Strona główna serwisu
Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan -​ gwiazda BBC

Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan -​ gwiazda BBC

• Brytyjskie media żegnają 77-letniego Terry’ego Wogana
• Był jedną z najbardziej znanych twarzy BBC
• Rodzina: zmarł po krótkiej, ale bohaterskiej walce z rakiem
Terry Wogan, 2009 r. Terry Wogan, 2009 r. ()
Na wieść o śmierci Terry’ego Wogana premier David Cameron oświadczył: - Straciliśmy ogromny talent. Z kolei dyrektor generalny BBC Tony Hall powiedział: - Terry był prawdziwym narodowym skarbem.

Terry Wogan pochodził jednak z Irlandii i tam rozpoczął 50 lat temu karierę w mediach, choć - jak sam mówił - wychował się na radiu brytyjskim i był bardziej "zachodnim Brytyjczykiem" niż Irlandczykiem. Od 1969 roku był głosem i twarzą BBC. W latach 80. i 90. Terry Wogan prowadził trzy razy w tygodniu telewizyjny program, potem wrócił do radia i co rano przez 15 lat budził słuchaczy Programu 2 BBC. Poczucie humoru, swoboda wypowiedzi i umiejętność nawiązania osobistego kontaktu z każdym gościem i z milionami telewidzów sprawiły, że Terry Wogan był prezenterem 37 kolejnych konkursów Eurowizji, czy wielkiej dorocznej akcji charytatywnej "Children in Need".

BBC pożegnało się z nim jego własnym nagraniem radiowym, w którym zwracał się do każdego ze swych słuchaczy: - Będzie mi cię brakować. Dziękuje, że jesteś moim przyjacielem.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (12)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~Lips 2016-01-31 (16:49) 10 godzin i 4 minuty temu

Byl swietnym gosciem z poczuciem humoru, mialem okazje pracowac w jego ogrodzie w Uk Taplow, zdarzylo sie nawet kiedys grac w pilke z Nim i jego wnuczkiem.spoczywaj w pokoju Terry.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~emeryt 2016-02-01 (06:38) 20 godzin i 15 minut temu

BĘDZIE BRAKOWAŁO,JEGO,SWOISTEGO POCZUCIA HUMORU-WIDOCZNIE NA "DRUGIM BRZEGU",TEŻ CHCIELI POSŁUCHAĆ---SPOCZYWAJ W SPOKOJU-TERRY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Iza 2016-02-01 (01:08) 1 godzinę i 45 minut temu

Był Osobowością brytyjskiej telewizji. Dowcipny, błyskotliwy, sympatyczny. Oglądałam jego programy, gdy odwiedzałam krewnych w Anglii. Szkoda, mógł jeszcze pożyć... R. I. P.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~wuu 2016-02-17 (21:03) 5 godzin i 50 minut temu

Tego BBC od pedofili? Tego co ustala standardy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Benek 2016-02-01 (21:18) 5 godzin i 35 minut temu

Czy w Polsce są jeszcze tacy lub podobni do niego dziennikarze?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Bang 2016-02-01 (01:39) 1 godzinę i 14 minut temu

W styczniu umarło więcej znanych ludzi niż w całym 2015...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
13
~gggg 2016-01-31 (14:25) 12 godzin i 28 minut temu

kto??? nigdy nieslyszalem . dlaczego niepiszecie o zmarlych pracownikach tv w chinach , uzbekistanie czy hiszpani? kogo to???????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
2
~nie zyje Kowalski 2016-01-31 (14:26) 12 godzin i 27 minut temu

przez ostatnie 30 lat ciezko pracowal w komunistycznym holokauscie ?I KIEDY zapadl na raka ,pisowskie wladze nie zapewnily mu dostatecznej opieki lekarskiej - co ciekawe ,podglupiala virtualna nawet nie wspomniala o bohaterze ,ktory tyle wlozyl w budowe naszej ojczyzny ,za to zauwazyle ,ze kipnal nam zupelnie obojetny obcy fircyk ,co zabawial sie cale zycie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
1
~dzery 2016-01-31 (16:32) 10 godzin i 21 minut temu

kto? nigdy nie slyszalem , co mnie obchodzi radio i telewizja w anglii .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~bb 2016-02-14 (11:03) 15 godzin i 50 minut temu

Czy to ten Sam, ktory wysmiewal piosenkarzy startujacych w Eurowizji, uwazajac, ze jest dowcipny?

odpowiedz