet, muchomory sromotnikowe miały być sprzedawane jako kanie i gąski. Policja zatrzymała sprzedawcę w celu przesłuchania.

Ofiarami spożycia muchomorów sromotnikowych zakupionych na targu we Wrześni byli matka z synem. Kobieta w wieku 70 lat i 44-letni mężczyzna zmarli w domu, zanim dotarła do nich jakakolwiek pomoc. Do szpitala w Poznaniu trafiły z kolei dwie siostry, które również spożyły muchomory sromotnikowe zerwane przez swojego sąsiada. Obie kobiety niestety nie przeżyły.

Grzyby niosące śmierć

Muchomory sromotnikowe to wyjątkowo niebezpieczne grzyby. Ich spożycie niestety bardzo często kończy się tragicznie. Organizm nie reaguje od razu na zawarte w nich toksyny, a kiedy pojawiają się pierwsze objawy zazwyczaj jest już za późno na ratunek.

d28hvlq

Przemysław Czarnek ministrem edukacji. "Tyle emocji wzbudzał wcześniej tylko Roman Giertych"

Niedoświadczeni grzybiarze mogą bardzo łatwo pomylić sromotniki z kaniami, które są grzybami jadalnymi. Jednak dla bardziej wprawnych amatorów grzybobrania łatwo dostrzegalne będą różnice w budowie trzonu i kapelusza obu tych gatunków grzybów. Warto jednak pamiętać o złotej zasadzie zbierania grzybów, że jeżeli nie mamy pewności co do napotkanego grzyba, najlepiej jest go nie zrywać. To samo tyczy się zakupów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów