Trwa ładowanie...
03-11-2014 09:55

21 postulatów Andrzeja Jaworskiego dla Gdańska

Andrzej Jaworski ogłosił swój program wyborczy "21 postulatów dla Gdańska". W czasie swojego urzędowania chce się zwrócić w kierunku osób młodych i wykorzystać potencjał miasta.

21 postulatów Andrzeja Jaworskiego dla GdańskaŹródło: Oficjalna strona Andrzeja Jaworskiego
dzygujb
dzygujb

Obecny tydzień będzie jednym z ważniejszych w czasie kampanii samorządowej w Gdańsku. Na początku tygodnia swój program wyborczy ogłosił Andrzej Jaworski, który z ramienia PiS startuje w wyborach na prezydenta miasta. W czwartek swoją wizję na Gdańsk ma przedstawić jego obecny włodarz - Paweł Adamowicz.

Jaworski na konferencji prasowej oznajmił, że jego program "21 postulatów dla Gdańska" powstał po konsultacjach z mieszkańcami.

- Program jest odbiciem potrzeb oraz dążeń mieszańców miasta. W efekcie mamy program, który został stworzony przez gdańszczan dla gdańszczan - powiedział kandydat.

Tytuł oraz treść postulatów nawiązuje do czasów, kiedy mieszkańcy byli dumni ze swego miasta. Do czasów, kiedy Gdańsk był na ustach całego świata. Program polityczny został zatytułowany "21 postulatów dla Gdańska". Jest to proste historyczne odniesienie do żądań, jakie wznosili robotnicy w czasie strajku w 1980 roku.

dzygujb

Program dzieli się na trzy części. Pierwsza dotyczy miasta jako całości i sposobu jego funkcjonowania. W czasie spotkania padały następujące hasła: "przyjazna i uczciwa administracja", "e-Gdańsk, czyli inteligentne rozwiązania dla mądrego społeczeństwa realizowane przez mądrą władzę".

Druga grupa postulatów odnosi się do konkretnych dzielnic. Podstawową zasadą, która przyświeca Jaworskiemu jest zrównoważony rozwój. Kandydat chce zlikwidować stereotypowy podział na "sypialnie" oraz ekskluzywne dzielnice. Zapowiada również walkę z patologiami, biedą oraz rozwój zapomnianych dzielnic.

Trzecia część mówi o warunkach dalszego rozwoju. Szczególnie chce wykorzystać walory przestrzenne miasta. Pod jego rządami miasto zwróci się bardziej w kierunku morza oraz tradycji. Kandydat widzi też problem bezrobocia pośród młodych ludzi.

Jaworski startuje w wyborach prezydenckich po raz trzeci. Za każdym razem przegrywał z Pawłem Adamowiczem. Drugą kadencję pełni funkcję posła. Wcześniej był dyrektorem Stoczni Gdańskiej.

Poza Jaworskim start w wyborach ogłosiło aż pięciu innych kandydatów. Obecny prezydent miasta Paweł Adamowicz (PO), Waldemar Bartelik (kandydat niezależny), Ewa Lieder (Gdańsk Obywatelski), Jarosław Szczukowski (SLD), Zbigniew Wysocki (KNP)
.

dzygujb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzygujb
Więcej tematów