Trwa ładowanie...

11 listopada w Warszawie. Marsz Niepodległości i Piknik wojskowy. Zmiany w komunikacji

W Święto Niepodległości zobaczymy mnóstwo atrakcji w Warszawie. Piknik wojskowy i Marsz Niepodległości to tylko niektóre z nich. Co możemy robić po oficjalnych uroczystościach?

11 listopada w Warszawie. Marsz Niepodległości i Piknik wojskowy. Zmiany w komunikacjiŹródło: SPL/East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
d2v6pon
d2v6pon

11 listopada w Warszawie. Piknik wojskowy i otwarty Sejm

W Święto Niepodległości przy placu Józefa Piłsudskiego odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem "Służymy Niepodległej". Jego początek tuż po zakończeniu oficjalnej części obchodów z udziałem władz państwowych i Uroczystej Odprawie Wart o 12:00. Będzie można zobaczyć i dotknąć nowe pojazdy pancerne: Rosomaki, Poprady, Langusty i czołgi Leopard. Na zainteresowanych czekać będzie broń ręczna i ekwipunek żołnierski, taki jak karabiny wyborowe i celowniki noktowizyjne.

Podczas pikniku wojskowego zaprezentują się także żandarmi z wozem opancerzonym SandCat i żołnierze Obrony Terytorialnej. Armijni kucharze poczęstują tradycyjną wojskową grochówką. Najmłodsi pobawią się w gry o tematyce wojskowej. Wstęp bezpłatny.

11 listopada, jak co roku, dzień otwarty w Sejmie. Tym razem okazja wypada w przeddzień rozpoczęcia nowej kadencji parlamentu. Hall Główny, Sala Kolumnowa, Senat, gabinet Marszałka Sejmu – wszystkie te miejsca będą dostępne dla zwiedzających w godzinach 10:00-16:00. Nie trzeba zgłaszać wcześniejszej rezerwacji.

11 listopada w Warszawie. Marsz Niepodległości 2019. Jaka będzie jego trasa?

O godzinie 15:00 11 listopada Marsz Niepodległości ruszy z Ronda Dmowskiego w kierunku Stadionu Narodowego. Wcześniej, na 13:30, zaplanowano odmawianie różańca. 10. Marsz Niepodległości odbywa się pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!" O 14:00, godzinę przed rozpoczęciem, odbędą się przemówienia i "występy słowno-muzyczne". Od 16:30, kiedy spodziewany jest koniec marszu, do 19:00 na błoniach pod stadionem będą trwały występy artystyczne.

d2v6pon

Marsz Niepodległości 2019 nie otrzymał jeszcze oficjalnego pozwolenia ze strony władz Warszawy. Na 11 listopada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje zakazać noszenia załadowanej broni ze względów bezpieczeństwa.

Święto Niepodległości 2019 w Warszawie. Zmiany w komunikacji

W poniedziałek 11 listopada mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się utrudnień w miejscach, gdzie będą trwały uroczystości, zgromadzenia i imprezy masowe, takie jak Bieg Niepodległości. Chodzi przede wszystkim o okolice:

  • placu Józefa Piłsudskiego
  • odcinek Rondo Dmowskiego-Stadion Narodowy
  • odcinek Rondo Radosława-Al. Niepodległości na przecięciu z Rakowiecką
  • odcinek Plac Unii Lubelskiej-Plac Konstytucji-Plac Trzech Krzyży

Władze Warszawy zachęcają do podróżowania 11 listopada metrem i koleją.

d2v6pon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v6pon
Więcej tematów