Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości 2019. Kontrowersyjne logo

Marsz Niepodległości 2019 ma już oficjalne logo. "Miej w opiece naród cały" - głosi hasło, które widać przy rysunku pięści zaciśniętej na różańcu. Logo wzbudziło kontrowersje, budząc u wielu osób skojarzenia z przemocą, a nawet symbolami rasistowskimi.

Share
Marsz Niepodległości 2019. Kontrowersyjne logo
Źródło: East News, Fot: Facebook/Marsz Niepodległości 2019,BARTOSZ KRUPA
d30r1ew

Logo Marszu Niepodległości 2019 jako pierwszy na Twiiterze ocenił Michał Szułdrzyński. Dziennikarz "Rzeczpospolitej" stwierdził, że różaniec na zaciśniętej pięści wygląda jak kastet. Jego zdaniem to narzędzie przemocy, które zastąpiło symbol modlitwy.

Zaciśnięta pięść jest dla Szułdrzyńskiego znakiem nienawiści, gniewu i symbolizuje postawę zamkniętą. "To logo to profanacja i atak na chrześcijaństwo! Brońmy Kościoła!" - napisał na Twitterze.

Marsz Niepodległości 2019. Kontrowersyjne logo

Z dziennikarzem nie zgodził się Robert Winnicki. Poseł Konfederacji i szef Ruchu Narodowego, blisko związanego ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości odpowiedział na wpis krótko "Z całym szacunkiem Panie Redaktorze, ale - odlot".

d30r1ew

Blogerka Kataryna zwróciła uwagę, że logo marszu jest łudząco podobne do rasistowskiego symbolu "White Power". "Ten, kto wpadł na (ten) pomysł (...) bardzo brzydko się bawi" - skomentowała. Z jej interpretacją nie zgodził się m. in. Jerzy Kwaśniewski. Mecenas związany z Ordo Iuris podał przykłady ruchów, które posługiwały się podobnym symbolem. Podobnych dyskusji można znaleźć wiele.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30r1ew

Podziel się opinią

Share
d30r1ew
d30r1ew
Więcej tematów