Strona główna serwisu
Agnieszka Niesłuchowska

Agnieszka Niesłuchowska

Politolog Nedim Useinov dla WP.PL: Putin jest gotów zabijać ludzi na Krymie

Politolog Nedim Useinov dla WP.PL: Putin jest gotów zabijać ludzi na Krymie

To już nie jest pokaz rosyjskiej siły. Władimir Putin jest gotów, by zabijać. Zagrożenie wojną jest realne. Wszystko zostało zaplanowane przez Władimira Putina już kilka miesięcy temu. Teraz nie zatrzyma się przed nikim, ofiary, rozlew krwi są wliczone w cenę zatrzymania integracji europejskiej na Ukrainie - powiedział WP.PL Nedim Useinov, ukraiński politolog i działacz społeczny, z pochodzenia Tatar krymski.
Nedim Useinov tłumaczy w rozmowie z WP.PL, że celem działań Putina jest zatrzymanie integracji europejskiej na Ukrainy za wszelką cenę. –
Putin traktuje Ukrainę przedmiotowo, jako kraj podporządkowany Rosji Nedim Useinov, ukraiński politolog i działacz społeczny
Putin traktuje Ukrainę przedmiotowo, jako kraj podporządkowany Rosji. Ambicje mocarstwowe prezydenta Rosji są tak rozbuchane, że na jego decyzje nie będą miały wpływu żadne umowy czy zobowiązania międzynarodowe. Putin jest przekonany, że na Zachodzie nie będzie pełnej mobilizacji, zabranie solidarności, by Ukrainę obronić.

Pytany, czy Rosji zależy od oderwaniu Półwyspu Krymskiego od Ukrainy, mówi: - Wątpię, by mu zależało na przyłączeniu Krymu i wschodniej Ukrainy do Rosji. To regiony z ogromnymi problemami gospodarczymi, trudne do finansowego udźwignięcia. Dlatego Putin woli, by pozostały w składzie Ukrainy, ale były elementem sterowania, narzędziem do wpływania na władze w Kijowie. Chce rządu, który nie będzie integrował się z Zachodem. Aby to osiągnąć, jest gotów zabijać ludzi na Krymie i całej Ukrainie.


- Prezydent Federacji Rosyjskiej jest przekonany, że Zachodowi nie starczy siły woli na wsparcie Ukrainy. W Gruzji, gdy w 2008 roku doszło do podobnego konfliktu, choć Zachód nie siedział z założonymi rękoma, Putinowi udało się osiągnąć cel – mówi Useinov.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (389)
Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
121
~Polak 2014-03-01 (19:56) 12 godzin i 49 minut temu

Do tych co za Rosją ...wy chyba zapomnielicie co stało się w KATYNIU !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
80
~tru 2014-03-01 (19:31) 13 godzin i 14 minut temu

A czy Rosjanie są gotowi umierać za Krym ? Jeśli Zachód przyjdzie z pomocą Ukrainie , Al-Khaida - Tatarom Krymskim a Chiny - mniejszości chińskiej na Syberii - to będzie koniec Imperium . Rozpoczynając wojnę trzeba być gotowym na śmierć . Własną też . A może nawet przede wszystkim .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
83
~Mateusz 2014-03-01 (19:39) 13 godzin i 6 minut temu

Ludzie wy chyba nie rozumiecie sytuacji, przedstawie w czym rzecz na przykładzie Polski. W Katowicach wybucha zadyma, chcą autonomii - przyłączenia do Niemiec, Niemcy apelują o wolność dla Katowic tym samym przyłączając je do swojego kraju. Polska nie zgadza się na to - i teraz jest odbierana przez świat jako agresywny kraj, który rości sobie bezpodstawnie prawa do Katowic i NAJLEPSZE. Rosja ingeruje się w nasz spór z Niemcami :) Mam nadzieje, że większość z Was zrozumiała..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13