więcej

Jan Ordyński: zrobili sobie z niego tarczę strzelniczą.

Logo dostawcy  WP.PL |  dodane 2013-01-24 (16:07) 2 lata 2 dni 21 godzin i 16 minut temu
drukuj


Jan Ordyński opinie
Dwie bardzo ostre awantury ostatnich dni, pierwsza - po wyroku na Mirosława G. i druga - fotoradarowa, nie zmieniły prawie niczego w preferencjach wyborczych Polaków. Piszę "prawie", bo według mnie na obu awanturach najbardziej straciły partie - Solidarna Polska i Ruch Palikota, które najmocniej oba konflikty podsycały.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry straciła wszelki umiar w krytykowaniu wyroku wydanego przez sędziego Igora Tuleyę. Z sędziego sam Ziobro i jego koledzy uczynili sobie tarczę strzelniczą, poprzez której ostrzeliwanie ze wszystkich stron chcieli profesjonalnie i moralnie zdezawuować cały wymiar sprawiedliwości III Rzeczpospolitej, a przy okazji zrehabilitować skompromitowane praktyki organów ścigania tzw. IV RP. Można już powiedzieć, że "akcja Tuleya", pod koniec której Zbigniew Ziobro przestawał nad sobą panować i wręcz histeryzował spaliła na panewce. "Ciemny lud" jej nie kupił. Świadczy o tym ewidentnie dwuprocentowe poparcie dla Solidarnej Polski. Czyli dwója za uprawianie tandetnej, wyłącznie agresywnej polityki i zero nadziei na przyszłość.

Może warto tu zauważyć, że w krytykowaniu wyroku na doktora G. dość powściągliwie - jak na swoje możliwości - zachowało się Prawo i Sprawiedliwość. A jego lider, Jarosław Kaczyński, w ogóle nie wypowiadał się na ten temat.

Na drugiej awanturze - fotoradarowej - najbardziej chciał się wypromować Ruch Palikota. Choć sama decyzja ministrów: transportu i finansów o zainstalowaniu w Polsce dużej liczby tych urządzeń, które nie tylko mają służyć bezpieczeństwu na drogach, ale również podreperowaniu państwowej kasy, nie została przyjęta przez ogół - najdelikatniej to określając - entuzjastycznie, to jednak jej całkowite ośmieszanie przez Ruch Palikota nie przyniosło mu żadnych zysków. Wręcz przeciwnie, są dwa punkty pod wyborczą kreską. Ten wynik każe politykowi z Biłgoraja bardzo poważnie pomyśleć na przyszłością swego Ruchu i obraną strategią.

Z sędziego Tulei Ziobro i jego koledzy uczynili sobie tarczę strzelniczą. Można już powiedzieć, że "akcja Tuleya", pod koniec której Zbigniew Ziobro przestawał nad sobą panować i wręcz histeryzował spaliła na panewce Jan Ordyński
Poza dwoma wyżej opisanymi wypadkami, ranking partii nie uległ zmianie. Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość tkwią od dawna na zbliżonych pozycjach i żadne z tych ugrupowań nie potrafi zdobyć zauważalnej liczby nowych zwolenników. Pewnie przede wszystkim dlatego, że nic nowego, porywającego nie mają nam do zakomunikowania. Sojusz Lewicy Demokratycznej również tkwi lekko powyżej 10 procent. Z ust jego liderów także nie słyszymy żadnych interesujących propozycji. A głośne gdybanie, czy pójść do wyborów europejskich samodzielnie, czy w trójkącie z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota na pewno nie przyniesie wyborczego triumfu.

Poprawę pozycji Polskiego Stronnictw Ludowego wiążę ze zmianą kierownictwa tej partii, a przede wszystkim z prezesurą Janusza Piechocińskiego. Jego aktywność polityczna po prostu wzbudza zaufanie.

Nadal natomiast - nad czym trzeba ubolewać - źle oceniane są organy państwa! Poza prezydentem Bronisławem Komorowskim, od dawna dobrze odbieranym przez zdecydowaną większość społeczeństwa. Wszelkie zachowania uchybiające głowie państwa są przez nas jednoznacznie odrzucane.

Zupełnie inaczej wygląda jednak pozycja Rady Ministrów. 66 procent ocen negatywnych, to przede wszystkim - według mnie - brak wiary Polaków w przywódcze umiejętności rządu w trudnych czasach. Ciągle słyszymy o złej sytuacji dużych firm (LOT, Fiat), o narastającym bezrobociu, a bardzo niewiele o tym, jak rząd zamierza radzić sobie z tymi problemami. Premier Donald Tusk - choć lepiej oceniany od swego gabinetu - od początku roku nie miał w tych sprawach nic ważnego do zakomunikowania.

Nadal bardzo źle oceniany jest sejm. Ponad trzy czwarte wskazań negatywnych to klęska. Ale dlaczego miałoby być inaczej skoro z jego siedziby na ulicy Wiejskiej w Warszawie dochodzą do nas najczęściej kłótnie o Smoleńsk, a spory mają prawie wyłącznie ideologiczne podłoże. W sumie tej drugi w tym roku sondaż dla Wirtualnej Polski nie wróży nam niczego dobrego.

Jan Ordyński, komentator TVP i "Przeglądu" specjalnie dla Wirtualnej Polski


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 101 43.35%
nie 132 56.65%

Przeczytaj też

TNS Polska: według 53 proc. PiS ma małe szanse na wygranie wyborów

dodane 2013-01-24 (19:20) 2 lata 2 dni 18 godzin i 3 minuty temu

Sondaż WP.PL: poparcie dla PO wzrosło o 2 punkty proc.

dodane 2013-01-23 (13:24) 2 lata 3 dni 23 godziny i 59 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (560)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

11
6
~zuzia 2013-01-25 (10:42) 2 lata 2 dni 2 godziny i 41 minut temu

to jest jednak sad i powinnien byc niezawisly.To podstawa.Skoro pan sedzia wydal taki wyrok i tak go uzasadnil to amen i finito.Mozna sie odwolac do wyzszej instancji,ale to na w ramach postepowania sadowego i tylko dla stron postepowanie a wszelkim naciskom politycznym i medialnym wara od tego.Nie chce zyc w burdelu tylko w panstwie prawa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
5
~esbek 2013-01-25 (10:32) 2 lata 2 dni 2 godziny i 51 minut temu

ja tam lubię komunistów - kapitalistów z PZPR , przynajmniej kiedys władza miała jakąś klasę a teraz, motłoch zwany elitą . młodzi gniewni, bez doświadczenia, takie pedałki z dobrze płatną pensją . niestety zamiast iść modelem chińskim wszystko oddano bezmózgim "opozycjonistom"

odpowiedz

11
6
~PRAWNIK 2013-01-25 (10:22) 2 lata 2 dni 3 godziny i 1 minutę temu

Pan sedzia Tuleya powinien zmienic te ciote obecnego ministra sprawiedliwosci,ktory jest ignorantem i wogole nie nadaje sie na to stanowisko.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~2w 2013-01-25 (09:53) 2 lata 2 dni 3 godziny i 30 minut temu

W tej sprawie, fakt ze matka byla w UB nie mialby zadnego znaczenia gdyby pan sedzia surowo ukaral skorumpowanego lekarza lapowkarza - bo to dzialanie szkodliwe spolecznie - niestety tego nie zrobi, stanal po stonie bezprawia podobnie jak jego mamuska. Dlatego w tym przypadku ma znaczenie, ze sedzia pochodzi z rodziny bez kregoslupa moralnego bo nie potrafi odroznic dobra od zla - a na tym glownie polega praca sedziego - nie mozna sie zaslaniac przepisami i procedura bo hitlerowcy rowniez dzialali wedle prawa faszystowskiego. Ten facet nie nadaje sie do tego zawodu zupenie - nie rozumie swojej fukcji w spoleczenstwie - jego logika jest opaczna a mozg wyprany przez mamuske z sb !

odpowiedz

8
3
~Aram 2013-01-25 (09:48) 2 lata 2 dni 3 godziny i 35 minut temu

Co pan za bzdety odpowiada panie Janie Ordyński?! Przecież była to doskonała lekcja wychowania obywatelskiego, podczas której młodzież mogła się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Chociażby historii wielu zbrodni UB i SB, którymi ręce splamione mają krewni i przodkowie dzisiejszych "elit" Polski. Począwszy od nadredaktora Michnika, ale i takich, jak choćby rodzice tego nieszczęsnego sędziego. Temperatura tej dyskusji świadczy dobitnie, jak ogromne były to zbrodnie i jak wielkie było to sprzeniewierzenie się Ojczyźnie. Oni to doskonale wiedzą i dlatego tak histerycznie i panicznie reagują. Elementarna psychologia opisuje ten syndrom jednoznacznie. Nie udało im się wymazać pamięci w Narodzie i to powoduje tę frustrację. Ale szacunku nie można narzucić siłą. Co najwyżej chwilową karność.

odpowiedz

5
0
~irek 2013-01-25 (09:38) 2 lata 2 dni 3 godziny i 45 minut temu

jakoś nie wspomniałeś o wyjątkowo łagodnym wyroku na kolegę mamusi z bezpieki

odpowiedz

5
0
~Polak 2013-01-25 (09:37) 2 lata 2 dni 3 godziny i 46 minut temu

A co może nie zasłużył sobie na to, ten "niezawisły sędzia". Podlizywanie się temu nierządowi nie jest już w modzie.

odpowiedz

10
5
~cug 2013-01-25 (09:17) 2 lata 2 dni 4 godziny i 6 minut temu

Ściągnijcie tę wredną mordę ze swej strony !

odpowiedz

5
0
~Pan S. 2013-01-25 (09:14) 2 lata 2 dni 4 godziny i 9 minut temu

Wstyd mi że żyje w tym skorumpowanym chorym na system kraju, WSTYD!!! Nie za taki burdel walczył mój dziadek, to hańba co się dzieje każdego dnia!!!

odpowiedz

5
0
~nmxz 2013-01-25 (09:11) 2 lata 2 dni 4 godziny i 12 minut temu

Zapomnieliście dodać do POdpisu pod tymi wypocinami że to najwierniejszy z wiernych kacyków Leninowski czekista - komunista !

odpowiedz

5
0
~obserwer 2013-01-25 (09:11) 2 lata 2 dni 4 godziny i 12 minut temu

redaktor Ordyński to prawy i sprawiedliwy redaktorek inaczej wystarczy poczytać czy posłuchać jego mądrości w wywiadach

odpowiedz

8
3
~idc 2013-01-25 (09:07) 2 lata 2 dni 4 godziny i 16 minut temu

Ma wystąpić w serialu "Czas honoru".

odpowiedz

7
2
~typ 2013-01-25 (09:06) 2 lata 2 dni 4 godziny i 17 minut temu

Wszelkiej maści zaprzańcy są tu górą ;-)

odpowiedz

6
1
POgromca.lemingow 2013-01-25 (08:54) 2 lata 2 dni 4 godziny i 29 minut temu

Jak się czyta nekrolog Śp. Jadwigi Kaczyńskiej widać, jak zacna była z niej kobieta. Co napiszą w nekrologu Tulejki, Osipy czy Tuski?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~Stefan 2013-01-25 (08:45) 2 lata 2 dni 4 godziny i 38 minut temu

Pan Ordyński to przykład niezależnego dziennikarza, tak jak sędzia Tuleya, to przykład niezależnego sędziego. Za Wikipedią: "W grudniu 2010 Komisja Etyki Polskiego Radia uznała, że Ordyński złamał kartę etyki Polskiego Radia i naruszył kodeks dziennikarski, promując w dwóch audycjach publicystycznych swoje lewicowe poglądy i ograniczając udział w dyskusji osobom o innych poglądach politycznych". WP gratuluję doboru felietonistów. Po Wiesławie Dębskim, Ordyński to kolejna "gwiazda" (czerwona) dziennikarstwa...

odpowiedz

5
0
~henry 2013-01-25 (06:43) 2 lata 2 dni 6 godzin i 40 minut temu

zdezawuować cały wymiar sprawiedliwości chyba pan w innym kraju zyje niz ja oni sie sami dezawuują

odpowiedz

9
4
~Stara Jędza 2013-01-25 (06:38) 2 lata 2 dni 6 godzin i 45 minut temu

Kto: "zrobili", towarzyszu Ordyński?! Pan Ordyński to zapiekły komuch i chwalca PRL, w którym hołubiony przez władzę ludową, żył jak pączek. Nie dziwmy się więc, że staje po stronie syna pracownika Służby Bezpieczeństwa. Umrze a jeszcze z grobu będzie wywijał czerwoną flagą.

odpowiedz

7
2
~adam 2013-01-25 (06:32) 2 lata 2 dni 6 godzin i 51 minut temu

Jakby tu się jeszcze podlizać?

odpowiedz

8
3
~bul 2013-01-25 (06:29) 2 lata 2 dni 6 godzin i 54 minuty temu

Nieudacznik Tuleja, dzięki pracy mamusi, mógł dostać aplikację sędziowską - dziękuje jej i wszystkim jej UBeckim kolegom!

odpowiedz

8
4
~Kat... 2013-01-30 (15:36) 1 rok 11 miesięcy 27 dni 21 godzin i 47 minut temu

Tuleja to specjalny wysłannik z planety małp...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Byli więźniowie i prezydent Komorowski złożyli kwiaty pod Ścianą Straceń
dodane 2015-01-27 (09:41) 3 godziny i 42 minuty temu

Znów określenie "polski obóz". Jest reakcja ambasady
dodane 2015-01-27 (09:55) 3 godziny i 28 minut temu

Liderzy UE za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji
dodane 2015-01-27 (10:24) 2 godziny i 59 minut temu

Wybuch w centrum Warszawy. 5 osób rannych
dodane 2015-01-26 (13:03) 1 dzień i 20 minut temu

Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy
dodane 2015-01-26 (14:15) 23 godziny i 8 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 19730