Strona główna serwisu
Amerykańskie media: prawdziwe pączki pochodzą z Polski

Amerykańskie media: prawdziwe pączki pochodzą z Polski

• ''Poonchkis day'' w USA
• Media akcentują polskie korzenie tego święta
• NBC: "prawdziwe pączki pochodzą z Polski"
Ostatki w Stanach Zjednoczonych to dzień słodkości. Za oceanem Amerykanie świętują dziś ''Poonchkis day''.

Szczególnie w miastach, gdzie występują duże skupiska Polonii, media zachęcają do odwiedzenia dziś polskich cukierni, gdzie można kupić najlepsze i prawdziwe pączki wypiekane według naszej receptury.

W jednej z najpopularniejszych amerykańskich telewizji NBC, w jej chicagowskim oddziale relacje na żywo z polonijnych cukierni należą do najważniejszych doniesień. Dziennikarka kilkakrotnie w swojej relacji podkreślała, że prawdziwe pączki pochodzą z Polski i pokazywała kolejkę Amerykanów chcących skosztować te smakołyki.

Według tradycji w Stanach Zjednoczonych, świętowanie ostatków, to przede wszystkim objadanie się słodkościami.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (52)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
267
~baca 2016-02-09 (22:37) 12 godzin i 23 minut temu

Pączki nie są wypiekane- są smażone.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
214
~acha 2016-02-09 (22:14) 12 godzin i 46 minut temu

Żarcie to chyba jedyna dziedzina, w której hamburgery zechcą nas docenić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
198
~asia 2016-02-09 (22:08) 12 godzin i 52 minut temu

I bardzo fajnie :-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
51
kat2014 2016-02-10 (05:31) 5 godzin i 29 minut temu

Tak jak kiedyś, prawdziwe ptasie mleczko robił tylko Wedel - polski Wedel, a teraz... Łza się w oku kręci... Coście uczynili z tą krainą!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
29
~Ikea 2016-02-10 (08:08) 2 godziny i 52 minut temu

Szwecja zachowala neutralnosc w czasie II wojny swiatowej?! A kto byl glownym producentem i dostawca broni dla III rzeszy?? To sie nazywa hipokryzja. Nas tam nie bylo, mysmy tylko na tym zarabiali...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
21
~bez szans 2016-02-10 (09:43) 1 godzinę i 17 minut temu

Dni donatów w USA są policzone. Tam gdzie my dajemy różaną marmoladę Amerykanie daj .... dziurę :)))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~kelner 2016-02-10 (10:03) 57 minut temu

Pączki są zawsze smażone.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~murrica 2016-02-09 (23:34) 11 godzin i 26 minut temu

"Według tradycji w Stanach Zjednoczonych, świętowanie ostatków, to przede wszystkim objadanie się słodkościami" - Dzień jak codzień.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
19
~były Wa-wy mieszkaniec 2016-02-10 (00:40) 10 godzin i 20 minut temu

Od kąd nowa właścicielka powróciła do do receptury przodków znów najlepsze pączki jakie jadłem są w Warszawie w pączkarni u Zagozdzińskich . Polecam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
21
~zorientowany 2016-02-10 (10:10) 50 minut temu

99 % pączków robionych na sprzedaż ma: ciasto jak na zwykłą bułkę, odrobinkę najtańszej marmolady i są lekko przypudrowane ! Zwykły kit czyli fajans.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
15
~gosc 2016-02-09 (21:41) 13 godzin i 19 minut temu

OJ komuś wali co nie co .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
19
~Krajan 2016-02-10 (01:15) 9 godzin i 45 minut temu

A co powie rzecznik episkopatu, jeśli się okaże, że psychol Poznański bardzo pilnie chodził na religię??!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
10
~gargus 2016-02-09 (23:34) 11 godzin i 26 minut temu

jadlem te ich okragłe pączki bleee

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~kk 2016-02-10 (13:29) 21 godzin i 31 minut temu

Prawdziwe pączki.. to były ale się skończyły . Jak za komuny smażyli takie to materiału nie żałowali . Teraz z ch.. wie czego to robią

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~dorota 2016-02-11 (15:19) 19 godzin i 41 minut temu

Jeszcze pasuje im opchnąć kremówki :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
kaleydoscop 2016-02-11 (13:01) 21 godzin i 59 minut temu

bee-gose day ! i gozhala day !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~jak w naszej piekarni 2016-02-11 (11:52) 23 godzin i 8 minut temu

fajnie, bo pyszne pączki muszą być świeże i chyba dlatego nie możemy ich eksportować... i dobry cukiernik nie jest bez znaczenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~copulka 2016-02-11 (10:14) 46 minut temu

I pączuszki teżżżż.....ach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~59 latek 2016-02-11 (09:41) 1 godzinę i 19 minut temu

pączki - kolejny światowy sukces polski.

odpowiedz