Strona główna serwisu
Lekarze: cicha epidemia wirusowego zapalenia wątroby typu C w Polsce

Lekarze: cicha epidemia wirusowego zapalenia wątroby typu C w Polsce

Lekarze alarmują: następuje cicha epidemia wirusowego zapalenia wątroby typu C. Mówią wręcz o "wirusowej bombie zegarowej". Apelują o czujność każdego z nas, o ścisłe przestrzeganie procedur medycznych i odpowiedni nadzór sanitarny.
Dzięki przekazanym Polsce przez Szwajcarię ponad 4 milionom franków, w 5 województwach zostanie przebadanych na obecność wirusa HCV kilka tysięcy kobiet w ciąży, a w 11 województwach od przyszłego roku zaczną się szkolenia personelu medycznego i wybranych salonów piękności, piercingu i tatuażu.

Doktor Magdalena Rosińska z Państwowego Zakładu Higieny na konferencji prasowej w Warszawie zapowiedziała też przebadanie wybranych losowo 20 tysięcy osób, a w razie stwierdzenia obecności wirusa także ich rodzin.

Doktor Paulina Miśkiewicz z Biura Światowej Organizacji Zdrowia podkreśliła, że problem zakażeń HCV jest poważny w skali globu. Skutkiem utajonego rozwijania się wirusa jest marskość wątroby, a nawet rak tego organu.

W Polsce wirus HCV wykryto dotychczas u 230 tysięcy osób, ale szacuje się, że 90% zakażonych przez lata nic o tym nie wie.

Do zakażenia dochodzi nie tylko w placówkach medycznych, ale także w gabinetach upiększających, dentystycznych, nawet w salonach fryzjerskich. Narażeni są nie tylko pacjenci i klienci, ale - może nawet w większym stopniu - osoby wykonujące zabiegi.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (258)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
266
~Jan 2012-09-03 (16:37) 9 godzin i 39 minut temu

kuwa za komuny było lepiej i bezpieczniej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
127
~mędrzec 2012-09-03 (16:52) 9 godzin i 24 minut temu

Stop kłamstwom! Odkąd przestałem myć zęby pastą z fluorem, nie mam żadnych ubytków od 5 lat. Przedtem CO ROKU było ich 3-4 i darmowa kasa dla dentysty. Nie myjcie zębów tą trucizną! Podczas II w św fluor z wodą był używany do trucia więźniów i innych eksperymentów, koncerny z USA przejęły wyniki badań i teraz niszczą Wasze zęby i to jeszcze im za to płacicie. Nie myć wcale żadną pastą lub pastami bez fluoru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
86
~sEGD 2012-09-03 (18:57) 7 godzin i 19 minut temu

słuchajcie oni chcą nas powybijac.te wirusy są projektowane do zabicia jak najwiekszej ilości populacji,okłamuja nas i trują na każdym kroku,trucizny w jedzeniu i wodzie,nawet substancje powodujące bezpłodnośc,choroby coraz to nowsze i niebezpieczniejsze,chcą doprowadzic do depopulacji ludzkości,zabijaja nas a my sie na to godzimy.to ci reptilianie którzy rządzą światem.otwórzcie oczy w końcu zanim bedzie zapoźno,oni chcą aby ten temat bł wysmiewany ale nie moze bo za dużo ludzi zaczyna ujawniac pewne rzeczy o którym wam sie nie śniło

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
72
~bubu 2012-09-03 (16:52) 9 godzin i 24 minut temu

komuś chodzi o to by się zaszczepić, a potem wykończyć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
48
~BEZ PANIKI 2012-09-03 (22:44) 3 godziny i 32 minut temu

Epidemia w Polsce. "To wirusowa bomba zegarowa" - NIE TO GAZ BOJOWY,PO-SRALI SIĘ,WIDAĆ TEGO EFEKTY.UCZEŃ ZASŁABŁ PRZY PO-PREMIERZE,A ŻOŁNIERZ PRZY PO-PREZYDENCIE.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
46
~wiki 2012-09-03 (18:16) 8 godzin temu

cóż to za ściema, to prawda w Polsce nie leczą HCV, szkoda im na to pieniędzy, ja mam 27 lat i ciągle czekam na leczenie pomimo że mam już marskość wątroby. I na co ja mam jeszcze czekać. Ja chcę tylko żyć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
47
~koko 2012-09-03 (16:47) 9 godzin i 29 minut temu

Tylko masowe badanie takie jak za komuny obowiązkowe WR w pracy czy szkole powodują zatrzymanie epidemi. Ale na takie coś pewnie nie ma kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
55
~Tomasz 2012-09-03 (16:40) 9 godzin i 36 minut temu

Oj coś za dużo szczepionek zalega w magazynach, trzeba jakoś je sprzedać . Najlepiej wywołać popłoch to się jeszcze nieźle zarobi... Ludzie już nie są tacy głupi jak kiedyś. Nie ufają mediom i lekarzom , bo ci ostatni są na sznurku koncernów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
43
~moneta 2012-09-03 (19:27) 6 godzin i 49 minut temu

Zatruwanie środowiska. Jesteśmy ofiarami stałego zatruwania niemal wszystkiego, co nas otacza. Nie jest to przypadek czy nawet chciwość koncernów wielkiego biznesu. Jesteśmy zatruwani z pełną premedytacją poprzez rządy, które pozwalają na to wielkiemu przemysłowi. Ponownie dodam, nie chodzi o zyski ale jest to celowa akcja zatruwania i często przeznacza się na nią olbrzymie fundusze. Najbardziej oczywistym procederem jest zatruwanie wody fluorkiem, stosowanie fluorków w pastach do zębów, które efektywnie niszczą uzębienie. Zatruwa się nas mięsem pełnym chemii, antybiotyków, hormonów wzrostu, wybielacza czy innych, mniej znanych dodatków. W rezultacie przedwcześnie dojrzewają płciowo dzieci w wieku nawet 7-8 lat! Jemy często zupełnie bezwartościowe warzywa i owoce, które są spryskiwane wieloma chemikaliami, pestycydami, hodowane są na nawozach - bez ziemi czy w innych nienormalnych warunkach. Niemal wszystkie produkty w puszkach czy słoikach zawierają trucizny szkodliwe dla zdrowia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
37
~STOP NWO 2012-09-03 (18:21) 7 godzin i 55 minut temu

Oczywiście za miesiąc jakiś amerykański naukowiec "po wielu trudach" znajdzie szczepionkę na tę chorobę a wtedy wy jak barany pójdziecie się szczepić... Pamiętajcie że "ich" celem jest zmniejszenie populacji także przez szczepionki.O jakich "ich" chodzi ? Sami poszukajcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~ona 2012-09-03 (17:57) 8 godzin i 19 minut temu

W Polsce NIKT nie leczy na wirusa C...więc niech lekarze zamkną twarze..."byc czujnym"...moja mama dostała raka wątroby, bo nie doczekała się leczenia...nie kwalifikowła się na leki, bo była za stara...miała 70 lat....nigdy lekarzom tego nie zapomnę...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
28
~kozak. 2012-09-03 (18:14) 8 godzin i 2 minuty temu

Przestańcie straszyć ludzi!!! Napiszcie co jest przyczyną tych zakażeń !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
32
~Zenon Kulas 2012-09-03 (21:05) 5 godzin i 11 minut temu

A to akcja przygotowująca naród do masowych szczepień?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
25
~zzz 2012-09-03 (18:43) 7 godzin i 33 minut temu

ludziska - posłuchajcie oni nas chcą doszczętnie wykończyć . to się dzieje na naszych oczach . służba zdrowia nie istnieje . gdzie są nasze miesięczne składki zdrowotne ?????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~jase 2012-09-03 (19:39) 6 godzin i 37 minut temu

Denerwują mnie komentarze ignorantów!!! To bardzo poważna i podstępna choroba choroba. Nie ma na nią żadnej szczepionki! Można zarazić się o wiele łatwiej niż HIV, objawy są skąpe i często występują po wielu latach od zakażenia. Zarazić można się wszędzie u kosmetyczki fryzjera itp. Jak ktoś nie ma o tym pojęcia to niech się nie wypowiada.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
28
~szybko 2012-09-03 (16:36) 9 godzin i 40 minut temu

zgadnij czego to reklama

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
22
~Anula 2012-09-03 (18:37) 7 godzin i 39 minut temu

Wirus zapalenia watroby typu C dostaje sie albo przez seks z osoba juz zarazona, dlatego zawsze nalezy uzywac prezerwatyw, albo przez uzywanie niesterylizowanych przyrzadow medycznych np. strzykawki, wiertarki dentystyczne i wszystko inne co ma stycznosc z krwia pacjenta. W Polsce nikt sie w zadna sterylizacje nie bawi, dlatego ten wirus bedzie rozprzestrzenial sie jak burza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
26
~hania 2012-09-03 (16:51) 9 godzin i 25 minut temu

Chodzi o podpisany przez bula przepis nakazujący przymusowe szczepienia? Coś szybciutko ta epidemia wybuchła. NWO działa, przerażające, ale te łobuzy naprawdę działają........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
adolf.dm 2012-09-03 (19:47) 6 godzin i 29 minut temu

Macie demokrację. Macie post Solidarność. Macie głodowe pensje. A tak przy okazji. Czy z Was ktoś sobie zdaje sprawę z tego jak jest obliczana średnia krajowa? Jeśli nie to tłumaczę. Brane są pod uwagę tylko firmy państwowe. Najbogatsze. To jest tylko 4% ogółu firm państwowych. Pięknie! Prawda? Jak to usłyszałem w TV Biznes to szczęka mi opadła. W taki oto sposób jesteśmy bogatsi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~zuza 2012-09-03 (18:40) 7 godzin i 36 minut temu

Czy pracownicy "służby zdrowia ?" nigdy nie słyszeli o aseptyce ?

odpowiedz