Trwa ładowanie...
d4f9ddc

Abp Marek Jędraszewski: człowiek jako istota żyjąca tyko seksem

Arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny szokuje. Tym razem podczas kazania w bazylice na Wawelu ostrzegał przed "nowym totalitaryzmem", który sprowadza człowieka do "istoty żyjącej tylko seksem", a wszystko w imię "idei multi-kulti".
Share
Abp Marek Jędraszewski (zdj. arch.)
Abp Marek Jędraszewski (zdj. arch.)Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d4f9ddc

Nabożeństwo w centrum Krakowa odbyło się w 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Krakowski metropolita przypomniał wydarzenia z sierpnia '80 roku oraz słowa z encykliki Jana Pawła II "Laborem exercens". Papież-Polak krytykował w niej założenia ateizmu i wskazywał, że demokracja bez wartości może zamienić się w totalitaryzm.

- Obecny czas to kolejne zmagania, w których zdajemy sobie sprawę, że zagraża nam nowy totalitaryzm – ideowy, który chce uderzyć w godność człowieka, sprowadzając go do istoty żyjącej tyko seksem w najrozmaitszych, niegodnych z człowieczą naturą kształtach - stwierdził Jędraszewski. Dodał, że cały proceder "pragnie uderzyć w wychowanie dzieci i młodzieży".

- Pragnie uderzyć się w wychowanie dzieci i młodzieży. Odrzuca się wartość narodu w imię idei multi-kulti. Te niebezpieczeństwa trzeba umieć nazywać, aby szukać adekwatnych odpowiedzi, tak jak to robiono w 1980 i 1981 roku - stwierdził duchowny.

d4f9ddc

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

"Tęczowa zaraza". Kolejne tłumaczenie

Abp Jędraszewski po raz kolejny odniósł się do swoich kontrowersyjnych słów z 1 sierpnia. Przypomnijmy: w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego krakowski metropolita odprawiał mszę w Bazylice Mariackiej. Podczas nabożeństwa mówił m.in. o "tęczowej zarazie".

d4f9ddc

- Spotkało mnie wiele, delikatnie mówiąc, nieprzychylnych komentarzy. Ale też objawiła się prawdziwie ludzka i związana z tym, czym jest Kościół jako lud Boży, solidarność. Ta solidarność znalazła swój wyraz także w pismach, jakie otrzymałem od przewodniczącego Zarządu Krajowego "Solidarności", jak i przewodniczącego "Solidarności" Małopolskiej. Bardzo za to dziękuję - mówił podczas nabożeństwa.

Kim jest kontrowersyjny duchowny?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

d4f9ddc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f9ddc

Podziel się opinią

Share
d4f9ddc
d4f9ddc
Więcej tematów