Strona główna serwisu
Magdalena Nałęcz

oprac.Magdalena Nałęcz

Rzecznik KRS: zmiany to koniec niezawisłości

Rzecznik KRS: zmiany to koniec niezawisłości

- Jeżeli projektowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany wejdą w życie, jeżeli zostanie złamana zasada apolityczności powoływania sędziów, to będzie to koniec ich niezawisłości - powiedział rzecznik prasowy KRS sędzia Waldemar Żurek w TOK FM.
Waldemar Żurek Waldemar Żurek ()
- Okazuje się, że minister idzie w kierunku całkowitego uzależnienia funkcji asesora od własnej osoby, od funkcji polityka. Jednocześnie podporządkowana została Krajowa Szkoła Sadownictwa. Dzisiaj dominacja polityka nad tą szkołą będzie taka, że będzie mógł sobie modelować kadrę szkoły w przyszłości - mówił rzecznik KRS w TOK FM.

W jego opinii nowy tok powoływania sędziów będzie "niezgodny z Konstytucją i orzeczeniami strasburskimi". - Wszystkie zmiany, które są dzisiaj projektowane, jeżeli wejdą w życie, jeżeli zostanie złamana zasada apolityczności KRS, to za chwilę zostanie złamana zasada apolityczności powoływania sędziów (...) To jest tak naprawdę koniec niezawisłości - ocenił Żurek.

Rzecznik KRS był również pytany o opublikowany w czwartek w "Gazecie Wyborczej" sondaż oceny działalności instytucji publicznych. Wymiar sprawiedliwości negatywnie oceniło w nim 49 proc. ankietowanych, co stanowi wzrost o 9 proc., w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku. Żurek ocenił ten wyniki jako "fatalny". W jego opinii, to efekt "zmasowanego ataku" na wymiar sprawiedliwości.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (65)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
88
~merfinto 2017-02-16 (09:39) 5 godzin i 54 minut temu

wg Monteskiusza: "warunkiem zachowania wolności politycznej obywateli jest podział władz między różne, niezależne, wzajemnie dopełniające, hamujące i kontrolujące się podmioty", powtórzę: niezależne, wzajemnie dopełniające, hamujące i KONTROLUJĄCE !!! a teraz małe pytanko: KTO KONTROLUJE SĄDY ??!!??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
101
Robi-rybka 2017-02-16 (09:34) 5 godzin i 59 minut temu

To koniec waszej samowoli.Niezawisłość to inne pojęcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
86
~jasiu 2017-02-16 (09:36) 5 godzin i 57 minut temu

raczej to koniec waszej samowoli, matactw i innej prostytucji tzw kasty!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji