ycipk-1oxk3v
ycipk-1oxk3v

Tomasz Siemoniak - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Tomasz Siemoniak WP.PL nie jest potrzebna zgoda na wykorzystanie wizerunku.
Podziel się
ycipk-1oxk3v

Polski polityk i menadżer. Były minister obrony narodowej i były Wiceprezes Rady Ministrów ur. 2 lipca 1967 roku w Wałbrzychu.

Wykształcenie Siemoniaka

Tomasz Siemoniak jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. W czasie studiów zaangażowany w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Odbył staż na Uniwersytecie w Duisburgu. Pracował m.in. w Telewizji Polskiej oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Tomasz Siemoniak – kariera polityczna

Początkowo związany z Kongresem Liberalno-Demokratycznym oraz Unią Wolności. Obecnie Tomasz Siemoniak jest politykiem Platformy Obywatelskiej. W latach 1998-2000 był Dyrektorem Biura Prasy i Informacji w Ministerstwie Obrony Narodowej. W tym samym czasie sprawował urząd radnego miasta Warszawy, a dwa lata później pełnił funkcję wiceprezydenta stolicy. W roku 2011 Donald Tusk powołał Tomasza Siemoniaka na urząd ministra obrony narodowej. Swoje stanowisko utrzymał po zmianie składu rządu jesienią 2014 roku. Wraz z objęciem funkcji premiera przez Ewę Kopacz, Tomasz Siemoniak został mianowany wicepremierem. W wyborach parlamentarnych z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję - w okręgu nr 2 otrzymał ponad 30 tysięcy głosów poparcia.

Data urodzenia

02.07.1967

Miejsce urodzenia

Wałbrzych

ycipk-1oxk3v
ycipk-1oxk3v
ycipk-1oxk3v