ycipk-5of08k

10-letnia Kristina została brutalnie zamordowana. Podejrzewano, że stoi za tym Piotr Boszko

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej Kristiny usłyszał 22-latek. Wcześniej służby nie wykluczały, że zbrodni mógł dokonać Piotr Boszko. Mimo że znowu "był w centrum zainteresowania", pedofil wciąż pozostaje nieuchwytny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Boszko wciąż jest na wolności
Piotr Boszko wciąż jest na wolności (East NEws/Policja)
ycipk-5of08k

Wszystko wskazuje na to, że to nie on zabił 10-letnią Kristinę. Do zbrodni przyznał się 22-latek. Kiedy jednak trwały jeszcze poszukiwania sprawcy, Piotr Boszko był w kręgu podejrzanych. Głośna sprawa z Morwin nie pomogła w znalezieniu nieuchwytnego pedofila.

Internauci masowo udostępniali zdjęcia Boszki. Świadkowie mieli na niego wskazać, a służby tych zgłoszeń nie bagatelizowały. - Trop pedofila z Piekar Śląskich także jest badany - mówił prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

ycipk-5of08k

Zobacz także: Skandaliczne słowa polskiego siatkarza. Czarnecki by takich nie użył

Kim jest nieuchwytny Piotr Boszko?

ycipk-5of08k

Boszko jest poszukiwany od 2016 roku. Sąd wydał za nim list gończy. Ma być też rozesłany Europejski Nakaz Aresztowania.

Mężczyzna został skazany na pięć i pół roku więzienia za seksualne wykorzystanie małoletniej poniżej 15 lat, stosowanie przemocy wobec ofiary i nagrywanie nagich dzieci.

Policja z Piekar Śląskich opublikowała jego dane i wizerunek. Boszko pochodzi z Bytomia, ostatnio był zameldowany w Piekarach Śląskich. Waży ok. 70-89 kg i ma ponad 170 cm wzrostu, proste, ciemne włosy, ciemne oczy, średnie czoło, owalną twarz i nie posiada zarostu.

Policja
Podziel się
ycipk-5of08k

"Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich pod nr tel. (32) 3936 200 bądź z najbliższą jednostką policji" - podkreśla w komunikacie.

Skomplikowaną sprawę Boszki opisywał dziennikarz WP Tomasz Molga. Sąd w Tarnowskich Górach liczył na to, że Boszko sam stawi się do więzienia i odbędzie karę. Tak się jednak nie stało.

"Jak wynika z akt sądowych, w 2016 roku, gdy uprawomocnił się wyrok dla 58-letniego Piotra Boszko, w regionie utworzyła się kolejka skazanych za inne przestępstwa. Oni również czekali na odbycie kary więzienia. Sędziowie mieli wyznaczyć pedofilowi odległy termin odsiadki. Przestępca wykorzystał okazję, aby wymknąć się stróżom prawa" - pisał dziennikarz WP. Zwrócił też uwagę, że "nikt nie wpadł na pomysł, by go wcześniej aresztować".

ycipk-5of08k

Sprawa zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek. Wracała ze szkoły do domu. Szybko rozpoczęły się poszukiwania dziewczyny. Wieczorem w lesie znaleziono jej ciało.

Kristina zmarła z powodu "licznych ran kłutych klatki piersiowej i szyi". Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 22-latek. Według informacji dziennikarza WP Sylwestra Ruszkiewicza sprawcą kierowała zazdrość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-5of08k
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5of08k

ycipk-5of08k
ycipk-5of08k