więcej

Jan Paweł II ogłoszony świętym? "Już niedługo".

PAP |  dodane 2011-10-15 (12:15) 3 lata 3 miesiące 12 dni 21 godzin i 56 minut temu
drukuj


Jan Paweł II może niedługo zostać ogłoszony świętym - poinformował portal Vatican Insider, założony przez włoski dziennik "La Stampa". Według tego źródła Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych już zajmuje się sygnałem domniemanego cudu za wstawiennictwem papieża.

Vatican Insider twierdzi, że sygnał o możliwym cudzie trafił na biurko prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

"Wbrew sceptykom, którzy poza Kurią Rzymską i w jej środku nalegają na spowolnienie procesu, którego domagał się lud, kardynał Amato naciska na jego przyspieszenie" - dodaje portal.

Szczegóły tego przypadku nie są znane.

Przypadek wyzdrowienia, niewytłumaczonego z medycznego punktu widzenia, jest potrzebny, aby papież, beatyfikowany 1 maja, mógł zostać kanonizowany.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 49 71.01%
nie 20 28.99%

Przeczytaj też

W sylwestra zdewastowano pomnik Jana Pawła II

dodane 2012-01-02 (12:05) 3 lata 25 dni 22 godziny i 6 minut temu

"Stało się to za sprawą Jana Pawła II"

dodane 2011-12-03 (19:25) 3 lata 1 miesiąc 24 dni 14 godzin i 46 minut temu

Polska służba zdrowia na audiencji u papieża

dodane 2011-10-19 (12:30) 3 lata 3 miesiące 8 dni 21 godzin i 41 minut temu

Na Litwie chcą zniszczyć kaplicę papieską

dodane 2011-10-17 (09:04) 3 lata 3 miesiące 11 dni 1 godzinę i 7 minut temu

Tłumy śpiewają pod "Oknem papieskim"

dodane 2011-10-16 (18:10) 3 lata 3 miesiące 11 dni 16 godzin i 1 minutę temu

33 lata temu nastąpiło "psychologiczne trzęsienie ziemi"

dodane 2011-10-16 (08:05) 3 lata 3 miesiące 12 dni 2 godziny i 6 minut temu

Ziemia z Fatimy trafi do Muzeum bł. Jana Pawła II

dodane 2011-10-12 (16:45) 3 lata 3 miesiące 15 dni 17 godzin i 26 minut temu

Papież błogosławi polsko-rosyjskie pojednanie

dodane 2011-10-06 (08:45) 3 lata 3 miesiące 22 dni 1 godzinę i 26 minut temu

Polscy turyści wywołują oburzenie Włochów

dodane 2011-10-04 (13:23) 3 lata 3 miesiące 23 dni 20 godzin i 48 minut temu

"Duża szansa, że papież zgodzi się na pomysł Dziwisza"

dodane 2011-09-28 (18:50) 3 lata 3 miesiące 30 dni 15 godzin i 21 minut temu

materiał foto

Złożyli hołd Błogosławionemu

dodane 2011-05-02 (00:05) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 10 godzin i 6 minut temu
materiał foto

Wielki portret Jana Pawła II

dodane 2011-05-01 (15:31) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 18 godzin i 40 minut temu

materiał foto

Jan Paweł II Błogosławiony!

dodane 2011-05-01 (11:28) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 22 godziny i 43 minuty temu
materiał foto

Przybyli na beatyfikację

dodane 2011-05-01 (10:50) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 23 godziny i 21 minut temu

W innych serwisach


Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

47
18
~orion 2011-10-15 (12:56) 3 lata 3 miesiące 12 dni 21 godzin i 15 minut temu

Średniowiecze ma się dobrze.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

40
14
~alfonso 2011-10-15 (12:56) 3 lata 3 miesiące 12 dni 21 godzin i 15 minut temu

MIAŁ NIEZŁYCH PRZYJACIÓŁ np.Pinochet - To Bóg zdecyduje o jego świętości a nie wy GRZESZNICY!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

37
20
~kiks 2011-10-15 (12:53) 3 lata 3 miesiące 12 dni 21 godzin i 18 minut temu

Ciag dalszy błazenady z wojtyłą w roli głównej. Żałosne !!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

17
2
~Polak 2011-10-15 (13:46) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 25 minut temu

Wielki Polak i WIELKI BAŁWOCHWALCA, który wzmocnił bałwochwalczy demoniczny kult Maryji. Biblia mówi jasno, o czczeniu posągów i obrazów - ci którzy to czynią ściągają na siebie przekleństwo. Dlatego Polska przeżyła takie spustoszenia. Bóg bałwochwalstwo wyplenia z ziemi. Tak mówi Jego Słowo.

odpowiedz

16
4
~Jacek 2011-10-15 (16:33) 3 lata 3 miesiące 12 dni 17 godzin i 38 minut temu

Taki święty a w swym zapatrzeniu w siebie nie zauważył krzywdzonych dzieci.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
14
~pawel 2011-10-15 (13:11) 3 lata 3 miesiące 12 dni 21 godzin i 1 minutę temu

a to się żona pewnie ucieszy???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

18
7
~Realista 1 2011-10-15 (21:11) 3 lata 3 miesiące 12 dni 13 godzin i 1 minutę temu

Pozwólcie mi zapomnieć o tym człowieku, który był zainteresowany obaleniem w Polsce totalitaryzmu czerwonego tylko po to, by w to miejsce wprowadzić totalitaryzm czarny - jeszcze gorszy od poprzedniego. Nie dość, że okrada społeczeństwo, to jeszcze próbuje ogłupić je zabobonem religijnym.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
3
~as 2011-10-15 (13:47) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Bredni ciąg dalszy nastąpi w następnym odcinku pod tytułem "Największy człowiek świata od powstania wszechświata".

odpowiedz

19
9
jacekplac96 2011-10-15 (14:33) 3 lata 3 miesiące 12 dni 19 godzin i 38 minut temu

Czy ja sie myle ze swiety powinien byc bez skazy?.Jak mozna zorbic swietym kogos kto posiadal wiedze na temat przestepstw na tle seksualnym w KK i przez caly swoj pontyfikat chronil zboczencow.Jakl to mozliwe?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
4
hel55 2011-10-15 (13:17) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 54 minuty temu

produkcia swietych to dobry interes (ciemnota to kocha)

odpowiedz

10
1
~pius nr 12 2011-10-16 (00:26) 3 lata 3 miesiące 12 dni 9 godzin i 45 minut temu

Natanek powinien zadzwonić do nieba i ich uprzedzić .Niech święci szykują się na przyjęcie świętego .Oj będzie tam się działo ,jak na parapetówce .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
3
~Realista 2011-10-15 (13:41) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 30 minut temu

Ciekawe, czy ten nowy "cud" będzie tak samo "niewytłumaczalny" jak "ulecznie" zakonnicy z "choroby Parkinsona". Warto przypomnieć, że choroba Parkinsona jest (według różnych źródeł) błędnie diagnozowana w około 10-30% przypadków. Nie jest znany żaden jednoznaczny test umożliwiający zweryfikowanie diagnozy (nie ma możliwości weryfikacji przy pomocy pomiaru jakiegoś wskaźnika, prześwietlenia, itp.), więc diagnoza jest stawiana na podstawie historii choroby i obserwacji pacjenta. W literaturze medycznej można znaleźć listę co najmniej kilkunastu chorób (niektóre z nich są jak najbardziej uleczalne!), które są mylnie diagnozowane jako choroba Parkinsona. W tej sytuacji oczywiste jest, że dużo bardziej prawdopodobny jest błąd medyczny aniżeli to, że uzdrowienie z tej choroby jest "cudem".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
5
~afv 2011-10-15 (13:37) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 34 minuty temu

Zwykła żenada

odpowiedz

12
3
~błazen 2011-10-15 (13:19) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 52 minuty temu

ile ta błazenada kosztuje polskich podatników ? watykan tego za friko nie robi

odpowiedz

14
6
~katolik 2011-10-15 (21:03) 3 lata 3 miesiące 12 dni 13 godzin i 8 minut temu

On SWIETYM ? winien z Benedyktem-16 za zboczenia i ich akceptacje, winni oboje za smierc i glod umierajacych dzieci w AFRYCE , zakazywali stosowania srodkow antykoncepcyjnych tylko by sie rodzily, winni smierci ich rodzicow umierajacych na AIDS ! zakaz stosowania kondomow i on ma byc swietym.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
6
~jp3 2011-10-15 (14:26) 3 lata 3 miesiące 12 dni 19 godzin i 45 minut temu

kolejny noz w plecy dla Polskiego spoleczenstwa tego NORMALNEGO a nie ciemniakow koscielnych podsycanych caly czas przez kler sredniowiecznymi sloganami!!! dla wiernej ciemnoty--- zostanie swietym za tuszowanie pedofilstwa u klechow i dodatkowo jako narzedzie okradania Polski!! amen

odpowiedz

12
4
~Anka 2011-10-15 (13:53) 3 lata 3 miesiące 12 dni 20 godzin i 18 minut temu

Jak to możliwe ? W/g mnie nawet najdrobniejsza skaza go dyskwalifikuje ! Chodzi o aferę z księżmi pedofilami ! Tak ma wyglądać świętość ? Sorrryy ! Robi się to dla rozgłosu i popularności tej mafijnej organizacji w Polsce.

odpowiedz

20
12
~dżi pi cwaj 2011-10-15 (13:05) 3 lata 3 miesiące 12 dni 21 godzin i 6 minut temu

niektorzy nie zauwazyli ze mamy 21 wiek,blazenada

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
3
~ekhem 2011-10-16 (00:52) 3 lata 3 miesiące 12 dni 9 godzin i 19 minut temu

Nie, chce aby ten co bronil pedofilow i pozwolil na watykanski rozbior polski zostal pol bogiem.

odpowiedz

10
3
~michał 2011-10-15 (14:16) 3 lata 3 miesiące 12 dni 19 godzin i 55 minut temu

a jakie to ma znaczenie?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Szef administracji Putina skrytykował Komorowskiego
dodane 2015-01-27 (22:35) 11 godzin i 36 minut temu

Pisarz, który ustalił skład Cyklonu B
dodane 2015-01-28 (02:22) 7 godzin i 49 minut temu

Pierwszy dzień w Auschwitz
dodane 2015-01-28 (05:20) 4 godziny i 51 minut temu

Rodziny rotmistrza Witolda Pileckiego nie zaproszono na uroczystości w Auschwitz
dodane 2015-01-27 (14:36) 19 godzin i 35 minut temu

Przyjaciółka premier Kopacz nowym GIODO? Watchdog Polska żąda wyjaśnień
dodane 2015-01-27 (14:08) 20 godzin i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 24084