Strona główna serwisu
Wielkie poszukiwanie podsłuchów przez ABW m.in. w Kancelarii Premiera

Wielkie poszukiwanie podsłuchów przez ABW m.in. w Kancelarii Premiera

Popularność potajemnego nagrywania przysparza pracy ABW. Rośnie liczba instytucji, które żądają kontroli antypodsłuchowych - donosi "Rzeczpospolita".
Po wybuchu afery taśmowej w kolejce do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustawiają się politycy, urzędnicy i instytucje. Wszyscy żądają szukania podsłuchów. O ile w całym 2014 r. takich przeszukiwań było 137, o tyle do marca tego roku - już 92. W ubiegłym roku ABW skontrolowała 23 instytucje państwowe i samorządowe, a do końca sierpnia tego roku - już 22.

W spisie kontroli są miejsca urzędowania najważniejszych ludzi w państwie, m.in. Kancelaria Premiera i rządowa willa na ul. Parkowej w Warszawie. Sprawdzane były także Belweder, rezydencja w Juracie oraz samoloty, którymi latają kluczowi ludzie w państwie. Dużo było też kontroli w spółkach energetycznych.

Kilka kontroli zaskakuje, w tym szukanie podsłuchów w Ministerstwie Kultury, Krajowym Zarządzie Gospodarski Wodnej, a także w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Bydgoszczy. "Badania realizowane są w dwóch trybach. W ramach profilaktyki kontrwywiadowczej oraz w ramach ochrony informacji niejawnych" - wyjaśnia rzecznik tej służby płk Maciej Karczyński.


Zobacz również: Dymisje w rządzie Kopacz

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (89)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
260
~sklave 2015-10-19 (06:28) 12 godzin i 5 minut temu

No a ja myślałem że eliminowanie podsłuchów w instytucjach rządowych należy do podstawowych do obowiązków ABW. Widocznie tak nie jest skoro ważne rozmowy prowadzi się w knajpach. Więcej na sklave.glowna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
218
~PEOWIEC 2015-10-19 (09:32) 9 godzin i 1 minutę temu

TO JUŻ NIC NIE POMOŻE - CZAS PAKOWAĆ MANATKI NIE PŁACZ EWKA.....!!!!!! PODZIĘKUJ KAMIŃSKIEMU, GIERTYCHOWI ORAZ RUDEMU !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
87
~Ciekawski 2015-10-19 (10:21) 8 godzin i 12 minut temu

A może coś o wynikach tych kontroli ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
45
~Wyborca 2015-10-19 (10:29) 8 godzin i 4 minuty temu

"Nie ma tego złego..." Gdyby nie te podsłuchy nigdy byśmy się nie dowiedzieli jak PO nas okrada i jaki ma stosunek do Polski i Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
38
~komedia 2015-10-19 (09:43) 8 godzin i 50 minut temu

sami sobie pozakładali podsłuchy? coś nowego

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
38
~POszliwon 2015-10-19 (10:36) 7 godzin i 57 minut temu

Mnie nie interesuje kto włączył magnetofon. Dzięki tym podsłuchom dowiedzieliśmy się jak nas bonzowie PO rozkradają i co myślą o Polsce i Polakach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
30
~Darek 2015-10-19 (11:32) 7 godzin i 1 minutę temu

A mówili że to za rządu PIS ludzie byli podsłuchiwani.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
29
~ucho 2015-10-19 (10:29) 8 godzin i 4 minuty temu

Ja mam pytanie co cały ten czas robi instytucja powołana do tego , do zapewnienia bezpieczeństwa ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~adast 2015-10-19 (11:21) 7 godzin i 12 minut temu

Kontrole ? Pytam,czego się boją? Aż tak mają zaplute sumienie ? Czy chcą wykręcić ,, ostatnie lody''?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~rororlo 2015-10-19 (10:38) 7 godzin i 55 minut temu

ciekawe czy swoje podsluchy tez znajda

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~czytelnik 2015-10-19 (10:59) 7 godzin i 34 minut temu

zlodzieje sie boja ujawnienia!!!!!a podatnicy za te przeszukania...placa..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~olo 2015-10-19 (10:57) 7 godzin i 36 minut temu

A słyszeliście, że "kelnerzy" podsłuchiwali również kancelarie prawne robiące przewałki z sędziami? To może być ciekawe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Oj, będzie się działo. 2015-10-19 (09:48) 8 godzin i 45 minut temu

Stonoga już się przeciąga i szykuje materiały do POczytania.?????!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
20
~Marco 2015-10-19 (11:12) 7 godzin i 21 minut temu

Znalazłem pchłę POd stolikiemm u Sowy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~wiedza czyni wielkim 2015-10-19 (11:15) 7 godzin i 18 minut temu

Czy ABW potrafi to robić właściwie, czy tylko trzepie kasę? Są metody na podsłuch bez mikrofonów, kabli, kelnerów i to bardzo skuteczne. Cóż, lecz to nie dla amatorów i/lub dyletantów.....Naiwni....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~Rodak 2015-10-19 (10:28) 8 godzin i 5 minut temu

Podsłuchy rządzących, to obowiązek służb bezpieczeństwa, bo działania kontrwywiadowcze na tej linii przynosi zbyt dużo danych w sprawie działań kmorupcyjnych. Ważne jest jak te wiadomości sa wykorzystywane i przez kogo ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~grzybiarz 2015-10-19 (11:36) 6 godzin i 57 minut temu

A ja kiedyś w lesie znalazłem w dziupli sowy cyfrowy dyktafon. Wziąłem go sobie a potem opchnąłem na allegro.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~nic do ukrycia 2015-10-19 (11:06) 7 godzin i 27 minut temu

hahahahaha u kogo zamawiają? u tych co im zakładają? śmiech na sali normalnie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~WOW 2015-10-19 (10:35) 7 godzin i 58 minut temu

To są niepijący w ABW?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~matuzalem 2015-10-19 (10:57) 7 godzin i 36 minut temu

No,dobrze,sa wnioski o podsłuchy,takie jest prawo urzędników ale mnie ciekawi jakie są efekty poszukiwań tych podsłuchów.Czy podsłuchujacy sa,czy urzędnicy majacy nieczyste sumienia na koszt podatnika chcą upewnic się,że ich nikt nie podsłuchiwał i w odpowiednim czasie tych podsłuchów nie ujawni. Jak by nie patrzeć to ch.j,d..a i kamieni kupa jak mawiał wieszcz.

odpowiedz