Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

500 złotych na dziecko. Czy politycy przyjmą pieniądze?

500 złotych na dziecko. Czy politycy przyjmą pieniądze?

Wirtualna Polska zapytała posłów-rodziców, czy będą występować o pieniądze w ramach programu "Rodzina 500+".
Beata Szydło złożyła w Sejmie projekt ustawy "Rodzina 500+". Wsparcie, na drugie i kolejne dziecko, dostaną wszystkie rodziny, niezależnie od ich sytuacji finansowej. Jeżeli zaś dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł, otrzyma ona świadczenie już na pierwsze dziecko. Wicepremier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski apelowali do zamożniejszych rodziców, by nie starali się o wsparcie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (781)
Nie zgadzam się z opinią
115
Zgadzam się z opinią
483
~ksantypa08 2016-02-01 (18:58) 2 godziny i 20 minut temu

Kochani "wycifajcie " te kobietę z namolnych,nieustannych występow w TELEWIZJACH na jej widok reaguję gorzej jak na Pawłowicz....tez prawniczka i tęz tokująca bezustannie pouczjaco-nieznośna.Współczuję temu ukrainskiemu męzowi!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
125
Zgadzam się z opinią
475
kled 2016-02-01 (18:58) 2 godziny i 20 minut temu

I znowu ta okularnica? litości?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
350
~matka 2016-02-01 (18:37) 2 godziny i 41 minut temu

Próg dochodowy dla wszystkich

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
75
Zgadzam się z opinią
275
~jurek 2016-02-01 (18:55) 2 godziny i 23 minut temu

Dzień bez komentarza durnej Pomaski to dzień stracony

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
233
~abc 2016-02-01 (19:00) 2 godziny i 18 minut temu

Jak świat światem głupi daje mądry bierze. Swoją drogą to świństwo wsadzić w d... bogatemu, a potem namawiać żeby nie brał i odmówić biednemu z 1 dzieckiem. Jest wiele rodzin z 1 dzieckiem, które mając takie wsparcie z chęcią zdecydowałyby się na kolejne. Pozostaje tylko niesmak.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
82
Zgadzam się z opinią
275
~Mind 2016-02-01 (18:12) 3 godziny i 6 minut temu

Dlaczego osoby, które pieniędzy nie potrzebują na 2-3 dziecko mają je dostać. Nie rozumiem tu czegoś, od kiedy to stać nasz kraj na rozdawanie wszystkim 500 zł od tak, a na podwyżki dla pracujących już nie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 22

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
191
~lllll 2016-02-01 (18:56) 2 godziny i 22 minut temu

ktos ma 10 tys dochodu mies i 2 dzieci do 18 lat i dostanie a drugi ma 2 dzieci jedno po 18 dochod 3100 i nie dostanie sparwiedliwosc albo matka samotna z dochodem 1800 z alimentami szal i tez nie dostanie idioci- albo wszystkie dzieci powinny dostac albo nikt

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
201
~EMERYT 2016-02-01 (18:19) 2 godziny i 59 minut temu

TAK CWANIACY ALE USTAWA MÓWI WYRAZNIE ZE KAZDEMU SIE NALEZY CZY BOGATY CZY BIEDNY PRAWO MA BYĆ JEDNO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
72
Zgadzam się z opinią
196
~Dość pisuaru 2016-02-01 (19:00) 2 godziny i 18 minut temu

A ja wezmę te 500 zł i kupię córce buty bo akurat tyle kosztują

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
110
romanm38 2016-02-01 (18:39) 2 godziny i 39 minut temu

pieniądze? Wirtualna Polska zapytała posłów-rodziców, czy będą występować o pieniądze w ramach programu "Rodzina 500+". Reklama19sDzięki reklamie oglądasz wszystko za darmo Beata Szydło złożyła w Sejmie projekt ustawy "Rodzina 500+". Wsparcie, na drugie i kolejne dziecko, dostaną wszystkie rodziny, niezależnie od ich sytuacji finansowej. Jeżeli zaś dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł, otrzyma ona świadczenie już na pierwsze dziecko. Wicepremier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski apelowali do zamożniejszych rodziców, by nie starali się o wsparcie. --------- Jak to się dzieje ? , że bogaty i bardzo bogaty !! niema ograniczeń i barier finansowych , a matka z pierwszym dzieckiem często niepracująca lub o minimalnych dochodach musi wykazać się dochodem nie większym niż 800 zł.na ,, głowę " - to jest chore !! WSZYSCY UDAJĄ ZATROSKANYCH , ALE CI LEPSI ZAWSZE SĄ TRAKTOWANI W UPRZYWILEJOWANY SPOSÓB !! A tgz. środowiska opiniotwórcze jakoś udają , że niema problemu z sprawiedliwym podziałem dóbr !! Ale może się mylę i tak musi być !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
122
~wert 2016-02-01 (18:59) 2 godziny i 19 minut temu

Jakoś im nie wstyd brać pieniędzy na swoje dzieci. Łapy wyciągają jak po swoje. Co za OBŁUDNICY.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
118
~roko 2016-02-01 (18:58) 2 godziny i 20 minut temu

ja jestem bardzo bogaty mam 3 dzieciaczków a wezmę i oddam na schronisko dla zwierząt

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
80
~ted 2016-02-01 (18:58) 2 godziny i 20 minut temu

Jak dają to się bierze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
66
~jw 2016-02-01 (19:52) 1 godzinę i 26 minut temu

to jest dyskryminowanie osób z jednym dzieckiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
66
~hmmm 2016-02-01 (18:55) 2 godziny i 23 minut temu

Ale każdy polityk przekracza 800 złoty i normalna rodzina pracująca !!!to o co chodzi ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
70
~I się zacznie stygmatyzacja 2016-02-01 (18:11) 3 godziny i 7 minut temu

Kto lepszy, kto gorszy...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
54
~Pięćdziesiąt+ 2016-02-01 (19:25) 1 godzinę i 53 minut temu

Tak szkodliwej i niesprawiedliwej ustawy to chyba w żadnym kraju nie ma. Znam kilka młodych matek które mając po jednym dziecku pracują i zarabiają (na 3 zmiany ok 1900zł). Nie otrzymują rodzinnego bo nie mieszczą się w widełkach, nie otrzymują alimentów od byłych mężów, bo komornicy alimenciarzy nie są w stanie namierzyć, - standard w Polsce. Nie dostaną 500zł bo są za bogate. Opłacając mieszkania i media pozostaje im ok 800 zł na przeżycie , leki dla dzieci , ciuchy (dzieci przecież wyrastają) buty ,itp. Czy ktoś z rządzących się nad tym zastanawiał, mam wrażenie że w ogóle nie. rozmawialiśmy z tymi matkami , one nie chcą gotówki, chciałyby darmowe przedszkole czy żłobek, a chodzącym do szkoły darmowe obiady w szkole, wyprawki do każdej klasy, i bilety autobusowe dla dzieci dojeżdżających do szkoły. Zacznijcie w końcu myśleć bo czasami mamy wrażenie że rządzą nami ludzie, którym całkowicie wyłączyło się myślenie. A co do mnie, to ja nie potrzebuję pomocy , dzieci mam dorosłe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
47
~jola62 2016-02-01 (19:53) 1 godzinę i 25 minut temu

To dlatego ,że ktoś tyra po nocach, najpierw się uczy, potem pracuje świątek i piątek robi co tylko może żeby zapewnić godny byt rodzinie to ma nie brać...A dlaczego??? Ma być karany, za co?/...Okazuje się ,że nagradzane jest nieróbstwo....Jeśli tak to proszę wyznaczyć próg dochodowy i nie mamić ciemnego ludu ,że obietnica dotrzymana.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
49
~matka 2016-02-01 (19:51) 1 godzinę i 27 minut temu

Najpierw uchwalają ustawę bez górnego progu dochodów, później się budzą i apelują aby nie brać?? Chora władza!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
91
Zgadzam się z opinią
130
~Moja Eminencja 2016-02-01 (18:38) 2 godziny i 40 minut temu

Z PiS-u wszyscy przyjmą. Księża katoliccy też.

odpowiedz