Trwa ładowanie...
d1jlgzg
Adam Michnik dla WP: Macierewicz wie, że przed Kaczyńskim ma stać na baczność i bić czołem

Adam Michnik dla WP: Macierewicz wie, że przed Kaczyńskim ma stać na baczność i bić czołem

- Dlaczego PiS wciąż prowadzi we wszystkich sondażach mimo fatalnych ocen wystawianych przez opozycję i komentatorów życia politycznego? Dlatego że opozycja nie potrafiła się dotąd na tyle zreorganizować, być może to jest za wcześnie jeszcze, być możne to nastąpi, ale na tyle zorganizować, żeby zaproponować inny projekt Polski - stwierdził Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1jlgzg

Pytany przez Sławomira Sierakowskiego, prowadzącego program #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce, o to, czy jest w stanie coś dobrego powiedzieć o polskim rządzie, zdecydowanie odparł: "nie". Dopytywany o to, którego ministra oceniłby najbardziej negatywnie, powiedział: - Mocna konkurencja.

Sierakowski poprosił więc naczelnego "Gazety Wyborczej", by jako zasłużony człowiek dla polskiej kultury, ocenił ministra kultury, wicepremiera Piotra Glińskiego.

d1jlgzg

Michnik przyznał, że ocenia go bardzo negatywnie. - Uważam, że to jest jego kompromitacja jako intelektualisty i jako obywatela. Całkowita kompromitacja. To co on tam wyrabia, te czystki, te pomysły, żeby zlikwidować to Muzeum II Wojny Światowej, wyrzucenia Grzegorza Gaudena - co wzbudziło ogromne protesty polskich pisarzy i tłumaczy literatury naszej na obce języki... Te jego wypowiedzi o spektaklach teatralnych. Ostatnio to już w ogóle horror: ta rekonstrukcja ślubu rotmistrza Pileckiego - wyliczał Adam Michnik.

Poproszony o ocenę Antoniego Macierewicza jako ministra obrony w rządzie PiS, Michnik stwierdził, że jest fatalnym szefem tego resortu. - Przecież to, co on w wyprawia w tym wojsku, to jakiś horror jest. To jest człowiek skrajnych emocji i on, oczywiście, ma ten element manii wielkości, ale wie, co muszę powiedzieć uczciwie, że przed Kaczyńskim ma stać na baczność i bić czołem. To od niego wymaga wiele samozaparcia i on się zdobył na to. To akurat jest godne, może nie uznania, ale podziwu - przyznał naczelny "Gazety Wyborczej".

- Czyli rozumiem, że rząd w ruinie - stwierdził prowadzący program. - To czemu PiS absolutnie dominuje w sondażach?

- Dlatego, że opozycja nie potrafiła się dotąd na tyle zreorganizować, być może to jest za wcześnie jeszcze, być możne to nastąpi, ale na tyle zorganizować, żeby zaproponować inny projekt Polski - odparł Adam Michnik.

d1jlgzg

Obejrzyj całą rozmowę Sławomira Sierakowskiego z Adamem Michnikiem w #dziejesienazywo:

d1jlgzg

Podziel się opinią

Share

d1jlgzg

d1jlgzg
Więcej tematów