Trwa ładowanie...
d2jb3oj
d2jb3oj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wybory

150 tys. zł za teczkę Tymińskiego z kwitami na Wałęsę

Zawartość słynnej "czarnej teczki" Stana
Tymińskiego chce sprzedać za 150 tys. zł jego współpracownik. To
prawdopodobnie trzy esbeckie kwity na Lecha Wałęsę - pisze "Gazeta
Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2jb3oj

Przybysz z Peru Stan Tymiński w 1990 roku kandydował na prezydenta RP i niespodziewanie wszedł do drugiej tury wyborów, pokonując premiera Tadeusza Mazowieckiego. Eugeniusz Szymala doradzał i pisał Tymińskiemu przemówienia.

Według informacji gazety z dwóch źródeł w dawnym UOP, to właśnie Szymala dostarczył Tymińskiemu zawartość słynnej "czarnej teczki", którą egzotyczny kandydat wielokrotnie pokazywał w kampanii wyborczej. Miały być w niej materiały kompromitujące Wałęsę. Tymiński nigdy nie ujawnił jej zawartości, a po przegranych wyborach wyjechał z Polski.

_ Dzisiaj dzień 65. urodzin pana prezydenta Lecha Wałęsy. Ciąg dalszy uroczystości związanych z Nagrodą Nobla odbędzie się w grudniu. Sądzę, że "Gazeta Wyborcza" miałaby na ten jubileusz noblowski doskonały prezent dla Lecha Wałęsy_ - mówi Szymala.

d2jb3oj

Przed miesiącem zwrócił się do lokalnej redakcji "GW" z ofertą sprzedaży Agorze słynnej "czarnej teczki". Do jednego z maili dołączył film. Redakcja poprosiła o czas do namysłu. Sprawdziła Szymalę.

W latach 1964-81 był prokuratorem wojskowym. Miał być wtedy szykanowany za deklarowanie katolickiego światopoglądu i odmowę wstąpienia do PZPR (IPN prowadzi postępowanie w sprawie dyskryminowania go przez funkcjonariuszy Naczelnej Prokuratury Wojskowej i Głównego Zarządu Politycznego WP). Później jako obrońca wojskowy prowadził własną kancelarię w Szczecinie. 28 stycznia 1983 r. prezes Izby Wojskowej Sądu Najwyższego gen. Kazimierz Lipiński skreślił go z listy obrońców wojskowych za to, że bronił internowanych i opozycjonistów przed kolegiami ds. wykroczeń.

Dziś Szymala potwierdza, że przed 18 laty przekazał Tymińskiemu kwity na Wałęsę.

d2jb3oj

Podziel się opinią

Share

d2jb3oj

d2jb3oj
Więcej tematów