Strona główna serwisu
Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo"
Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo"

Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo"

Jan Paweł II może niedługo zostać ogłoszony świętym - poinformował portal Vatican Insider, założony przez włoski dziennik "La Stampa". Według tego źródła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych już zajmuje się sygnałem domniemanego cudu za wstawiennictwem papieża.
Vatican Insider twierdzi, że sygnał o możliwym cudzie trafił na biurko prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

"Wbrew sceptykom, którzy poza Kurią Rzymską i w jej środku nalegają na spowolnienie procesu, którego domagał się lud, kardynał Amato naciska na jego przyspieszenie" - dodaje portal.

Szczegóły tego przypadku nie są znane.

Przypadek wyzdrowienia, niewytłumaczonego z medycznego punktu widzenia, jest potrzebny, aby papież, beatyfikowany 1 maja, mógł zostać kanonizowany.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (154)
Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
47
~orion 2011-10-15 (12:56) 16 godzin i 11 minut temu

Średniowiecze ma się dobrze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
40
~alfonso 2011-10-15 (12:56) 16 godzin i 11 minut temu

MIAŁ NIEZŁYCH PRZYJACIÓŁ np.Pinochet - To Bóg zdecyduje o jego świętości a nie wy GRZESZNICY!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
37
~kiks 2011-10-15 (12:53) 16 godzin i 14 minut temu

Ciag dalszy błazenady z wojtyłą w roli głównej. Żałosne !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~Polak 2011-10-15 (13:46) 15 godzin i 21 minut temu

Wielki Polak i WIELKI BAŁWOCHWALCA, który wzmocnił bałwochwalczy demoniczny kult Maryji. Biblia mówi jasno, o czczeniu posągów i obrazów - ci którzy to czynią ściągają na siebie przekleństwo. Dlatego Polska przeżyła takie spustoszenia. Bóg bałwochwalstwo wyplenia z ziemi. Tak mówi Jego Słowo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
~Jacek 2011-10-15 (16:33) 12 godzin i 34 minut temu

Taki święty a w swym zapatrzeniu w siebie nie zauważył krzywdzonych dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
26
~pawel 2011-10-15 (13:11) 15 godzin i 56 minut temu

a to się żona pewnie ucieszy???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
18
~Realista 1 2011-10-15 (21:11) 7 godzin i 56 minut temu

Pozwólcie mi zapomnieć o tym człowieku, który był zainteresowany obaleniem w Polsce totalitaryzmu czerwonego tylko po to, by w to miejsce wprowadzić totalitaryzm czarny - jeszcze gorszy od poprzedniego. Nie dość, że okrada społeczeństwo, to jeszcze próbuje ogłupić je zabobonem religijnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
~as 2011-10-15 (13:47) 15 godzin i 20 minut temu

Bredni ciąg dalszy nastąpi w następnym odcinku pod tytułem "Największy człowiek świata od powstania wszechświata".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
19
jacekplac96 2011-10-15 (14:33) 14 godzin i 34 minut temu

Czy ja sie myle ze swiety powinien byc bez skazy?.Jak mozna zorbic swietym kogos kto posiadal wiedze na temat przestepstw na tle seksualnym w KK i przez caly swoj pontyfikat chronil zboczencow.Jakl to mozliwe?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
hel55 2011-10-15 (13:17) 15 godzin i 50 minut temu

produkcia swietych to dobry interes (ciemnota to kocha)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~pius nr 12 2011-10-16 (00:26) 4 godziny i 41 minut temu

Natanek powinien zadzwonić do nieba i ich uprzedzić .Niech święci szykują się na przyjęcie świętego .Oj będzie tam się działo ,jak na parapetówce .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~Realista 2011-10-15 (13:41) 15 godzin i 26 minut temu

Ciekawe, czy ten nowy "cud" będzie tak samo "niewytłumaczalny" jak "ulecznie" zakonnicy z "choroby Parkinsona". Warto przypomnieć, że choroba Parkinsona jest (według różnych źródeł) błędnie diagnozowana w około 10-30% przypadków. Nie jest znany żaden jednoznaczny test umożliwiający zweryfikowanie diagnozy (nie ma możliwości weryfikacji przy pomocy pomiaru jakiegoś wskaźnika, prześwietlenia, itp.), więc diagnoza jest stawiana na podstawie historii choroby i obserwacji pacjenta. W literaturze medycznej można znaleźć listę co najmniej kilkunastu chorób (niektóre z nich są jak najbardziej uleczalne!), które są mylnie diagnozowane jako choroba Parkinsona. W tej sytuacji oczywiste jest, że dużo bardziej prawdopodobny jest błąd medyczny aniżeli to, że uzdrowienie z tej choroby jest "cudem".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
14
~afv 2011-10-15 (13:37) 15 godzin i 30 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~błazen 2011-10-15 (13:19) 15 godzin i 48 minut temu

ile ta błazenada kosztuje polskich podatników ? watykan tego za friko nie robi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
14
~katolik 2011-10-15 (21:03) 8 godzin i 4 minuty temu

On SWIETYM ? winien z Benedyktem-16 za zboczenia i ich akceptacje, winni oboje za smierc i glod umierajacych dzieci w AFRYCE , zakazywali stosowania srodkow antykoncepcyjnych tylko by sie rodzily, winni smierci ich rodzicow umierajacych na AIDS ! zakaz stosowania kondomow i on ma byc swietym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
14
~jp3 2011-10-15 (14:26) 14 godzin i 41 minut temu

kolejny noz w plecy dla Polskiego spoleczenstwa tego NORMALNEGO a nie ciemniakow koscielnych podsycanych caly czas przez kler sredniowiecznymi sloganami!!! dla wiernej ciemnoty--- zostanie swietym za tuszowanie pedofilstwa u klechow i dodatkowo jako narzedzie okradania Polski!! amen

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
12
~Anka 2011-10-15 (13:53) 15 godzin i 14 minut temu

Jak to możliwe ? W/g mnie nawet najdrobniejsza skaza go dyskwalifikuje ! Chodzi o aferę z księżmi pedofilami ! Tak ma wyglądać świętość ? Sorrryy ! Robi się to dla rozgłosu i popularności tej mafijnej organizacji w Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
20
~dżi pi cwaj 2011-10-15 (13:05) 16 godzin i 2 minuty temu

niektorzy nie zauwazyli ze mamy 21 wiek,blazenada

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~ekhem 2011-10-16 (00:52) 4 godziny i 15 minut temu

Nie, chce aby ten co bronil pedofilow i pozwolil na watykanski rozbior polski zostal pol bogiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~michał 2011-10-15 (14:16) 14 godzin i 51 minut temu

a jakie to ma znaczenie?

odpowiedz