więcej

Napad na siedzibę Świadków Jehowy, są ranni.

PAP |  dodane 2011-04-18 (14:25) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 9 godzin i 24 minuty temu
drukuj

Pięć osób zostało rannych, a 10 trafiło do aresztu po napadzie przedstawicieli młodzieżówki pozaparlamentarnej partii WMRO na siedzibę organizacji Świadków Jehowy w Burgas - poinformowało bułgarskie radio publiczne.

W Burgas, gdzie do incydentu doszło w niedzielę wieczorem, Świadkowie Jehowy mają jeden z trzech dużych ośrodków w Bułgarii. Apele do akcji przeciw członkom tej grupy wyznaniowej rozpowszechniono w internecie.

Kilkudziesięcioosobowa grupa zaatakowała salę, w której świadkowie Jehowy mieli zebranie. Obrzucono ich petardami i kamieniami. Według policji jeden ranny trafił do szpitala, obrażenia pozostałych czterech nie są poważne.

Nacjonalistyczna partia WMRO sprzeciwia się obecności Świadków Jehowy w Bułgarii i nie uznaje oficjalnej rejestracji tej grupy wyznaniowej, dokonanej w 1998 roku. Protesty przeciw rejestracji i zebraniom Świadków Jehowy partia organizowała od lat zarówno w Burgas, jak w Sofii i Warnie, lecz nigdy dotychczas nie dochodziło do aktów przemocy.

Według mediów Świadkowie Jehowy mają około 2-3 tys. wyznawców w Bułgarii.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 11 61.11%
nie 7 38.89%

Przeczytaj też

Kandydat na prezydenta oskarżony o próbę gwałtu

aktualizacja 2011-05-15 (15:36) 3 lata 5 miesięcy 16 dni 8 godzin i 13 minut temu

Nitrogliceryna eksplodowała w fabryce, są ranni i zaginieni

aktualizacja 2011-04-20 (12:16) 3 lata 6 miesięcy 11 dni 11 godzin i 33 minuty temu

Korupcja drąży Europę Wschodnią

dodane 2011-04-18 (13:50) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 9 godzin i 59 minut temu

Oszukał gwiazdy i gangsterów na 300 mln euro

dodane 2011-04-18 (13:10) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 10 godzin i 39 minut temu

Nożownik, który napadł 17-latka, został aresztowany

dodane 2011-04-18 (11:55) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 11 godzin i 54 minuty temu

Kierowca tira aresztowany, zginęły trzy osoby

dodane 2011-04-15 (16:32) 3 lata 6 miesięcy 16 dni 7 godzin i 17 minut temu

Napadł na bank, zwolnił zakładników i... czeka

aktualizacja 2011-03-24 (10:59) 3 lata 7 miesięcy 7 dni 12 godzin i 50 minut temu

Posłowie apelują: zagwarantujcie wolność religijną

dodane 2011-03-18 (09:25) 3 lata 7 miesięcy 13 dni 14 godzin i 24 minuty temu

materiał foto

Filipiński krzyż

dodane 2011-03-09 (13:36) 3 lata 7 miesięcy 22 dni 10 godzin i 13 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Świadkowie Jehowy
  • Bloog.pl: Religia

Opinie (67)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
0
~zbig 2011-04-18 (21:35) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 2 godziny i 14 minut temu

atak
Oczekiwałem w tym miejscu na ocenę nie nauk Ś. J. ale o ocenę wydarzenia, o którym donosi prasa.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
6
Bartymeusz 2011-04-18 (16:45) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 7 godzin i 4 minuty temu

Tak się nie robi! To hańba!!!
Świadkowie "jehowy"to nie są bohaterowie mojej bajki. Najzwyczajniej jest mi ich żal, gdyż są totalnie zmanipulowani przez swoje "ciało kierownicze" i głoszą nauki sekciarskie i nieprawdziwe. Nie znaczy to jednak, ze trzeba ich atakować fizycznie!!! Pierwszy stanę w ich obronie, gdyby i w Polsce ktoś ich zaatakował. Za nich trzeba się modlić, a nie atakować.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
1
terminator3 2014-03-11 (00:19) 7 miesięcy 20 dni 23 godziny i 30 minut temu

nie wolno sw jehowy ufac!!! jest to destrukcyjna sekta.sa jak waz który zwiodl Ewe w ogrodzie eden.sw je.pozbawili zycia setek ludzi!!!!!!! zabijają w imie Boga dzieci ,dorosłych odmawiając przyjęcia szansy zycia jaka często jest krew.skladaja ofiary baalowi.prawdziwy Bog pragnie zebysmy zyli.to jest chyba logiczne?u sw. nie ma w tej sprawie logiki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~j, 2013-11-09 (23:14) 11 miesięcy 22 dni i 35 minut temu

szok, żeby w XXI wieku dochodziło do takich napadów z powodów religijnych, faszystowskie bojówki podburzane przez prawosławne duchowieństwo jeszcze potem udzielały wywiadów...

odpowiedz

1
0
~art 2011-08-15 (21:14) 3 lata 2 miesiące 16 dni 2 godziny i 35 minut temu

za co jezusa zamordowano?? był zbyt dobry a takich jak on i jemu podobnych nienawidzi się..wielu zginęło dobrych katolików i prawosławnych..

odpowiedz

12
2
~karka14 2011-05-15 (22:05) 3 lata 5 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

swiadkowie jehowy nie sa tacy za jakich ich biora
znam wielu swiadkow jehowy w necie pisza o nich takie rzeczy ze w glowie sie nie miesci ale jest zupelnie odwrotnie sa stasznie dobroduszni .A to co tam sie wydarzylo to dowud na to ze jest to religia prawdzoiwa dlaczego np. nie zaatakowali buddystow tylko ich. to staszne co tam sie stalo a ci ktorzy ich nie znaja niech sie nie wypowiadaja na ich temat nie ocenia sie czlowieka po religi i wygladzie ludzie nie piszcie takich rzeczy o nich bo sa oni normalnymi ludzmi takimi jak wy tylko innej wiary wiec prosze nie oceniajcie ich tak

odpowiedz

13
0
eniaoleks 2011-04-19 (20:11) 3 lata 6 miesięcy 12 dni 3 godziny i 38 minut temu

katolik mocny tylko w pięściach
nie znam katolika który zna wierzenia i dogmaty swojej religiI , a jeśli zna to nie potrafi udowodnić że są one zgodne z Biblią , że sa prawdziwe- i to się właśnie nazywa owczy pęd , setki milionów ludzi modli się do Boga którego nie zna , dzieci świadków Jehowy zagną dorosłego katolika na znajomości Biblii , taka jest prawda

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
2
~Łukasz 2011-04-18 (18:57) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 4 godziny i 52 minuty temu

wypowiedz
Witam. Ja jestem Świadkiem Jehowy i mam 21 lat. W kwestii wyjasnien nie jestesmy manipulowani. Nie jestesmy ludzmi, ktorzy wierza we wszystko co sie nam powie, przeciwnie - sprawdzamy kazda nauke i utwierdzamy sie w tym, ze to w co wierzymy ma sens i jest logiczne i zgodne z Biblia. Nasze wierzenia opieraja sie tylko i wylacznie na Biblii i nie w "naszym przekladzie" , do lat 90' poslugiwalismy sie Biblia Tysiaclecia wydanie II (w slowie wstepnym jest podpis Kardynała Wyszynskiego ;) ). Przykro mi czytac o takich doniesieniach jak wydarzenia w Bulgarii. Trzeba zacisnac zeby i zniesc. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy napisali pozytywne komentarze ;)

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

4
0
~Marek Szmidko 2011-04-30 (16:19) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 30 minut temu

Dlaczego prześladują takich ludzi?
Na temat Świadków Jehowy w internecie rozprowadza się wiele fałszywych opinii. Co powoduje, że ludzie na dobro odpowiadają złem. Łatwo jest obrzucać błotem, jednak już nie tak łatwo jest oczyścić dobre imie z oszczerstw. Świadkowie Jehowy z wielkim zapałem i poświęceniem pomagają innym. Biblia to wspaniały podręcznik moralny i etyczny. Świadkowie dobrze to rozumieją!!! Wielu osobom w Bułgarii zapewne bedzie bardzo ciężko zmienić nastawienie. Oby przestano przemilczać pełną poświęcenia i miłości postawę Świadków Jehowy w wielu krajach.

odpowiedz

4
1
~gs 2011-04-22 (12:56) 3 lata 6 miesięcy 9 dni 10 godzin i 53 minuty temu

to skandal
Nie jadę na wakację do bułgari - do takich faszystów.

odpowiedz

5
0
~Jerzy 2011-04-20 (08:49) 3 lata 6 miesięcy 11 dni 15 godzin i 1 minutę temu

kto jest wrogo nastawiony do tej niewielkiej społeczności..?
...komu mogą przeszkadzać Świadkowie Jehowy ? Przecież to społeczność świetnie wychowana, spokojna , kulturalna, chętnie pomagająca innym , starająca postępować we wszystkim uczciwie..więc...więc kto może Ich się obawiać ? Politycy ?..nie ..,otoczenie ?..nie ..,rządzący w ich otoczenie..?..nie .....więc kto nastawia agresywnie tych którym nie wadzimy a nawet jesteśmy zawsze skłonni pomagać ???...odpowiedzcie sobie państwo sami.....kto jest wściekły że to Świadkowie głoszą Ewangelię i w wyniku ich działalności na całym swiecie około 300 tysięcy poznaje "prawdę" i przyłącza się do nas..?....pozdrawiam zdrowomyślących

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~nick 2011-04-18 (23:57) 3 lata 6 miesięcy 12 dni 23 godziny i 52 minuty temu

nietolerancja
Nietolerancja jest typową cechą wielu ludzi i prowadzi do ataków i aktów przemocy. Często atakuje się to czego ludzie nie znają, a o czym mają negatywne wyobrażenie, kreowane przez religijnych fanatyków i faszyzujących polityków. Wielu ludzi ulega propagandzie i dają się ponieść nienawiści. Cieszę się, że osobiście znam świadków Jehowy. Są to ludzie, którzy uczą się na zebraniach tolerancji i okazywania taktu w stosunku do ludzi, którzy mają inny światopogląd. Niestety nie spotykają się w wielu przypadkach z tym samym ze strony swoich rozmówców. Podziwiam ich, bo mimo to dalej zachodzą do tych samych ludzi z pokojowym nastawieniem. Ludzie uczcie się tolerancji.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~jan 2011-04-20 (13:35) 3 lata 6 miesięcy 11 dni 10 godzin i 14 minut temu

napad
a to nie ci spod palacu w wwe

odpowiedz

0
3
~jerry 2011-04-18 (19:56) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 3 godziny i 53 minuty temu

biblia
wasze wierzenia nie opieraja sie wylacznie na biblii tylko jeszcze opieraja sie na straznicach,przebudzcie sie i sa jeszcze ksiazki ktore tlumacza wam jak czytac biblie.Sami nie mozecie po swojemu interpretowac biblii.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
1
~Jehoszafat 2011-04-19 (17:18) 3 lata 6 miesięcy 12 dni 6 godzin i 31 minut temu

boję sie o moja rodzinę
jestem polakiem a czuję się jak żyd , dobrze rozumiem żydów gdy żyli w polsce wśród katolickiego społeczeństwa .Mysle że gdyby nie prawo unijne katolicy by tak samo postąpili jak z żydami

odpowiedz

0
3
~nick 2011-04-19 (15:56) 3 lata 6 miesięcy 12 dni 7 godzin i 53 minuty temu

Polecam na
yotube "Swiadkowie Jehowy nieznana historia " ,.. a"prawda was wyzwoli".

odpowiedz

1
1
~xenos58 2011-04-18 (17:43) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 6 godzin i 6 minut temu

w obronie JW
Żal mi pana panie Bartymeuszu , proszę poprosić o studium Biblii a,,..prawda pana wyzwoli..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Inn 2011-04-18 (18:35) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 5 godzin i 14 minut temu

Gdyby temu rannemu potrzebna byla krew
to zglaszam sie na ochotnika.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
~zbig 2011-04-18 (21:41) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 2 godziny i 8 minut temu

atak
Podam kilka opinii o nagrodzonym w USA filmie na temat Ś.J. Tam lepiej wiedzą co to za ludzie. "KNOCKING w mistrzowski sposób odmalowuje portret zasadniczego, pokojowego odłamu Świadków Jehowy oraz ich wkład - pośredni i bezpośredni - w charakter amerykańskiego stylu życia. To studium o religijnej rzetelności. Poruszający, potężny, dojmujący." Rabbi Michael Berenbaum, poprzedni dyrektor, Instytut Badań Holokaustu Stanów Zjednoczonych "KNOCKING to fascynujący dokument, który zabiera nas w głąb świata grupy wyznawców - Świadków Jehowy. Stawia przed nami wyzwanie, by zastanowić się nad kwestiami sumienia i swobody religijnej." Christine King, Wicekanclerz, Uniwersytet Staffordshire, Wielka Brytania

odpowiedz

0
0
~jerry 2011-04-18 (21:13) 3 lata 6 miesięcy 13 dni 2 godziny i 36 minut temu

biblia
wlasnie nabylem te wiedze-nawet wiecej niz troche i wiem co mowie.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 16 godzin i 44 minuty temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 15 godzin i 4 minuty temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 16 godzin i 4 minuty temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 14 godzin i 43 minuty temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 9 godzin i 42 minuty temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 18 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 775