Strona główna serwisu
Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!

Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!

Amerykański łazik Curiosity nadesłał z Marsa pierwsze szczegółowe zdjęcia powierzchni tej planety. Zdaniem naukowców marsjański teren wygląda jak niektóre rejony południowego zachodu USA.
Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity ()
Tydzień po lądowaniu na Marsie łazik uruchomił już niektóre systemy, w tym kamery. Na nadesłanych zdjęciach wysokiej rozdzielczości widać rdzawą powierzchnię; w oddali - góry. Jeden z szefów misji, John Grotzinger mówi, że krajobraz przypomina trochę amerykańską pustynię Mojave: - Wiedzieliśmy już wcześniej, że tam są skały i góry, ale dopiero teraz mamy tak wspaniałe szczegóły. Wygląda to jak zachodnia część stanu Utah.
Naukowcy już analizują takie detale, jak widoczny na zdjęciach żwir czy część krateru Gale, w którym znajduje się łazik. Skalne formacje wyglądają tak, jakby kiedyś płynęła tamtędy woda. Celem misji łazika Curiosity jest zbadanie, czy kiedyś na Marsie były warunki do istnienia
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (129)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
55
~opek 2012-08-13 (23:28) 9 godzin i 15 minut temu

Znowu ściema ? Wyciągnęli forsę na rzekomą misję a publice sprzedają spreparowane foty z lokalnej pustyni. Koń by się uśmiał. Ale z drugiej strony skoro Kongres poskąpił kaski na Syrię i Iran to trzeba przyznać, że sposób na kwestę mają niezły. A przy okazji - czyżby znowu jakieś niegrzeczne dzieci majstrowały przy HAARP ? Bo coś mi się widzi, że w Persji ziemia się zatrzęsła nie z przyczyn naturalnych. Mały wstęp przed grubszym co nieco ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
33
~Woland 2012-08-13 (22:59) 9 godzin i 44 minut temu

Kurcze, ...sek w tym ze jeszcze 400 lat temu spalono Giordana Bruno, za popieranie teori heliocentrycznej i gadanie o innych " planetach". A tu prosze, 400 lat pozniej wiemy jak wyglada powierzchnia marsa.! Kopernik, Bruno, Galileo, mieliscie chlopakim racje!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
29
~michał 2012-08-13 (22:56) 9 godzin i 47 minut temu

amerykanie wysyłają satelity w kosmos a my tracimy 30 mld zł ROCZNIE na utrzymanie bezużytecznych urzędników przesuwających papierki z lewej strony biurka na prawą i odwrotnie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2