więcej

Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!.

IAR |  dodane 2012-08-13 (21:37) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 2 godziny i 5 minut temu
drukuj


Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity opinie video
Amerykański łazik Curiosity nadesłał z Marsa pierwsze szczegółowe zdjęcia powierzchni tej planety. Zdaniem naukowców marsjański teren wygląda jak niektóre rejony południowego zachodu USA.

Tydzień po lądowaniu na Marsie łazik uruchomił już niektóre systemy, w tym kamery. Na nadesłanych zdjęciach wysokiej rozdzielczości widać rdzawą powierzchnię; w oddali - góry. Jeden z szefów misji, John Grotzinger mówi, że krajobraz przypomina trochę amerykańską pustynię Mojave: - Wiedzieliśmy już wcześniej, że tam są skały i góry, ale dopiero teraz mamy tak wspaniałe szczegóły. Wygląda to jak zachodnia część stanu Utah.
Naukowcy już analizują takie detale, jak widoczny na zdjęciach żwir czy część krateru Gale, w którym znajduje się łazik. Skalne formacje wyglądają tak, jakby kiedyś płynęła tamtędy woda. Celem misji łazika Curiosity jest zbadanie, czy kiedyś na Marsie były warunki do istnienia




Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 140 96.55%
nie 5 3.45%

Przeczytaj też

O. Rydzyk i "Solidarność" idą na wojnę z rządem

dodane 2012-07-30 (01:06) 2 lata 6 miesięcy 2 dni 22 godziny i 36 minut temu

Anna Sobecka zrzekła się immunitetu. Wszystko przez zapłacenie grzywny za o. Rydzyka

dodane 2012-07-11 (14:40) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 9 godzin i 2 minuty temu

Radio Maryja wyprowadzi na ulice Warszawy nawet 100 tys. ludzi

dodane 2012-07-10 (06:46) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 16 godzin i 56 minut temu

Biskupi upominają się o równe traktowanie mediów katolickich

dodane 2012-06-23 (15:35) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 7 minut temu

O. Rydzyk chce stworzyć telewizję dla młodzieży

aktualizacja 2012-06-12 (04:31) 2 lata 7 miesięcy 20 dni 19 godzin i 11 minut temu

Kardynał Dziwisz staje w obronie Telewizji Trwam

dodane 2012-06-07 (22:28) 2 lata 7 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 14 minut temu

PiS pójdzie z protestem pod Europarlament ws. Telewizji Trwam

aktualizacja 2012-06-05 (08:15) 2 lata 7 miesięcy 27 dni 15 godzin i 27 minut temu

Jest wyrok ws. multipleksu dla TV Trwam

aktualizacja 2012-05-25 (16:41) 2 lata 8 miesięcy 7 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Abp Józef Michalik nie daje się zaszufladkować

dodane 2012-05-18 (08:50) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 14 godzin i 52 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (129)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

54
23
~opek 2012-08-13 (23:28) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 14 minut temu

Znowu ściema ? Wyciągnęli forsę na rzekomą misję a publice sprzedają spreparowane foty z lokalnej pustyni. Koń by się uśmiał. Ale z drugiej strony skoro Kongres poskąpił kaski na Syrię i Iran to trzeba przyznać, że sposób na kwestę mają niezły. A przy okazji - czyżby znowu jakieś niegrzeczne dzieci majstrowały przy HAARP ? Bo coś mi się widzi, że w Persji ziemia się zatrzęsła nie z przyczyn naturalnych. Mały wstęp przed grubszym co nieco ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
3
~Woland 2012-08-13 (22:59) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 43 minuty temu

Kurcze, ...sek w tym ze jeszcze 400 lat temu spalono Giordana Bruno, za popieranie teori heliocentrycznej i gadanie o innych " planetach". A tu prosze, 400 lat pozniej wiemy jak wyglada powierzchnia marsa.! Kopernik, Bruno, Galileo, mieliscie chlopakim racje!!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

28
3
~michał 2012-08-13 (22:56) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 46 minut temu

amerykanie wysyłają satelity w kosmos a my tracimy 30 mld zł ROCZNIE na utrzymanie bezużytecznych urzędników przesuwających papierki z lewej strony biurka na prawą i odwrotnie...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
8
~ciekawy 2012-08-13 (22:04) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 38 minut temu

latają na marsa a księżyc pod nosem ciekawe czego się boją i co ukrywają ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

23
11
~PUTIN 2012-08-13 (22:39) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 3 minuty temu

Syn Tuska ukrywał swe nazwisko Michał Tusk vel Józef Bąk ha ha ha to dobre sprawdźcie w necie jakie jaja z tego wyszły !!! Afera aż huczy !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
2
~zen 2012-08-13 (23:12) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 30 minut temu

jako pierwszych osadników wyślą dziwki i kryminalistów

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

13
2
~Pluto 2012-08-13 (22:09) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 33 minuty temu

Czekam na zdjecia z Plutona. Mars to wiocha. To juz jest nudne

odpowiedz

11
0
~gdzie one są 2012-08-13 (21:59) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

Są nowe zdjęcia z Marsa - sztuk 1

odpowiedz

11
3
~Janek 2012-08-13 (23:32) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 10 minut temu

Pewnie ten łazik spadł po prostu w Utah! Niedługo pewnie dotrze do opuszczonej stacji benzynowej, o ile wcześniej nie natrafi na złomiarzy.

odpowiedz

14
6
~Maniek 2012-08-13 (23:29) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 13 minut temu

Jedni lecą podobno na Marsa inni stawiaja coraz to wyższe i większe kościoły ,co kraj to obyczaj

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
1
~Utah 2012-08-14 (00:31) 2 lata 5 miesięcy 18 dni 23 godziny i 11 minut temu

jak tak jest w Utah, to ja naprawde jestem z Marsa ! W Utah sa najpiekniejsze widoki, wspaniale ogromne gory, niesamowite krajobrazy, kaniony, wodospady i doliny, pustynie tez,, ale nie jak z Marsa !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~ROD 2012-08-13 (22:49) 2 lata 5 miesięcy 19 dni i 53 minuty temu

ROBI WRAŻENIE

odpowiedz

9
3
~tul 2012-08-14 (07:00) 2 lata 5 miesięcy 18 dni 16 godzin i 42 minuty temu

Smieszna jest ta polska zazdrosc o Ameryke. Zal wam d..pe sciska, co? Kraj, taki jak Polska co nic soba nie reprezentuje i nic nie osiagnal...i teraz musicie pisac takie beznadziejne komentarze, zeby sie lepiej chociaz przez chwile poczuc. Zalosne.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
2
~hjk 2012-08-13 (22:07) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Teraz wystarczy, że NASA puści bajkę, że na Marsie są ogromne złoża złota, ropy, węgla itd. To surowce polecą w dół na co najmniej kilka tygodni.

odpowiedz

6
1
~am 2012-08-13 (22:32) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 10 minut temu

kiedys byly tam takie same warunki jak na ziemi ale ludzie doprowadzili marsa do takiego stanu.na bank amerykanie :)

odpowiedz

5
0
~polak 2012-08-13 (21:58) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

i znowu piękna sceneria z holywood jak z lat 60-tych z lądowania człowieka na księżycu ahahahahaha

odpowiedz

5
0
~kulka 2012-08-13 (21:58) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

Pewnie te zdjęcia zrobili w Utah ;)

odpowiedz

4
0
~Faktycznie 2012-08-14 (06:30) 2 lata 5 miesięcy 18 dni 17 godzin i 12 minut temu

Utah ! ! !, Ja widzę nawet w oddali Indian ze szczepu Utah ! ! !

odpowiedz

6
2
~Adam 2012-08-14 (05:16) 2 lata 5 miesięcy 18 dni 18 godzin i 26 minut temu

A mi przypomina Afganistan po amerykańskiej interwencji.

odpowiedz

4
0
~Jacek 2012-08-14 (02:31) 2 lata 5 miesięcy 18 dni 21 godzin i 11 minut temu

Mieszkam w USA. Mam takie same zdjecia z wakacji.

odpowiedz