Strona główna serwisu
Prasa: Niemcy dokonują samobójczych zamachów w Iraku i Syrii

Prasa: Niemcy dokonują samobójczych zamachów w Iraku i Syrii

Liczba pochodzących z Niemiec zamachowców samobójców walczących w Iraku i Syrii po stronie Państwa Islamskiego rośnie bardzo szybko - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Pięć przypadków dokonanych przez nich zamachów uważa się za pewne, kilka jest sprawdzanych.
Członkowie Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka Członkowie Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka ()
"SZ" opisuje przypadek 21-latka z Enneretal w Nadrenii Północnej-Westfalii, który w lipcu dokonał samobójczego zamachu w Bagdadzie, zabijając 54 osoby.

Niemieckie media powołują się na zeznania aresztowanego wysokiego rangą funkcjonariusza Państwa Islamskiego, który twierdzi, że zawiózł na miejsce zamachu Niemca pochodzenia arabskiego. Jak zeznał, w kwaterze w Faludży, skąd odbierał zamachowca, na udział w akcji czekało trzech innych Niemców.

Zdaniem niemieckich służb specjalnych pięć przypadków dokonania samobójczych zamachów przez osoby pochodzące z Niemiec można uznać za pewne. Trzy lub cztery takie przypadki są obecnie sprawdzane.


Państwo Islamskie z powodów propagandowych świadomie rekrutuje obecnie zamachowców w krajach europejskich. Od początku marca liczba zamachów z udziałem osób z Europy wzrosła czterokrotnie. Samobójcy ci są zwykle brutalniejsi od Arabów - powiedział rzecznik irackich sił zbrojnych Kasem Atta.

Zdaniem niemieckiego ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maiziere'a wyjazdy obywateli Niemiec do Iraku i Syrii w celu dokonania zamachów samobójczych osiągnęły "nowy wymiar". - Nie godzimy się na eksport terroryzmu, musimy zatrzymać tę falę - powiedział szef MSW. Służby specjalne szacują, że około 400 Niemców walczy po stronie Państwa Islamskiego.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (36)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
67
~sumal 2014-09-17 (11:11) 2 godziny i 5 minut temu

tak się konczy bycie "otwartym demokratycznym społeczeństewem" dla sredniowiecznej arabskiej chołoty

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
50
~gastarbeiter 2014-09-17 (11:49) 1 godzinę i 27 minut temu

Nie chcieli Niemcy robotników z Polski, to "gratuluję" im w konsekwencji hodowania u siebie zamachowców samobójców... Tak naprawdę to współczuję.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
39
~czambeee 2014-09-17 (15:49) 21 godzin i 27 minut temu

sram na islam a koranem mogę sobie d...ę podetrzeć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji