Trwa ładowanie...

ABW szuka kto nagrał rozmowy polityków - jest podejrzany

ABW podejrzewa, że w nagrywaniu polityków brał udział menadżer restauracji "Sowa & Przyjaciele"- informuje portal tvn24.pl. Został zatrzymany do przesłuchania, nie ma przedstawionych żadnych zarzutów karnych.

Share
ABW szuka kto nagrał rozmowy polityków - jest podejrzany
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1j645n

ABW przeszukała w poniedziałek kilka mieszkań i lokali osób, które mogą mieć związek ze sprawą nagrań polityków ujawnionych przez tygodnik "Wprost". Decyzje dotyczące zatrzymanego zapadną dopiero po analizie dowodów i poszlak, jakie zgromadzili funkcjonariusze ABW.

Mężczyzna, który został zatrzymany do przesłuchania wcześniej pracował w innej, popularnej wśród elity władzy restauracji - była ona prawdziwym przebojem wśród najważniejszych osób w państwie. Bywali w niej m.in. premier Donald Tusk z Januszem Palikotem, czy Radosławem Sikorskim.

Do Prokuratury Generalnej wpłynął dziś wniosek o wszczęcie śledztwa, od szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, w sprawie nielegalnego podsłuchiwania rozmów Parafianowicza i Nowaka. Podsłuchiwanie i nagrywanie osób bez ich wiedzy jest przestępstwem. Zgodnie z art. 267 paragraf 3 za "nielegalny podsłuch" grozi kara więzienia do lat dwóch. - To będzie moje ostatnie zadanie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych - deklarował Sienkiewicz w wieczornej rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i" mając na myśli wyjaśnienie wszelkich okoliczności związanych z nagraniami VIP-ów.

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" pisze o zatrzymaniu jeszcze jednej osoby. Według gazety to major BOR Dariusz P., który od kilku miesięcy jest odsunięty od służby. Informacja ta nie została dotąd potwierdzona.

d1j645n

Podziel się opinią

Share
d1j645n
d1j645n
Więcej tematów