Trwa ładowanie...
d23r843

13 tys. mandatów za brak maseczek. Policja: "Nie będzie taryfy ulgowej"

\- Mimo tego, że widać poprawę, jest pewne rozluźnienie w walce z koronawirusem. Ta walka wciąż trwa i są obostrzenia, które cały czas nas obowiązują – przypominał w programie "Nowy Dzień w Polsat News" kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
13 tys. mandatów za brak maseczek. Policja: "Nie będzie taryfy ulgowej"
13 tys. mandatów za brak maseczek. Policja: "Nie będzie taryfy ulgowej" (Shutterstock)
d23r843

Policja kontroluje przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust m.in. w sklepach oraz tramwajach i autobusach miejskich. Do tej pory pouczyła 42 tys. osób, a mandatami ukarała 13 tys. osób.

- Mandaty nakładamy, kiedy ktoś w sposób lekceważący podchodzi do przepisów - powiedział w Polsat News kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

"Naszą intencją nie jest ściganie ludzi"

d23r843

W Polsce - zgodnie z zaleceniami rządu - nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Dostosowywać się do niego należy m.in. w autobusach i tramwajach miejskich, sklepach, kościołach, ale też na otwartej przestrzeni, kiedy niemożliwe jest utrzymanie dwumetrowego dystansu społecznego.

- Mandaty nakładamy, kiedy ktoś w sposób lekceważący podchodzi do przepisów. Podkreślę: nie jest naszą intencją ściganie ludzi z bloczkiem mandatowym w ręce. Ale jeżeli zorientujemy się, że ktoś ma lekceważący sposób podejścia do norm, to nie będzie taryfy ulgowej - mówił kom. Dawid Marciniak.

I podkreślał, że policji zależy na "budowaniu świadomości obywateli".

Mandat: 500 zł, grzywna: 30 tys. zł

Brak zakrycia ust i nosa grozi mandatem do 500 zł. Jednak jeżeli ktoś nagminnie łamie zasady, sprawa może zostać skierowana do sanepidu. A ten może nałożyć grzywnę od 5 tys zł do nawet 30 tys. zł.

d23r843

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c">Jarosław Kaczyński</a> ziknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23r843

Podziel się opinią

Share

d23r843

d23r843
Więcej tematów