więcej

Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę.

dailymail.co.uk, PAP, WP.PL |  dodane 2013-01-28 (15:19) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 3 godziny i 20 minut temu
drukuj


Gołąb pokoju wypuszczony przez papieża Benedykta XVI zaatakowany przez mewę
opinie
Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Watykanie w czasie południowej modlitwy Anioł Pański. Jeden z wypuszczonych przez Benedykta XVI gołębi pokoju został zaatakowany przez mewę - donosi brytyjski tabloid "Daily Mail" na swoim portalu.

Jak co roku, w ostatnią niedzielę stycznia papież razem z rzymskimi dziećmi z Włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna dwa gołębie pokoju. Uroczystą chwilę zakłóciła jednak agresywna mewa, która zaatakowała mniejszego od siebie ptaka.

Nękany na oczach tysięcy pielgrzymów gołąb znalazł w końcu schronienie wśród zabytkowych kolumn i portyków. Całe zajście uchwycili na zdjęciach fotoreporterzy.

"Daily Mail" przypomina, że nie jest to pierwszy incydent związany z gołębiami pokoju. Dwa lata temu oba wypuszczone ptaki wleciały z powrotem do papieskiego pokoju. - Chcą zostać w domu papieża - powiedział wtedy Benedykt XVI.

W niedzielę papież przypomniał o przypadającym właśnie Dniu Pamięci o ofiarach holokaustu i nazizmu. - Pamięć o tej ogromnej tragedii, która ugodziła dotkliwie przede wszystkim w naród żydowski, musi stanowić dla wszystkich nieustanną przestrogę, ażeby nie powtórzyła się groza z przeszłości, by przezwyciężono wszelką postać nienawiści i rasizmu i by krzewiono szacunek oraz godność każdej osoby ludzkiej - powiedział Ojciec Święty.

Na Placu św. Piotra, obok innych pielgrzymów, zebrało się również ok. 2000 dzieci z tradycyjnej "Karawany Pokoju", zorganizowanej przez Włoską Akcję Katolicką.

(tbe, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 9 69.23%
nie 4 30.77%

Przeczytaj też

Benedykt XVI o kardynale Józefie Glempie: jednoczę się z polskim Kościołem

dodane 2013-01-27 (12:35) 1 rok 9 miesięcy 28 dni 6 godzin i 4 minuty temu

Watykan i luksusowe nieruchomości w Londynie

dodane 2013-01-23 (12:08) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 6 godzin i 31 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (203)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~orzeł 2013-01-28 (16:01) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 38 minut temu

Poziom wypowiedzi odpowiada agresji mewy...

odpowiedz

25
6
~Hermeneuta 2013-01-28 (16:01) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 38 minut temu

To był amerykański dron, a nie mewa.

odpowiedz

15
13
styx^ 2013-01-28 (15:35) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 3 godziny i 4 minuty temu

CUD SOKÓLSKI, CUD NA PODKARPACIU - KORONY SPADŁY Z GŁÓW FIGUR. A TERAZ TO TEŻ JEST ZNAK. GŁĘBIE TO DWA LUCYFERY, KTÓRE NIE CHCIAŁY OPUŚCIĆ GNIAZDO SZATANA I WLECIAŁY Z POWROTEM DO BAZYLIJKI. A ZAATAKOWANY GOŁĄB-LUCYFER TEŻ MIAŁ WRÓCIĆ, SKĄD WYLECIAŁ; DO GNIAZDA SZTANA. MEWA JEST TERAZ SYMBOLEM ŚWIATŁOŚCI. ERYK ANTYKLERYK

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~jureczek 2013-01-28 (15:56) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 43 minuty temu

ciekawy jestem ktore panstwo wyslalo mewe by zniszczyc golabka - no chyba to ktore tak zawziecie walczy o "pokoj" w Afganistanie i Iraku

odpowiedz

15
2
~Młot Thora 2013-01-28 (15:56) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 43 minuty temu

Natura dobitnie pokazała, że to tylko pusty gest.

odpowiedz

1
2
~omen ? 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 44 minuty temu

nomen omen...

odpowiedz

1
2
~asd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 44 minuty temu

W tym przypadku mewa symbolzowała syjonizm.

odpowiedz

1
3
~Ryszardd 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 44 minuty temu

Zabobon dziecinna zabawa czubki wiocha i tyle

odpowiedz

0
2
~zz 2013-01-28 (15:55) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 44 minuty temu

Szacunek do każdego, w tym przede wszystkim do Syjonistów, co nie Benku ?

odpowiedz

2
0
~anty 2013-01-28 (15:54) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 45 minut temu

Tak, dotknela tylko biednych zydow, a miliony zabitych Polakow i slowian juz sie nie licza?

odpowiedz

0
2
~kliks 2013-01-28 (15:53) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 46 minut temu

A mógł wypuścić bąka (taki ptak pod ochroną).

odpowiedz

2
1
~ten 2013-01-28 (15:52) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 47 minut temu

to dowód ze boga nie ma

odpowiedz

1
0
~Xawery 2013-01-28 (15:51) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 48 minut temu

Ciekawa symbolika w zachowaniu tych ptaków. Daje dużo do myślenia...

odpowiedz

3
1
~Wiktorian 2013-01-28 (15:51) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 48 minut temu

Świat jest piękny, bardzo piękny, a najwredniejszą istotą na tym pięknym świecie jest człowiek. Rządzący nie mają poszanowania dla nikogo; są perfidni, wredni i pazerni dla własnych korzyści i zysku. Kościół niczego pozytywnego nie nauczył bo także jest pazerny i szerzy nieprawdę.

odpowiedz

0
2
~Mewa 2013-01-28 (15:50) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 49 minut temu

PiS również w Watykanie?

odpowiedz

3
1
~mr02 2013-01-28 (15:48) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 51 minut temu

była i się zmyła

odpowiedz

1
1
~harley 2013-01-28 (15:47) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 52 minuty temu

tylko Zydowski?dotkliwie krwi upuścili generalnie wszędzie!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
2
~Hass 2013-01-28 (15:46) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 53 minuty temu

Zebrani: Och nie, mewa atakuje gołębia pokoju, śmierć i armageddon nadchodzą! Pokutujcie grzesznicy! itp, itd. Mewa: Obiad!

odpowiedz

3
1
~Kassander 2013-01-28 (15:46) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 53 minuty temu

Ciekawe symbolem czego jest ta mewa i symbolem czego ten atak, a także co Wszechmogący chciał nam przez to przekazać. Aż strach się bać :-(

odpowiedz

3
3
~AM 2013-01-28 (15:45) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 2 godziny i 54 minuty temu

watykan to zło gowin = katobolszewizm

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Będą kłopoty z wynikami wyborów? PKW znów przetestuje system
dodane 2014-11-24 (14:37) 4 godziny i 2 minuty temu

materiał wideo

Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka
dodane 2014-11-24 (11:47) 6 godzin i 52 minuty temu

Prawie 40 proc. Niemców za uznaniem aneksji Krymu przez Rosję
dodane 2014-11-24 (11:19) 7 godzin i 20 minut temu

Andrzej Biernat: PiS uzna wybory dopiero, jak je wygra
dodane 2014-11-24 (08:47) 9 godzin i 52 minuty temu

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 1 dzień 4 godziny i 5 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 16339