Trwa ładowanie...
d1xt3jg

Adam Bielan: Ewa Kopacz byłaby najlepszą gwarancją na to, żeby PO już się nie podniosła

Kto powinien zostać nowym szefem PO? Paweł Zalewski w #dziejesienazywo wskazał Grzegorza Schetynę. Adam Bielan zgodził się, że PO potrzebuje odświeżenia przywództwa, choć - jak tłumaczył - "Ewa Kopacz byłaby najlepszą gwarancją na to, żeby PO już się nie podniosła".

Share
d1xt3jg

Dotychczas chęć kandydowania na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej wyrazili: Grzegorz Schetyna (b. szef MSZ), Borys Budka (b. minister sprawiedliwości) oraz Tomasz Siemoniak (b. szef MON). Z wyścigu do fotela szefa PO zrezygnowała b. premier Ewa Kopacz.

Zdaniem Pawła Zalewskiego, którzy podkreślał, że "od jakości opozycji zależy jakość rządzenia", najlepszym kandydatem na nowego lidera Platformy będzie Grzegorz Schetyna.

d1xt3jg

Adam Bielan stwierdził żartobliwie, że "najlepszą kandydatką byłaby była premier, bo to ona doprowadziła Platformę do trzech kolejnych porażek w wyborach samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych".

Według Bielana PO dobrze zrobiłoby odświeżenie przywództwa. - Chciałbym, żeby odeszły osoby, które bardzo emocjonalnie podchodzą do obecnego rządu i żeby doszło do przełamania w relacjach między PO i PiS - mówił. Zapowiedział też, że PiS przygotuje audyt rządów PO.

d1xt3jg

Podziel się opinią

Share
d1xt3jg
d1xt3jg
Więcej tematów