Trwa ładowanie...
Klaudia Zawistowska
04-11-2019 11:13

11 listopada Warszawa. "Służymy Niepodległej" główną atrakcją na Święto Niepodległości. Co jeszcze czeka mieszkańców stolicy?

Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizuje w całym kraju piknik "Służymy Niepodległej". Wydarzenie odbędzie się dzień przed obchodami święta 11 listopada. Jakie atrakcje czekają uczestników imprezy w Warszawie? Inne wydarzenia ma Święto Niepodległości.

Share
11 listopada Warszawa. "Służymy Niepodległej" główną atrakcją na Święto Niepodległości. Co jeszcze czeka mieszkańców stolicy?Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel
d39kqb6

Już 11 listopada w Polsce obchodzona będzie 101. rocznica odzyskania niepodległości. Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy. W całym kraju odbędą się wtedy dziesiątki imprez, których głównymi bohaterami będą żołnierze, wojsko i odzyskana niepodległość.

MON postanowiło świętować rocznicę odzyskania niepodległości dzień wcześniej. 10 listopada w Warszawie oraz 33 innych miastach w Polsce odbędą się pikniki "Służymy Niepodległej". W ich trakcie będzie można podziwiać sprzęt wojskowy i wyszkolenie wojskowych. Elementem wydarzenia będą również kina frontowe, występy orkiestr wojskowych oraz możliwość degustacji wojskowej grochówki.

Jednym z najważniejszych wydarzeń zaplanowanych podczas pikników "Służymy Niepodległej" będzie wspólne odśpiewanie "Marszu Pierwszej Brygady", czyli Pieśń Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

d39kqb6

W Warszawie MON zachęca również do udziału w Edukacyjnej Grze Historycznej "Wojsko Niepodległej 1914 – 1939". Zabawa skierowana jest do dzieci i młodzieży. Karty potrzebne do udziału w grze będą wydawane w Centralnej Bibliotece Wojskowej (ul Ostrobramska 109) od 8 listopada.

11 listopada Warszawa. W Święto Niepodległości nie tylko na Marsz Niepodległości

Najważniejszym wydarzeniem 11 listopada z pewnością będzie Marsz Niepodległości, który po raz 10. przejdzie ulicami stolicy. "Zależy nam na tym, aby ten podniosły dzień na długo pozostał w pamięci Polaków. Święto Niepodległości chcemy przeżyć godnie, dlatego stawiamy na pełen profesjonalizm i wysoki poziom bezpieczeństwa uczestników" – piszą na stronie wydarzenia organizatorzy Marszu Niepodległości.

Marsz Niepodległości nie jest jedynym sposobem na obchodzenie Święta Niepodległości w Warszawie. 11 listopada będzie można w samo południe odśpiewać hymn w ramach wydarzenia "Niepodległa do hymnu". Wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbędzie się w Łazienkach Królewskich. Tu również 11 listopada zostanie otwarta wystawa "Broń Kawalerii" w Ermitażu. W Dzień Niepodległości parkiem przejedzie asysta z powozami. Zaplanowano również złożenie wieńców pod pomnikiem Marszałka.

W Kościele Św. Krzyża będzie można wziąć udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny i Polskiej Szlachty. Na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się również "Festiwal Niepodległa". W jego ramach zaplanowano wiele koncertów, a także pokazów dla młodszych i starszych widzów.

d39kqb6

Ważnym elementem obchodów Święta 11 listopada w Warszawie będzie również Bieg Niepodległości. W tym roku jego trasa będzie prowadzić od Ronda Radosława przez al. Jana Pawła II i al. Niepodległości do SGH. Tam biegacze zawrócą i drugą stroną jezdni wrócą na Rondo Radosława. Trasa Biegu Niepodległości tradycyjnie liczy 10 km.

d39kqb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39kqb6
d39kqb6
Więcej tematów