więcej

Jej uzdrowienie uznano za cud Papieża. "Dlaczego ja?".

PAP |  dodane 2011-01-17 (21:45) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 44 minuty temu
drukuj


Francuska zakonnica Marie Simon-Pierre, której medycznie niewytłumaczalne uzdrowienie z choroby Parkinsona uznano za cud potrzebny do beatyfikacji Jana Pawła II, powiedziała, że wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego została "wybrana".

49-letnia zakonnica ze zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego podczas pierwszej konferencji prasowej od ogłoszenia przez Watykan w piątek dekretu o uznaniu cudu mówiła: - Dlaczego ja? To pozostaje dla mnie wielką tajemnicą. Bez wątpienia są inne osoby bardziej chore wokół mnie.

- Mam wciąż całą rodzinę, moich rodziców, moich braci i siostry, moich bratanków. Wszyscy byli przekonani, że zostałam uzdrowiona, byli wtedy bardzo wstrząśnięci, teraz są bardzo wzruszeni - dodała siostra Simon-Pierre; uśmiechnięta i bardzo przejęta - jak zauważyli wysłannicy mediów obecni na spotkaniu z nią w Aix-en-Provence we Francji.

Wspominając pierwsze dni po całkowitym ustąpieniu zaawansowanych objawów choroby Parkinsona w czerwcu 2005 roku, opowiedziała: - 7 czerwca skonsultowałam się z moim neurologiem, a on, kiedy przyjechałam do niego, widząc, jak się poruszam, zapytał mnie, czy podwoiłam dawkę dopaminy. Powiedziałam mu, że nie. On na to, że chce mnie zbadać. Po badaniu nie znalazł żadnej oznaki choroby.

- Mój lekarz poprosił mnie, abym wróciła do niego po sześciu miesiącach, aby mieć całkowitą pewność - dodała. Mówiła też: - Moje uzdrowienie było jak nowe narodziny, miałam wrażenie, że się odrodziłam.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 70.59%
nie 15 29.41%

Przeczytaj też

Cud za przyczyną Prymasa Tysiąclecia

dodane 2011-10-27 (03:10) 2 lata 11 miesięcy 27 dni 8 godzin i 19 minut temu

"Kardynał Dziwisz mianował się na nowe stanowisko"

dodane 2011-02-14 (07:30) 3 lata 8 miesięcy 10 dni 3 godziny i 59 minut temu

Wątpliwości wokół cudu Jana Pawła II

dodane 2011-01-18 (12:05) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 23 godziny i 24 minuty temu

Dlaczego cud musiał pomóc w beatyfikacji Jana Pawła II?

dodane 2011-01-14 (15:35) 3 lata 9 miesięcy 9 dni 19 godzin i 54 minuty temu

"Beatyfikacja Jana Pawła II jest dumą Francji"

dodane 2011-01-14 (15:15) 3 lata 9 miesięcy 9 dni 20 godzin i 14 minut temu

Znamy już datę beatyfikacji papieża Jana Pawła II

aktualizacja 2011-01-14 (13:29) 3 lata 9 miesięcy 9 dni 22 godziny i 1 minutę temu

Co się stanie z krwią papieża Jana Pawła II?

dodane 2011-01-14 (06:53) 3 lata 9 miesięcy 10 dni 4 godziny i 36 minut temu

Dekret o cudzie Jana Pawła II ujrzy światło dzienne

dodane 2011-01-13 (09:15) 3 lata 9 miesięcy 11 dni 2 godziny i 14 minut temu

Czy papież podpisze dekret o cudzie Jana Pawła II?

dodane 2011-01-12 (12:45) 3 lata 9 miesięcy 11 dni 22 godziny i 44 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (232)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~gosc 2011-01-26 (13:36) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 21 godzin i 53 minuty temu

ojcze nie nas wszystkich !!!!
moim swietym a juz napewno ojcem tez nie byl i to ze mam go kochac to ponizajace

odpowiedz

0
0
~SZRAPNEL 2011-01-23 (20:53) 3 lata 9 miesięcy 14 godzin i 36 minut temu

BEATYFIKOWAĆ DAWIDA COPERFIELDA SUBITO !!!
Wysłałem już propozycję beatyfikacji Dawida Coperfilda , ten to dopiero naczynił cudów ! Udowadnianie czynionych cudów by nie było trudne , wystarczy kilka nagrań programów rozrywkowych z jego udziałem i będą rozwiane wszystkie wątpliwości. Santo subito. MARYJA ZAWSZE DZIEWICA Z ATESTEM .

odpowiedz

0
0
Bartymeusz 2011-01-18 (14:27) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 21 godzin i 2 minuty temu

To Bóg dokonuje cudów!!!! Nie Jan Paweł II
Gwoli ścisłości, to wyłącznie Bóg dokonuje cudów ,tym razem za wstawiennictwem Jana Pawła II.Stosowny fragment Pisma Świętego na tę okoliczność? Ależ, bardzo proszę... "Lecz ja bym zwrócił się do Boga, przedstawiając mu sprawę. On czyni niezmierne dziwy, a cudów Jego bez liku" (Hi 5,8-9) Sprawa następna. Dlaczego to Bóg wpierw zsyła choroby, aby następnie tę samą chorobę uleczyć? A mi skąd to wiedzieć???? Wiem tylko,że taka Jego wola. Bez stosownego fragmentu Pisma Świętego nie obejdzie się i tym razem. "Szczęśliwy, kogo Bóg karci, więc nie odrzucaj nagan Wszechmogącego. On zrani, On także uleczy, skaleczy- i ręką swą własną uzdrowi" (Hi 5, 17-18)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~aga 2011-01-17 (22:16) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 13 minut temu

Jan Paweł był Świętym
czy ludziom trzeba cudu On był Cudem On kochał wszystkich i my Go kochajmy Nasz Ojciec czuwa nad nami

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~isia 2011-01-21 (21:11) 3 lata 9 miesięcy 2 dni 14 godzin i 18 minut temu

ach, my katolicy i nasza wiara :)
jesteśmy ludźmi, jesteśmy najwierniejszą kopią Boga, który powiedział, że nas kocha.. nie rozumię co tu jest nie do-uwierzenia... Wiara...ona naprwdę uzdrawia, naprawdę czyni cuda.. ta nasza pradawna wiara :)) ... tak bardzo współczesna :)))))

odpowiedz

0
0
~isia 2011-01-21 (21:09) 3 lata 9 miesięcy 2 dni 14 godzin i 20 minut temu

ach, my katolicy i nasza wiara :)
jesteśmy ludźmi, jesteśmy najwierniejszą kopią Boga, który powiedział, że nas kocha.. nie rozumię co tu jest nie do-uwierzenia... Wiara...ona naprwdę uzdrawia, naprawdę czyni cuda.. ta nasza pradawna wiara :)) ... tak bardzo współczesna :)))))

odpowiedz

0
0
michal260189 2011-01-18 (12:14) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 23 godziny i 15 minut temu

Dla Boga nie ma nic niemożliwego
jest wszechmogący

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
_Myślący_ 2011-01-17 (22:29) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 1 minutę temu

Eh, ci katolicy i ich...
... hipokryzja. Zastanawia mnie dlaczego zakonnica modliła się do JP2 o wstawicielstwo za jej uzdrowieniem, skoro on wówczas nie był świętym? Przecież modląc się do osoby nie świętej pokazała, że wyznaje bożka. Hipokryzja jest to tym większa, że JP2 już nie długo będzie kolejnym bogiem na ziemi, do którego legalnie będzie można składać prośby. eh, aż ręce opadają.

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Yras..ek 2011-01-18 (22:41) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 12 godzin i 48 minut temu

katolicyzm to politeizm
choć twierdzą ,że są monoteistami....sam fakt wiary w pogańską trójcę (triadę bogów) pokazuje że już mają trzech,a t.zwane matki boskie,dalej...święci w tym ten bufon z Wadowic ,jak Beniu kipnie to część Niemców z Bawarii będzie domagać się by był świętym ,(już widzę Polaków - katolików którzy będą rzucać ..obelgi typu.... ty szwabie , ty hitlerowski hitlejugend ,ty faszysto,..) ..dlatego katolicy to bałwochwalcy czciciele mnóstwa bożków.. Biblia nie naucza o trójcy,Jezus nigdy nie mówił ani nie sugerował że jest częścią trójjedynego bóstwa,...Jezus był Synem Bożym a nie Bogiem Wszechmocnym...

odpowiedz

0
0
~Pan Sułek 2011-01-17 (22:10) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 19 minut temu

Wino.
Pierwszym cudem jaki uczynił Chrystus była zamiana wody w wino.Ciekawe dlaczego?To ma swoje niebagatelne znaczenie.Przecież jako Bóg mógł zrobić absolutnie wszystko a dokonał właśnie tego.

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

0
0
Forrest Glemp 2011-01-18 (13:10) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 22 godziny i 19 minut temu

och karol
Cudem jest wnuczka Paulina.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Yras..ek 2011-01-18 (21:54) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 13 godzin i 35 minut temu

katolicyzm to politeizm
choć twierdzą ,że są monoteistami....sam fakt wiary w pogańską trójcę (triadę bogów) pokazuje że już mają trzech,a t.zwane matki boskie,dalej...święci w tym ten bufon z Wadowic ,jak Beniu kipnie to część Niemców z Bawarii będzie domagać się by był świętym ,(już widzę Polaków - katolików którzy będą rzucać ..obelgi typu.... ty szwabie , ty hitlerowski hitlejugend ,ty faszysto,..) ..dlatego katolicy to bałwochwalcy czciciele mnóstwa bożków.. Biblia nie naucza o trójcy,Jezus nigdy nie mówił ani nie sugerował że jest częścią trójjedynego bóstwa,...Jezus był Synem Bożym a nie Bogiem Wszechmocnym...

odpowiedz

0
0
~Yras..ek 2011-01-18 (21:54) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 13 godzin i 35 minut temu

katolicyzm to politeizm
choć twierdzą ,że są monoteistami....sam fakt wiary w pogańską trójcę (triadę bogów) pokazuje że już mają trzech,a t.zwane matki boskie,dalej...święci w tym ten bufon z Wadowic ,jak Beniu kipnie to część Niemców z Bawarii będzie domagać się by był świętym ,(już widzę Polaków - katolików którzy będą rzucać ..obelgi typu.... ty szwabie , ty hitlerowski hitlejugend ,ty faszysto,..) ..dlatego katolicy to bałwochwalcy czciciele mnóstwa bożków.. Biblia nie naucza o trójcy,Jezus nigdy nie mówił ani nie sugerował że jest częścią trójjedynego bóstwa,...Jezus był Synem Bożym a nie Bogiem Wszechmocnym...

odpowiedz

0
0
~JAJO 2011-01-18 (12:05) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 23 godziny i 24 minuty temu

Eh ci wierzący w krasnoludki
Boga nie ma są tylko Krzyże przy drogach

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~steffi 2011-01-18 (09:59) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 30 minut temu

tylko przez Jezusa
nie ma innych posrednikow umiesz czytac tak napisano

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~BLAGA 2011-01-18 (09:33) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 56 minut temu

CZYLI NIBY PRZEJĄŁ NA SIEBIE
JEJ PARKINSONA ?!

odpowiedz

0
0
~Światowid 2011-01-18 (09:15) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 2 godziny i 14 minut temu

Cud...
Miliony ludzi się modliło o zdrowie i modli się dalej i nic, tylko jeden przypadek ? Pielgrzymi pod Grenoble, śpiewali pieśni maryjne i spłonęli w ogniu piekielnym.

odpowiedz

0
0
~piłat 2011-01-17 (23:32) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 11 godzin i 57 minut temu

szkoda ,że ten cudotwórca nie wyleczył
siebie!!!!! nie wiem czy się śmiać czy płakać z nad tą bandą moherowych kretynów ?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~gość 2011-01-18 (06:34) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 4 godziny i 55 minut temu

Nie wierzę
Na jakiej podstawie stwierdzono że to cud Papieża,to absurd,jest wiele takich przypadków w medycynie,zakonnica ta po śmierci też będzie błogosławiona Kościół tego potrzebuje bo wiernych coraz mniej,aby być wyniesionym na Błogosławionego nie trzeba takich chorych cudów

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Basia z Wadowic 2011-01-18 (08:35) 3 lata 9 miesięcy 6 dni 2 godziny i 54 minuty temu

dlaczego wasz "cudotwórca" nie uratował
pasażerów TU 154 nad Smoleńskiem..?..przecież mógłby szepnąć błyskawicznie swojemu "szefowi" ...że lecą tam ludzie niewinni mający rodziny,a ponadto wielu ...moich braci w wierze ..hierarchów w purpurach...no i tych prokatolickich z pisu,którzy to chcą dobrze do k.k....? a tu podajecie jakieś bzdety o zakonnicy ,.! .takich t.zwanych "cudownych", nagłych uzdrowień sa całe tysiące w skali świata....pogadaj tylko ze znajomym lekarzem i to potwierdzi,że dochodzi do tego w szpitalach, wielu pacjetów z niewyjaśnionych przyczyn pokonuje nawet raka, czy inną chorobę i to bez specjalnej terapi......są to normalne zdarzenia....ale przecież katolicy potrzebują...igrzysk i chleba, ale i zaszczyty , no i mamona,która od wieków jest ..bożkiem duchownych..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 3 godziny i 54 minuty temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 5 godzin i 5 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 2 godziny i 55 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 2 godziny i 34 minuty temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 5 godzin i 3 minuty temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 5 godzin i 43 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 10200