więcej

Szokujące treści w czasopiśmie dla nauczycieli.

Rzeczpospolita, WP.PL |  dodane 2012-10-11 (13:29) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 48 minut temu
drukuj

Wulgaryzmy i plagiat znalazły się w czasopiśmie dla nauczycieli, które wydaje fundacja założona przez MEN - informuje "Rzeczpospolita".

Czasopismo ma być wskazówką dla nauczycieli, jak prowadzić lekcje i poznawać nowe metody pedagogiczne. „Języki obce w szkole" od tego roku mają nowego wydawcę, a pismo zaczęło mocno zaskakiwać treściami.

Nauczycielom proponuje się między innymi odgrywanie dialogu z filmu "Dzień Świra". Uczniowie mogą się go nauczyć na pamięć oraz uzupełniać luki wulgarnymi słowami z filmu. Chodzi o scenę, w której Adaś Miauczyński odpytuje syna z koniugacji czasownika "to be". Dialog kończy się słowami: to be, k... a, or not to be. „K... a" jest jednym z tych wyrazów, które uczniowie mają wpisać w dialogowe luki.

To nie koniec kontrowersji wokół pisma dla nauczycieli. W trzecim numerze opublikowano materiał, który w zdecydowanej większości jest kompilacją czterech innych tekstów. Bez problemu można wyszukać je w internecie, każdy z nich ma swojego autora. Ich nazwisk jednak nie odnotowano w bibliografii.

(kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 3 9.09%
nie 30 90.91%

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Ile zarabia nauczyciel?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (49)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

38
6
~aves 2012-10-11 (14:06) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 11 minut temu

szkoła w wydaniu PO to straszny syf.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

10
0
~gosc 2012-10-11 (14:24) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 8 godzin i 53 minuty temu

Polska szkola juz od dawna nie ma nic wspollnego z nauka i wychowaniem,bo tez i ''naszej'' wladzy nie o to chodzi.Ichne dzieci ucza sie w elitarnych szkolach,a nasze maja byc tylko ich slugusami w przyszlosci.My sami musimy zadbac o nauczanie naszych dzieci juz od przedszkola,bo na panstwowa szkole liczyc nie mozemy

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Pipi Lansztrum 2012-12-20 (01:09) 1 rok 7 miesięcy 2 dni 22 godziny i 8 minut temu

Rodzice powinni baczniej patrzyć "władzy" na ręce i stać się współuczestnikami procesu wychowawczo-edukacyjnego. W przeciwnym razie władza "zajmie" się ich dziećmi by wychować miernych, biernych ale wiernych, w dodatku zepsutych jak zgniłe jabłka.

odpowiedz

16
3
~Nowa Prawica 2012-10-11 (14:15) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 2 minuty temu

Nie raz pisałem ,że jest ironią losu ,iż największy wpływ na edukację mają kretyni.Jak widać mam rację.Szkoła stała się skupiskiem patologii.Najgorsze jest to,że niektóre lumpy mają przed nazwiskiem co najmniej mgr .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
1
~gosc2 2012-10-24 (16:59) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 6 godzin i 18 minut temu

Sam jestem nauczycielem i bardzo mi przykro czytać takie komentarze ale jeśli szanowni rodzice zaczną patrzeć bardziej krytycznie na swoje pociechy to na pewno wszyscy na tym lepiej wyjdziemy a tak w ogóle to zapraszam do szkoły na lekcję szanowni Państwo zobaczycie jak jest fajnie i przyjemnie :)

odpowiedz

1
2
~zezem 2012-10-11 (19:42) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 3 godziny i 35 minut temu

Dzień Świra to film wygodny dla tzw. pedagogów. Polecać zwłaszcza powinni scenę, w której pan polonista wypłatę bierze w kasie. Uronić łezkę, że tak powiem, trza nad przepracowanymi bidusiami.

odpowiedz

1
1
~Ojej 2012-10-11 (19:38) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 3 godziny i 39 minut temu

A gdzie te rewelacje znaleźliście? Bo ja mam cały numer czasopisma i o Miauczyńskim ani słowa. Brak faktów, nazwisk, stron, danych... Wp.pl opamiętaj się! Po co wymyślacie tam takie głupoty?

odpowiedz

2
0
~nauczycielka 2012-10-11 (17:44) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 5 godzin i 33 minuty temu

reforma w szkołach potrzebna jest natychmiast! dość kumoterstwa ,kiepskiego wykształcenia nauczycieli, wulgaryzmów z obu stron-nauczycieli i uczniów. Jeżeli nauczyciel łamie prawo to uczeń będzie robił to samo.Dyrektor nie może być więcej jak 2 kadencje bo póżniej już nic nie robi. Ludzie, opamiętajcie się bo będzie za póżno. Nie wszyscy muszą mieć maturę a potem stołek.Potrzebni są fachowcy do zwykłych robót. A oceniane powinny być tylko prace pisemne a nie zeszycik, byle badziewie ściągnięte z internetu na 6. To jest totalna porażka oświaty, to co teraz się dzieje.Najzdolniejsi lądują w marnych szkołach , bo nie są lizusami, mają własne zdanie i nie mają szans na dobre oceny.ą teraz nie ma egzaminów i system punktowy decyduje o dobrej szkole.

odpowiedz

2
0
~Artur 2012-10-11 (17:34) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 5 godzin i 43 minuty temu

Jeśli moje dziecko dosięgnie coś takiego, MEN będzie w sądzie.

odpowiedz

4
0
~CCCD 2012-10-11 (17:29) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 5 godzin i 48 minut temu

Bezstresowe dzieci. bezstresowi uczniowie, bezstresowi nauczyciele ... takie będą Rzeczypospolite ...

odpowiedz

5
0
~Stara Jędza 2012-10-11 (17:24) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 5 godzin i 53 minuty temu

Szkoła, wg syna pułkownika MO: "Róbta co chceta". Wylęgarnia klientów policji.

odpowiedz

2
0
~luk 2012-10-11 (17:22) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 5 godzin i 55 minut temu

Spodziewam się,że sprawa zostanie nagłośniona łącznie z podaniem do wiadomości publicznej nazwy wydawcy i nazwisk autorów. Skandal w lemingowym stylu

odpowiedz

2
3
~CzarnaHanka 2012-10-11 (17:07) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 10 minut temu

a potem pójdzie absolwent na rozmowę o pracę i też zacznie k... rzucać. Nauczyciele to producenci bezrobotnych absolwentów.

odpowiedz

5
0
~XCZAPOT 2012-10-11 (17:03) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 14 minut temu

Komu zależy, by polska młodzież chamiała razem z nauczycielami ? Może dać im po łapach, a może jeszcze lepiej ?

odpowiedz

1
1
~uczeń 2012-10-11 (16:59) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 18 minut temu

K..wy są fajne!

odpowiedz

5
0
~sc... 2012-10-11 (16:56) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 21 minut temu

Jaki MEN taki poradnik.

odpowiedz

3
0
~Burasek 2012-10-11 (16:42) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 35 minut temu

W polityce chamstwo i buractwo, w celebrytach nie inaczej. To co te dzieci i skąd mają coś pozytywnego umieć i wiedzieć?!

odpowiedz

2
0
~CXVR 2012-10-11 (16:33) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 44 minuty temu

Co świry moga zaproponować kretynizm i chamstwo jakie sami reprezentują ...

odpowiedz

1
0
~Zenon Kulas 2012-10-11 (16:23) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 54 minuty temu

A dlaczegóż to autor artykułu nie podaje nazwy fundacji założonej przez MEN? Jeszcze się uczy czy co?

odpowiedz

11
0
~bluebox 2012-10-11 (14:12) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 5 minut temu

Ot, postępowa edukacja:(

odpowiedz