więcej

Zmarł najstarszy człowiek świata.

PAP |  dodane 2008-08-19 (16:15) 5 lat 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 21 minut temu
drukuj

W Indiach zmarł być może najdłużej żyjący człowiek na świecie - podała indyjska agencja PTI.

Habib Miyan twierdził, że ma 139 lat, choć z jego dokumentów wynika, że urodził się 20 maja 1878 roku, co oznaczałoby, że w chwili śmierci był o dziewięć lat młodszy.

Wiek Miyana nigdy nie został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Oficjalnie najdłużej żyjącym człowiekiem była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat. Zgodnie z danymi amerykańskiego instytutu badań gerontologicznych, obecnie najstarszym człowiekiem świata jest 115-letnia Amerykanka Edna Parker.


(jks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 277 78.92%
nie 74 21.08%

Przeczytaj też

Amerykanie znaleźli ciało martwego Yeti?

aktualizacja 2008-08-14 (14:10) 5 lat 11 miesięcy 18 dni 20 godzin i 26 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: wiek
  • Moto: OPEL Rekord
  • Bloog.pl: nauka

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (302)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~patriota1 2011-03-03 (18:42) 3 lata 4 miesiące 29 dni 15 godzin i 54 minuty temu

Ludzie powinni żyć min. 1000 lat.......a później jak kto chce
w szczęściu i zdrowiu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~draw 2011-03-05 (23:53) 3 lata 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 43 minuty temu

najstarszy człowiek
Autorzy artykułu wstydźcie się, napisaliście, że aktualnie najstarsza jest Edna Parker, jak można podawać takie informacje- Edna Parker zmarła w 2008 r. Słynna jakość WP, nikomu nie chciało się sprawdzić z którego roku oglądają stronę, żenada i to ma być poważny portal?!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ewka 2011-03-05 (19:58) 3 lata 4 miesiące 27 dni 14 godzin i 38 minut temu

to teraz
już nie ma najstarszego człowieka...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~gość 2011-03-04 (18:30) 3 lata 4 miesiące 28 dni 16 godzin i 6 minut temu

NAJSTARSZY
Najstarszym człowiekiem świata był Metuszelach, żyl 969 lat.Było to jeszcze przed potopem, wtedy ludzie żyli bardzo długo. Jeżeli nie wierzycie, przeczytajcie Biblie. Coraz więcej szczególów opisanych w Bibli potwierdzonych jest naukowo. Długości życia ludzi z okresu przed potopem jeszcze nie da się potwierdzić ale nauka czyni postępy. Bądźmy dobrej myśli i ufajmy Bibli.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Leszek 2011-03-07 (17:22) 3 lata 4 miesiące 25 dni 17 godzin i 14 minut temu

No tak
NAJDŁUŻEJ ŻYJĄ PRZECIEŻ-ŻYDZI-w Polsce..

odpowiedz

0
0
~ged 2011-03-06 (20:05) 3 lata 4 miesiące 26 dni 14 godzin i 31 minut temu

Znowu?
Ile razy można?

odpowiedz

0
0
~humorek 2011-03-06 (08:21) 3 lata 4 miesiące 27 dni 2 godziny i 15 minut temu

Jak już umarła Francuzka to teraz najstarszy człowiek świata
musi być obowiązkowo z USA( tak jak kiedyś z ZSRR).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~BTW 2010-11-06 (08:13) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 2 godziny i 23 minuty temu

BTW
Edna Parker zmarła 26.11.2008 r.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~mati879 2011-03-06 (00:54) 3 lata 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 42 minuty temu

[*]

odpowiedz

0
0
~dfg 2011-03-06 (00:22) 3 lata 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 14 minut temu

LZ
slucham... LZ jest niesmiertelne, ponad w odpowiedziach wspomniane JPX, i dobrze mi sie slucha w odroznieniu od jakichs bajkof spod okienka w KR :) LZ zyje w duszach w odroznieniu od tych, co owej nie maja, poza slowami z jadem i chrzescijanska nienawiscia:)

odpowiedz

0
0
~Iwona 2011-03-05 (17:52) 3 lata 4 miesiące 27 dni 16 godzin i 44 minuty temu

mam 78 lat ale wygladam na 23 !
czy to znaczy ze bede wieczna ? a moze jestem swieta ? czuje sie naprawde cudem !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~polak 2010-11-04 (12:33) 3 lata 8 miesięcy 28 dni 22 godziny i 3 minuty temu

COŚ TU JEST NIE TAK
Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł 2 odszedł tak wcześnie i w chorobach. Myslę że nie miał błogosławieństwa jak ci długowieczni zwykli ludzie.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Apollo 2011-03-05 (17:50) 3 lata 4 miesiące 27 dni 16 godzin i 46 minut temu

sluchajcie muzyki Led Zeppelin ! przyniej czlowiek sie staje niesmiertelnym
to szczera Prawda !

odpowiedz

0
0
~Andromeda 2011-03-05 (17:49) 3 lata 4 miesiące 27 dni 16 godzin i 47 minut temu

kto to wymyslil..urodzic sie aby umrzec..!?
ten numer jest dobry dla bezmozgowcow tylko,ale dla mozgowcow to katastrofa ! nie zemna te numery Brunner !

odpowiedz

0
0
~abramowitch 2011-03-05 (17:45) 3 lata 4 miesiące 27 dni 16 godzin i 51 minut temu

naszym jedynym Bogiem jest Biologia !
kto mysli inaczej umrze jako Glupek !

odpowiedz

0
0
~[polak 2011-03-04 (18:33) 3 lata 4 miesiące 28 dni 16 godzin i 3 minuty temu

NIE WIERZCIE AMERYKANOM
Nie wierzcie Amerykanom. To kłamcy i szydercy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~HOMO-SAPIENS 2011-03-04 (21:36) 3 lata 4 miesiące 28 dni 13 godzin i 1 minutę temu

DAJCIE SPOKÓJ - 100 LAT ŻYC POD RZĄDAMI PEŁO
TO ZAKRAWA NA MASOCHIZM !!!!!!!

odpowiedz

0
0
~Osa 2011-03-04 (06:28) 3 lata 4 miesiące 29 dni 4 godziny i 8 minut temu

Zawsze ktos jest najstarszy...
to tak jak z czasem... zawsze jest terazniejszosc i nigdy nie ma ani przeszlosci ani przyszlosci...

odpowiedz

0
0
~Nick 2011-03-03 (23:39) 3 lata 4 miesiące 29 dni 10 godzin i 57 minut temu

To teraz już nie ma najstarszego człowieka na świecie?

odpowiedz

0
0
~gerontolog 2011-03-02 (19:25) 3 lata 4 miesiące 30 dni 15 godzin i 11 minut temu

nie wierzę
Co kilka kilka tygodni umiera albo najstarsza kobieta świata, albo najstarszy mężczyzna, albo najstarszy człowiek. OK. Ale w większości przypadków podawanych przez media, to nieprawda.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prof. Andrzej Zieliński: wzrasta liczba niezaszczepionych dzieci
dodane 2014-08-02 (09:35) 1 godzinę i 1 minutę temu

Eksplozja w fabryce w Chinach. Wiele ofiar
dodane 2014-08-02 (05:55) 4 godziny i 41 minut temu

Władimir Putin do Baracka Obamy: sankcje USA wobec Rosji są daremne
dodane 2014-08-01 (22:20) 12 godzin i 16 minut temu

Nawet 34 st. C na termometrze. Sprawdź prognozę na 2 i 3 sierpnia
dodane 2014-08-02 (07:30) 3 godziny i 6 minut temu

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski: nie wybaczyłem Niemcom i Rosjanom
dodane 2014-08-01 (06:00) 1 dzień 4 godziny i 36 minut temu

Tragiczny finał sprzeczki w Nowej Hucie. Nie żyje 31-letni mężczyzna
dodane 2014-08-02 (07:59) 2 godziny i 37 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zgadzasz się z wynikami kontroli NIK dot. przygotowania szkół do przyjęcia sześciolatków?

liczba oddanych głosów: 2237